Sony VAIO Fit 13A multi-flip
recenze

Sony VAIO Fit 13A multi-flip

Když dojde na lámání displeje
3

Řada konvertibilních notebooků se rozrůstá a Sony si chce ukousnout větší koláče než dříve. V minulém a předminulém roce představilo své hybridní modely VAIO Duo a před nedávnem uvedlo i konvertibilní modely VAIO Fit multi-flip, které jsou více notebookem než tabletem. My jsme nyní otestovali 13palcovou variantu modelu FIT multi-flip.

Operační systém: hromada her

Zvoleným systémem je Windows 8 v edici Core. Jedná se tedy o nejnižší edici, která sice nenabídne všechny funkce systému Windows 8 Pro, ale pro běžné uživatele je zcela dostačující. Přeci jen, málokterý uživatel by na notebooku využil virtualizační nástroj Hyper-V nebo šifrování pomocí nástroje BitLocker. Je zvláštní, že Sony předinstalovalo Windows 8 a ne novější Windows 8.1.

Snímky ze systému

Jak je u Sony zvykem, tak i v tomto počítači nalezneme poměrně velké množství balastu v podobě her, které je dobré pro úsporu místa odinstalovat. Dále zde nalezneme software na úpravu videí a sadu aplikací VAIO, mezi které patří řídící program VAIO Care. Ten je schopen diagnostikovat problém s počítačem, nebo aktualizovat ovladače. VAIO Care se aktivuje tlačítkem ASSIST, které je nad klávesnicí.

Záruka: celosvětově na čtyři roky

Sony poskytuje na každý prodaný počítač standardní dvouletou záruku v ČR a celosvětově platí jeden rok záruky. Tuto záruku si můžete prodloužit až na 4 roky, za které si připlatíte 4 350 Kč. Případně si můžete zvolit variantu na tři roky za 2299 Kč nebo 3 roky s pojištěním, za které si připlatíte 6 tisíc Kč.

Závěr

Sony VAIO Fit 13A multi-flip je univerzálním počítačem, který má své světlé i stinné stránky. Mezi ty kladné bych zařadil právě jeho univerzálnost a kvalitní zpracování, potěší také elegantní design a kovové tělo. Mezi záporné stránky patří především velké množství softwarového balastu a hlučnost ventilátoru. Celkově se ale Sony VAIO FIT 13A povedlo a těchto několik nevýhod lze vzhledem k poměrně příznivé ceně stále ještě přehlédnout.

Notebook mnoha tváří

Mezi úhlavní konkurenty patří Lenovo IdeaPad Yoga 13 2 a Yoga 2 Pro, přičemž první ze zmíněných je výbavou velmi podobný námi testovanému počítači, ale je levnější. Yoga 2 Pro je na tom s cenou hodně podobně jako VAIO Fit 13A, ale vybaveností je na tom lépe, především se jedná o rozlišení displeje, pro Sony zase hraje přítomnost digitizéru.

K dispozici je mnoho variant počítače, ale nejlepší možností si nakonfigurovat vlastní model v konfigurátoru Sony, který je již dostupný i pro Českou republiku.

Za zapůjčení hry Crysis 3 děkujeme hernímu pořadu Indian.

Graf ceny produktu Sony VAIO SVF13N1J2ES poskytuje server Heureka.cz
sony-vaio-fit-13a
Klady
  • Podpora stylusu
  • Podsvícená klávesnice
  • Dobrá webkamera
  • Kvalitní zpracování
  • Netradiční konstrukce
Zápory
  • Chybějící 3G modul
  • Horší konektorová výbava
  • V zimě studí
  • Hlučnost chlazení