Telegram čelil masivnímu DDoS útoku. Podezření padá na Čínu

Telegram čelil masivnímu DDoS útoku. Podezření padá na Čínu
12
  • IP adresy patří do Číny
  • Jedná se o reakci na protesty v Hong Kongu

Pokud jste v posledních dnech zaznamenali problémy s komunikátorem Telegram, pak v tom nejste sami. A určitě vás překvapí, že má celá věc politické pozadí.


Když se totiž na Twiteru řešilo, odkud útok přichází, byl zakladatel Telegramu Pavel Durov neobvykle sdílný. Většina IP adres útočících strojů patří podle něj Číně. Útok takové velikosti (200 – 400 Gb/s) je schopna organizovat jen organizace na úrovni státu. Podle něj nejde o náhodu, ale o přímou souvislost s protesty v Hong Kongu, kde se demonstranti koordinují také pomocí tohoto komunikátoru. Durov dále uvedl, že takové jednání není výjimečné.

Stáhnout Telegram Messenger

Google Play App Store Microsoft Store

Diskuze ke článku
HeXXX
Čekám, že to ČT bude prezentovat jako útok Putina z dovolené v Ćíně z jeho osobního telefonu Huawei.
Blue Sun
Blue Sun
Oni prostě tu Čínu nenechají být...
Pepa Pepa
Pepa Pepa
A obviní z toho Huawei :-D
Janek
Podivné, když proti demonstrantům v USA zasahovaly lidové milice Spojených států (národní garda) a používaly střelné zbraně, bylo samozřejmě vše v pořádku, to byli jen "teroristé". Dvoji metr, to je ten správný postoj, to je přece demokratické. Nenavidim násilí použité státem prostřednictvím brutálních složek proti občanům, otázka je, kdo vyvolává nepokoje a s jakým cilem. V mnoha případech za tím stojí speciální složky cizích států a najatí agenti. Vzhledem k napjaté situaci ve světě, je téměř nemožné zjistit pravdu na základě faktů. Metody studené války jsou v plném proudu a bohužel může být mnohem hůř.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze