Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě

TikTok přidá k videím upozornění pro epileptiky

TikTok přidá k videím upozornění pro epileptiky
Fotografie: @konkarampelas
  • TikTok přidá k videím funkci upozornění na nebezpečný fotocitlivý obsah
  • Ten může epileptikům vyvolat záchvaty
  • Funkce bude na TikToku k dispozici v nadcházejících týdnech

Server The Verge uvedl, že aplikace TikTok přidá k videím novou funkci, která má upozornit lidi trpící epilepsií na fotocitlivý obsah. TikTok už nyní varuje tvůrce, že pokud jejich videa obsahují fotocitlivý obsah, měli by je předělat, případně na to předem upozornit. Pokud uživatelé narazí ve svém přehledu videí na závadný obsah, dostanou upozornění.

Videa, ve kterých se střídají světla a barvy, mohou vyvolat epileptikům záchvaty. Je tedy důležité, aby lidé mohli kontrolovat obsah, který jim sociální sítě nabízí. Laura Thrall, prezidentka a generální ředitelka Epilepsy Foundation uvedla: „Je skvělé vidět, jak TikTok řeší tento problém provedením změn v aplikaci, aby se lidé v naší komunitě mohli cítit klidně při sledování obsahu této sociální sítě. Jsme hrdí na to, že jsme na této iniciativě spolupracovali se společností TikTok a opravdu si toho vážíme.“


TikTok spolupracuje s nadacemi pro lidi s epilepsií v Evropě, Japonsku a Jižní Koreji. Tyto nadace poskytly zpětnou vazbu, díky které se zvýšila bezpečnost aplikace. Funkce upozornění na fotocitlivý obsah bude podle TikToku k dispozici v nadcházejících týdnech.

Stáhnout TikTok

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze