To nejzajímavější z roku 2018 podle nás – část druhá

To nejzajímavější z roku 2018 podle nás – část druhá

Rok 2018 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Tento druhý článek z dvoudílné série o tom, co toho kterého člena redakce v uplynulém roce zaujalo nejvíce, obsahuje výběr editorů a redaktorů serveru mobilenet.cz.

Výběr redaktora Ioannise Papadopoulose

Čtečka otisků prstů integrovaná v displeji

Mezi nejvýraznější trendy letošního roku se řadí čtečka otisků prstů integrovaná v displeji. A není divu – její používání je návykové a do jisté míry neokoukané. Bohužel jej však, alespoň zatím, doprovází i určité nedostatky. Asi tou největší vadou na kráse je spolehlivost, která oproti klasickým čtečkám značně pokulhává. To by se však mělo již brzy změnit – světoznámý výrobce čipů Qualcomm nedávno představil zbrusu nové SoC Snapdragon 855, díky kterému se v displeji objeví ultrazvukové čtečky otisků prstů, které doposud využívanou optickou technologii překonají ve všech ohledech.

Huawei Mate 20 Pro

Ultrazvuková čtečka otisků prstů v displeji nejenže důkladně naskenuje 3D strukturu vašeho prstu a zajistí tak větší bezpečnost, ale rovněž ji nečiní problémy prsty mokré či špinavé. Umístěna by navíc mohla být v celé spodní třetině displeje, což by pro uživatele znamenalo, že pro odemknutí mohou ve vyznačeném prostoru přiložit svůj prst kamkoliv. Tato technologie se mi velmi zamlouvá a těším se, až budu moci vyzkoušet první smartphone, který ji bude podporovat.

Režimy nočního focení

Night Sight, Bright Night nebo režim „Noc“ – to vše jsou označení pro speciální režimy focení ve tmě, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Noční režimy pomalu, ale jistě převezmou popularitu bokeh efektu a jsem za to rád, neboť v nich spatřuji podstatně větší využití. Navíc je nutno podotknout, že výsledné fotografie jsou čím dál tím působivější. Velmi zdařilé jsou v této disciplíně zejména výsledky Pixelů od Googlu, které dokáží prosvětlit i extrémně temné snímky a přitom si zachovat velmi solidní kvalitu. Na budoucí vývoj nočních režimů jsem tak velmi zvědavý.

Jaké jsou limity rychlonabíjení?

V dnešní uspěchané době jsme si zvykli mít smartphone po ruce takřka celý den. Baterie však kapacitou významně nenarůstají, a pokud ano, tak obvykle na úkor velikosti zařízení.

Dalším způsobem, jak alespoň částečně eliminovat problém s často omezující kapacitou baterie, je vsadit na rychlejší nabíjení. VOOC nabíjení od společnosti Oppo se dokonce chlubí tím, že mění „nabíjecí návyky“ svých uživatelů, kteří pak místo nabíjení přes noc nabíjí telefon ráno. Není divu – rychlonabíjení dokáže nabít baterii z 0 % na 70 % během pouhé půl hodinky. Co myslíte, dočkáme se v příštím roce dalšího navýšení rychlosti?

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze