Samsung si plácl s Googlem, Xiaomi a Vivo. Bude pro ně vyrábět ohebné displeje

Samsung si plácl s Googlem, Xiaomi a Vivo. Bude pro ně vyrábět ohebné displeje
Fotografie: Martin Pultzner, mobilenet.cz
  • Zmínění výrobci mají své ohebné modely představit ve 4. čtvrtletí
  • Samsung Display spustí výrobu nasmlouvaných panelů v říjnu

Nástup ohebných telefonů by měl být v letošním roce mnohem razantnější než v letech předchozích. K Samsungu se totiž připojí i další významní hráči na trhu. Server thelec.net přinesl informaci, že se Google dohodl s divizí Samsung Display na dodávkách ohebných displejů typu UTG (Ultra Thin Glass). Kromě nich má Samsung zajistit i dodávky ohebných OLED panelů.

Jihokorejský výrobce, respektive jeho divize displejů, se rozhodně nezastaví. Kromě Googlu se totiž dohodl také s Xiaomi a například i ambiciózním výrobcem Vivo. Stejně jako Googlu jim bude dodávat ohebné panely. Hovoří se, že skládací telefon od Googlu má disponovat 7,6palcovým panelem, zatímco Vivo nasadí větší panel s 8 palci a téměř čtvercovými rozměry s poměrem stran 10,2:9. Původně se spekulovalo, že mezi zákazníky Samsungu bude i Oppo, ale to se údajně rozhodlo výrobu telefonu s ohebným displejem posunout až na rok 2022.

Google, Vivo i Xiaomi mají nové modely s ohebnými displeji představit během 4. čtvrtletí roku 2021, což koresponduje s informací o tom, že výroba objednaných panelů má ze strany Samsungu odstartovat v říjnu.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze