Sony VAIO Fit 13A multi-flip
recenze

Sony VAIO Fit 13A multi-flip

Když dojde na lámání displeje
3

Řada konvertibilních notebooků se rozrůstá a Sony si chce ukousnout větší koláče než dříve. V minulém a předminulém roce představilo své hybridní modely VAIO Duo a před nedávnem uvedlo i konvertibilní modely VAIO Fit multi-flip, které jsou více notebookem než tabletem. My jsme nyní otestovali 13palcovou variantu modelu FIT multi-flip.

Komunikace: na internet pouze přes Wi-Fi

Pokud se budete chtít připojit k internetu, tak máte u tohoto počítače jedinou možnost, a tou je Wi-Fi. Maximální rychlost modulu je pěkných 867Mb/s, což odpovídá standardu 802.11ac. Podporovány jsou samozřejmě i standardy 802a/b/g/n. Citlivost antén je průměrná a nejspíše za to může hliníková konstrukce. Záporně hodnotím chybějící 3G modul, který by určitě našel u mnoha uživatelů využití.

Antény jsou umístěné ve víku, jen pro NFC je ze spodu

Krom Wi-Fi se v počítači nachází i modul Bluetooth 4.0, přes které můžete posílat soubory nebo se přes něj připojit k internetu, ale tato možnost byla populárnější spíše v době před nástupem Wi-Fi hotspotů v telefonech. Dále je přítomné i NFC, které Sony umisťuje opravdu téměř do všech svých telefonů, tabletů a ultrabooků. Díky němu lze rychle sdílet například webové adresy, vizitky nebo fotografie. Má však opět anténu neprakticky ze spodu počítače, případně zadní straně tabletu, někdy je tak přiložení druhého zařízení dost krkolomné.

Fotoaparát: s osmi megapixely na palubě

Počítač obsahuje dva fotoaparáty. Jeden je nad displejem a druhý je na spodní straně počítače. Pozice je pochopitelná, v případě, že máte počítač v režimu tabletu, tak můžete tímto snímačem fotografovat a připojit se k davům turistů, kteří už běhají po Praze a fotí tablety. Kvalita je na poměry tabletů standardní, Sony osadilo shodný čip jako u modelu VAIO Duo 13, jen v tomto modelu nepodporuje auto-focus. Rozlišení činí 8MPx a fotoaparát disponuje technologií Exmor RS for PC, která výsledný obraz vylepšuje, ale na běžné focení zde máme jiná zařízení.

Fotografie ze zadního fotoaparátu

Dalším fotoaparátem je webkamera nad displejem, a tu musím zhodnotit velmi kladně . Rozlišení činí standardních 720p a její obraz je plynulý i v horších světelných podmínkách. Kvalita je mírně nadprůměrná, nic neobvyklého nečekejte, snad jen využití technologie Exmor R pro zlepšení obrazu za zhoršených světelných podmínek je takovým menším bonusem.

Webkamera, čočka fotoaparátu a fotografie z webkamery

Zvuk: standardní výbava

Počítač samozřejmě disponuje dvojicí reproduktorů a Sony je nenechalo nijak certifikovat. I přes tento fakt hrají poměrně dobře, i když s hloubkami šetří. Jak to tak bývá, tak zvukový výstup do sluchátek je lepší, než do reproduktorů. Samozřejmě záleží na tom, jaká sluchátka máte, ale zvuk musím zhodnotit jako dobrý. Výstup nebzučí ani nepraská, jak to občas u některých počítačů bývá. Výrobcem zvukového čipu je společnost Realtek, která na tomto trhu dominuje.

Přehrávač Music by Sony

Mikrofon počítače se nachází na horní straně displeje, což je poměrně nestandardní umístění dané možností přeměnit počítač na tablet. Jeho citlivost je v obou režimech poměrně dobrá, nahrávaný zvuk čistý, a pokud by vám citlivost nestačila, tak ji můžete zvýšit ještě o dalších 30dB, ale to již za cenu ztráty kvality.

Zabezpečení: žádné zámky

Počítači nechybí TPM čip a zabezpečení pomocí hesla přes BIOS, ale co bohužel chybí, je zámek Kensington. Ten zabezpečuje to, aby si počítač nikdo jen tak neodnesl z místa, kde se nachází, proto je potřeba počítač vždy někam uklidit nebo zabalit tak, aby nebyl lidem na očích.

Diskuze ke článku
R4444
Grafika 4400, na screenshotech to ukazuje 4600.
Aloha
Díky za odkaz na e-shop Sony už jsem objednal ten 11" :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze