Sony Ericsson K700i
recenze

Sony Ericsson K700i

14

První zmínky o Sony Ericsson K700 se objevily už v říjnu 2003. I když v té době bylo k dispozici pouze pár špionážních fotografií, ve světových diskusních fórech bylo popsáno mnoho stran dohadami. Díky této obsáhlé recenzi se již teď můžete přesvědčit, jak to nakonec je.

Rádio

Rádio je schopno přijímat v pásmu FM pouze, pokud jsou připojena sluchátka, která slouží zároveň jako anténa. Zvuk posléze můžete poslouchat i z hlasitého reproduktoru. Příjem je celkem kvalitní a naladěné stanice můžete ukládat do dvaceti volných pozic. Bohužel je nejde pojmenovat. Rádio samozřejmě lze poslouchat i při jiné práci s telefonem. Vypne se pouze při natáčení videa a při poslouchání mp3.

Správce souborů

Zde jsou uloženy všechny uživatelské soubory a jsou automaticky tříděny podle jejich typu do příslušných složek. ©ikovné je, že do telefonu můžete nahrát jakýkoliv soubor, i takový, který telefon nepodporuje. Můžete ho tedy využít i jako malý přenosný disk. Neznámý soubor se tedy uloží do složky Ostatní. Složka Obrázky slouží pochopitelně pro uchovávání všech obrázků. Obrázky můžete třídit i do podsložek, upravovat je, posílat a jinak s nimi standardně pracovat. Při vstupu do Obrázků máte k dispozici jejich malé náhledy. Můžete je samozřejmě roztáhnout na celý displej nebo si pustit automatické slideshow. Práce s obrázky a jejich zobrazování je celkem rychlé. Malé zpoždění zaznamenáte pouze při listování ve fotkách. Další složky Zvuky, Videa, Témata, Hry a Aplikace jsou už standardně uspořádány a jejich položky jsou vypsány v normálním seznamu.

Sony Ericsson K700i Sony Ericsson K700i Sony Ericsson K700i - screenshot Sony Ericsson K700i - screenshot

Telefonní seznam

Telefonní seznam je asi nejslabší stránkou tohoto telefonu a je proto také často kritizován. Jeho velkým nedostatkem je pouhých 510 volných položek k uložení telefonních čísel, ostatní údaje se do této paměti nepočítají. Mě osobně to třeba stačí, ale myslím, že se najde hodně lidí, kteří si tento telefon z tohoto důvodu nekoupí, ač se jim jinak líbí. Telefonní seznam je samozřejmě vícepoložkový a nabízí asi stejné možnosti jako každý jiný. Samozřejmostí je také přiřazení obrázku, melodie a hlasového příkazu. Dalším často kritizovaným nedostatkem je vyhledávání jen podle prvního písmene. (V současné době je k dispozici firmware, který tento nedostatek odstraňuje. Lze tedy vyhledávat podle čtyř prvních znaků.) Velmi praktické vylepšení je zobrazování všech kontaktů k dané osobě v základní nabídce. Listovat mezi nimi můžete pohybem joysticku do stran. Samozřejmě si můžete zvolit číslo, které se vám ukáže jako první.

Přehrávač medií

V této nabídce si přehrajete všechny uložené mp3. Přehrávač je celkem propracovaný. Podporuje ID3 tagy, nabízí náhodný výběr skladeb a také ekvalizér, podle kterého se bude hudba zkreslovat. Přehrávání můžete stejně jako Rádio minimalizovat do pozadí a pracovat tak i s jinými aplikacemi. Poslouchat hudbu můžete skrze dodávaná sluchátka nebo přes hlasitý reproduktor, jehož zvuk je na telefon velice slušný a hlasitý. Jediný otazník zde visí nad tím, k čemu takový kvalitní a propracovaný přehrávač, když si do telefonu nahrajete ve slušné kvalitě maximálně tak osm skladeb.

Diskuze ke článku
Elfie
Já osobně si myslím, že SE k700i není dobrý telefon. Jeho mínusy jsou třeba takové, že je zpomalený, v zimě má problémy jako že je špatně ovladatelný(a jak už jsem zminovala je i pomalý), dále nemá pamět. kartu, což je také nevýhoda, fot´ák i při přisvětlení v tmavším prostředí úplně na nic, fotí dobře jen na dobrém osvětlení. Potom další nevýhoda je video, zvuk je v pořádku, ale obraz je nekvalitní. Nechápu kdyz má 65 tis. barev, proč to není větší kvalita obrazu. Také ho musím denně nabíjet (několikrát). Proto tento tel. nedoporučuji. A konkurovat mu může hodně telefonů.
th
mně osobně se telefon velmi líbí je hezký a dobrý
disser
v podstate se da souhlasit se vetsinou uvedenych vycitek, krome toho, ze je v zime spatne ovladatelny. ten muj neni ovladatelny nikdy, protoze mi odesel joystick :D nabijim ho jednou za 2-3 dny. ztezovani si na na fotak je bezpredmetne. pokud chces mobil, co umi vyborne fotit, kup si neco novyho. tenhle model byl v dobe svy slavy nejlepe fotici mobil (teda az po s700). a posledni vetu bych zvolil za vtip tydne. :D ukaz mi 2 roky stary mobil, ktery by mohl konkurovat dnesnim mobilum. s touhle kritikou si trochu zaspala dobu ;)
nevim
Ja si ho chci koupit.no aprave nevim.prohližim si všechny všechny možny stranky.no a nakonec jsem usoudila že si ho koupim.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze