To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část druhá

Uplynulý rok hodnotí další 4 členové redakce
To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část druhá

Rok 2017 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2017 zaujaly nejvíce. V dnešním druhém díle jsme vyzpovídali další čtyři členy redakce, kteří představili svůj výběr.

Výběr herního redaktora Petra Vojtěcha

Do bezrámečkových telefonů se naplno pustil už i Apple, nejlepší foťák roku má pravděpodobně Google Pixel 2, vedle virtuální reality naplno nastoupila i ta rozšířená a do Česka vtrhlo bezkontaktní placení Android Pay. Já ale budu mluvit o něčem úplně jiném, když už se v redakci specializuji na hry. Vyberu tři hry, které nemusí být nutně nejlepší, ale za ten rok mi vážně utkvěly v paměti.

Monument Valley 2

Prvním titulem je nesporně Monument Valley 2. Pokračování této populární série přišlo nečekaně ve spolupráci s Applem, který získal několikaměsíční exklusivitu. Na svém nadšeném hodnocení z recenze bych ani s odstupem času nic neměnil. Hru jsem si stihl znovu zahrát a jen jsem se utvrdil v tom, že je pokračování dospělejší než první díl. Tomu ale vždy bude náležet výhoda překvapení. Koho však zajímá vyprávění, ve dvojce najde nejen hlubší témata, ale zároveň smysluplnou hratelnost.

Velmi podobný status nese i druhá hra, na kterou bych nyní rád vzpomenul. Old Man's Journey nabídlo rovněž především intenzivní a hluboký příběh. Rozhodně však nejde o interaktivní film. Hádanky jsou sice jednoduché, ale nechybí jim nápaditost. Pro postup vpřed musíte šikovně manipulovat s prostředím, což je jednak zábavné, ale rovněž efektivní. Do paměti se vám zapíše také emotivní konec, povedené střípky ze života i dojemná hudba.

Old Man's Journey

Nakonec si nechávám hru, která mě překvapila ze všeho nejvíc. Nejprve jsem ji nechtěl vůbec zkoušet a její recenzování mi už vůbec nešlo na mysl. The Battle of Polytopia vás svým vizuálem opravdu nezaujme, ale v hratelnosti nemá konkurenci. Představuje doslova esenciální mobilní strategii. Kombinuje budování, válčení a zkoumání technologií s tahovým systémem, který vám mnohdy zkratuje mozkové obvody. Nejlepším argumentem snad bude fakt, že jsem od recenze hru neodinstaloval a stále se k ní pravidelně vracím. To o jiných hrách říci nemohu.

The Battle of Polytopia

Dobrých her se tento rok vyrojilo více. Ty opravdu nejlepší si připomeneme v samostatném článku, který pro vás chystáme.

Diskuze ke článku
Samo Kosík
Samo Kosík
jiri vencl mozno mas pravdu ale....
iphone je celkovo lepi, ide viac do buducnost, ma lepsi vykon fotak.... (lepsie klasicke funkcie) ale samsung note 8 ma horsi vykon ale ma vr a viac prislusenstva,pre mna je vsal lepsi iphone

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze