Xiaomi Redmi Note 6 Pro
recenze

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Hliníková placka se čtyřmi fotoaparáty
7

Řadu Redmi Note má Xiaomi vyhrazenou pro modely střední třídy s velkým displejem. Nejnovějším přírůstkem je pak Xiaomi Redmi Note 6 Pro, které nabízí kvalitně zpracované hliníkové tělo, 6,2palcový displej a hned čtveřici fotoaparátů, které využívají umělou inteligenci. Jak si telefon vedl v našem testu?

Displej: podlouhlých 6,26palců

Přestože se již displej se svou úhlopříčkou 6,26 palce blíží k hranici, která byla ještě před pár lety vyhrazena pro tablety, je díky podlouhlému formátu vcelku kompaktní. Dostal rozlišení Full HD+, což nám dává solidní jemnost 403 PPI. S viditelným rastrem se tak při běžném používání nesetkáte.

Displej se však nechlubí pouze dostatečnou jemností, ale díky použité technologii IPS nabízí i široké pozorovací úhly a věrné barevné podání. Rovněž potěší dobrá čitelnost na přímém slunci. Adaptivní jas přitom funguje spolehlivě, ale samozřejmě si ho můžete upravit i manuálně. O ochranu displeje před poškozením se pak stará odolné sklo Corning Gorilla Glass neznámé verze.

Líbilo se nám
  • dobré barevné podání
  • široké pozorovací úhly
  • jemné rozlišení

Zvuk: průměr s náznakem basů

Hlasitý reproduktor, který se nachází na spodní straně, dostává svému jménu. Zvuk není úplně plochý a můžeme u něj pozorovat i náznak basů, avšak stereo se nekoná. Na to musíte použít vlastní sluchátka s 3,5mm jackem.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro
Líbilo se nám
  • dostatečně hlasitý zvuk reproduktoru
  • náznaky prokreslení s basy

Výkon hardwaru: silný procesor i velká paměť

Výrobce u Note 6 Pro použil osmijádrový Snapdragon 636, který v porovnání s předchozí generací 625 nabízí o 30 procent vyšší výkon a současně je i úsporný. Testovaná verze pak byla vybavena 4 GB RAM. Telefon tak disponoval dostatečným výkonem nejen pro běžné používání, ale i hraní her.

Interní paměť má u této varianty solidní kapacitu 64 GB, ze které je uživatelsky dostupných 50,4 GB a při prvním spuštění máte k dispozici 45,7 GB. Štědrá to porce volného místa. Pokud by vám to přesto nestačilo, hybridní slot podporuje microSD karty až do kapacity 128 GB. Jak však bylo řečeno, musíte obětovat Dual SIM funkcionalitu.

Líbilo se nám
  • moderní procesor
  • 4 GB RAM
  • velké interní úložiště

Výdrž baterie: energie na rozdávání

Uvnitř se skrývá nevyměnitelný akumulátor s nadprůměrnou kapacitou 4 000 mAh. Při středně náročném používání, které zahrnuje neustálou synchronizaci střídavě přes mobilní data a Wi-Fi, se bez obtíží dostanete na 2,5 dne. Samozřejmě záleží na tom, jak intenzivně telefon používáte. Při častém hraní her nebo navigování ale budete rádi za jeden den.

Provedli jsme náš standardizovaný test vybíjení, při kterém byly hodnoty jasu a hlasitosti nastaveny na 50 procent a přes Wi-Fi bylo přehráváno video v kvalitě 1080p. Telefon v tomto testu vydržel naživu 11 hodin 46 minut. Co se týče nabíjení, tak na 80 procent se Xiaomi dostalo za 1 hodinu 29 minut a plný stav hlásilo za 2 hodiny 18 minut.

Líbilo se nám
  • velká kapacita akumulátoru
  • dlouhá výdrž
Diskuze ke článku
rumik
Bez NFC (což bych ještě v této třídě pochopil) ale bez USB-C???!!! Halooooo za 2 měsíce rok 2019
Marduch
Pane Škopku, telefon OIS opravdu nemá, prosím opravte tuto dezinformaci v článku. Pouze video disponuje EIS.
ales
na telefonu Xiaomi se da zapnout ctecka obliceje, ale musi se u nej zmenit OBLAST, na INDONEZII, nebo HONG KONG.. A POKUD CHCETE VYUZIVAT TEMATA A MENIT JE, MUSI SE OPET ZMENIT OBLAST, NA SVYCARSKO CI CERNA HORA. TOHLE UZ JE OD XIAOMI REDMI 5. JDE TO I NA REDMI 6, NA NOTE 5, TAK TO MUSI JIT I TADY NA TOMTO.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze