Xiaomi MiPad
recenze

Xiaomi MiPad

Podařený debut
10

Ambiciózní čínský výrobce Xiaomi to po úspěších s chytrými telefony zkouší i na poli s tablety. Má jasný směr a nemění taktiku. Poctivé zpracování, kvalitní displej a výbava bez zbytečných kompromisů. I tyto přívlastky provázejí nový MiPad se 7,9palcovým displejem. Přidejte si ke všemu ještě velice solidní cenu a máme zaděláno na bestseller.

Fotoaparát: příjemné překvapení

Fotoaparát není u tabletu primární funkcí, avšak kvalitní snímač nikdy neurazí. Xiaomi vybralo 8megapixelovou kamerku, která produkuje velice slušné snímky. Nechybí ji automatické ostření nebo čtyřnásobný digitální zoom. Dostalo se i na nějaké ty efekty. Chybí však hlubší nastavení či LED diodový blesk.

Prostředí fotoaparátu

Snímky jsou však opravdu kvalitní, zejména mezi tablety budete muset dlouho hledat, abyste našli alespoň podobně kvalitně fotící model. Snímky jsou ostré i barevně věrné. Problém nečiní fotografování makro snímků. V noci však tablet nevytahujte, bez blesku mnoho neuvidíte.

Ukázkové fotografie

Ukázkové snímky

Čelní kamerka dostala do vínku nadprůměrných 5 megapixelů, což ji předurčuje ke kvalitním videohovorům nebo tvorbě autoportrétů, dnes tzv. Selfies.

Ukázkové snímky z čelní kamerky

Samozřejmě si s tabletem natočíte také video a to až ve FullHD rozlišení, avšak jen se 23 snímky za vteřinu. Jeho kvalita je pak spíše průměrná. Navzdory reálným barvám i slušné ostrosti video trpí na mírné trhání.

Xiaomi MiPad (testovací video) – 1088p, 23 FPS

Komunikace a organizace času

Tablet Xiaomi MiPad nenabízí slot pro SIM kartu a dle aktuálně dostupných informací se taková varianta v tuto chvíli ani nechystá. S MiPadem si tudíž nezatelefonujete ani nepošlete SMS zprávu. To však neznamená, že by tablet postrádal kvalitní adresář, který může být synchronizován například s vaším Google účtem o veškeré informace i fotografie.

O elektronickou komunikaci se stará nativní aplikace E-mail, která se svým vzhledem shoduje s Gmailem. E-mail od Googlu si tak můžete zařadit do této aplikace a po vyplnění nutných informací již sledujete načítání vaší pošty. Jako klávesnice je pak použitá standardní z čistého Androidu. Psaní na ni nečiní žádný problém.

Kalendář, správce souborů a kalkulačka

Kalendář ani v tomto tabletu nechybí. Nabízí měsíční, týdenní či denní náhled a podporuje samozřejmě synchronizaci s vašimi účty. Na velkém displeji je v každé kolonce vidět hned několik vašich událostí a přehlednost není ohrožena. Vadou na kráse je však fakt, že speciální font, kterým je napsána zkratka zobrazeného měsíce, neumí česky. Namísto háčků se tak dočkáte otazníků a to nevypadá vůbec dobře.

V další výbavě nechybí jednoduché poznámky s možností přiřadit přílohu či informace o času a datu. Mezi Nástroji pak najdete správce stahování, správce souborů, kalkulačku a pokud máte účet u Xiaomi, můžete využít i praktický MiCloud.

Diskuze ke článku
mikis
Jste jsi opravdu jistý že MiPad obsahuje čip GPS?
Martin P.
Žádný tablet nebo telefon jen a pouze pomocí Wifi nikdy na !!!100%!!!! polohu nenajde. Může za určitých podmínek najít , nikoliv musí a už vůbec né přesně


Jinak ten tablet krom onoho GPS nemá a prý ani mít !!! nebude !! GSM ( 2/3G) , když si člověk uvědomí že za tuhle cenu bude Nexus 8 není to zas tak už zase super.

Jinak podle všeho neobsahuje ani akcelerometr , to je zase dobré pro ty co hrají hryTakže teďka super , ale nějaké globální konkurence být nemůže být řeč.
Lukáš Tankovič
Lukáš Tankovič
Chcel by som upozornit redakciu,ze Sony vydalo novy model, Sony Xperia M2 Aqua.
Marek
Dobrý den. Rád bych se zeptal na kvalitu samotného zpracování tabletu, jestli vše lícuje jak má, jestli nikde nic nevrže a podobně. Zajímalo by mě taky, jestli jsou záda tabletu až příliž náchylná na poškrábání, protože z fotek to vypadá, že asi bohužel ano. Ďěkuju.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze