Xiaomi MiPad
recenze

Xiaomi MiPad

Podařený debut
10

Ambiciózní čínský výrobce Xiaomi to po úspěších s chytrými telefony zkouší i na poli s tablety. Má jasný směr a nemění taktiku. Poctivé zpracování, kvalitní displej a výbava bez zbytečných kompromisů. I tyto přívlastky provázejí nový MiPad se 7,9palcovým displejem. Přidejte si ke všemu ještě velice solidní cenu a máme zaděláno na bestseller.

Baterie a výdrž: lehký nadprůměr

Xiaomi překvapilo a do těla menšího tabletu nasadilo opravdu silnou baterii s kapacitou 6 700 mAh. To je mnohem více, než kolik nabízí konkurenční modely G Pad 8.3 od LG nebo Galaxy Tab S 8.4 od Samsungu. Výsledná výdrž vás tak bude jen těšit. Při slabém používání, kdy tablet vezmete každý den na hodinku do ruky a po zbytek dne bude jen připojen na Wi-Fi, počítejte s téměř týdenní výdrží. Střídmé používání pak zaručí výdrž mezi 2 až 3 dny, kdy už tablet lze aktivněji využívat. Aktivní využívání stylem „každou chvíli“ MiPad předurčí ideálně k nabíjení každý den, neboť by se sice dožil i dalšího dne, ale během toho už by mu energie mohla dojít.

Při testu výdrže, kdy byl tablet připojen k Wi-Fi, aktualizace pozastaveny, bylo streamováno video v kvalitě 1080p, při sníženém jasu (50 %) a se zvukem do sluchátek na poloviční hlasitost, výdrž činila 9 hodin a 10 minut. To je o necelou hodinu méně, než čas iPadu mini Retina. Nabití MiPadu na 80 % zabere 2 hodiny a 19 minut. K úplném nabití je zapotřebí 4 hodin a 2 minut.

Xiaomi MiPad Apple iPad mini Retina LG G Pad 8.3 Samsung Galaxy Tab S 8.4 nVidia Shiled Tablet
výdrž v našem testu 9:10 hodin 10:04 hodin 5:44 hodin doposud netestováno 8:34 hodin
doba nabití na 80 % 2:19 hodin 2:32 hodin 4:04 hodin doposud netestováno 2:25 hodin
doba nabití na 100 % 4:02 hodin 3:46 hodin 4:40 hodin doposud netestováno 4:02 hodin

Zvuk: stereo překvapení

Zvukový výstup MiPadu vás v každém případě příjemně překvapí. Na zadní straně se nachází hned dva reproduktory, které hrají nejen hlasitě, ale i kvalitně. Výrobce kladl důraz na hloubky, které sice trošku utápí středy, nicméně výsledek je mezi tablety rozhodně nadprůměrný. Škoda jen, že jsou oba reproduktory velmi blízko u sebe, čímž se efekt sterea ztrácí.

Reproduktory hrají kvalitně

Výstupu do sluchátek již není co vytknout. Je opět kvalitní s vyváženými složkami. Hloubky již středy netrápí a výšky jsou ideálně nastaveny. K cestovnímu sledování filmů lze tak MiPad rozhodně doporučit. Ať už budete zvuk pouštět skrze reproduktory či do sluchátek.

Displej: radost pohledět

Dle očekávání Xiaomi v případě displeje nic nepodcenilo a dočkali jsme se vysoké kvality. Úhlopříčka se zastavila na 7,9 palcích, což je o 0,05 palce více, než kolik nabízí iPad mini druhé generace. Rozlišení pak činí krásných 2 048 × 1 536 pixelů a vytváří tak jemnost 324 ppi. Zobrazení je opravdu jemné a jednotlivé pixely takřka nemáte možnost pouhým okem vidět. Displej navíc nabízí poměr stran 4:3, což je ideální poměr ke konzumaci inernetového obsahu.

Xiaomi MiPad

Celkově je na displej radost pohledět, neboť má díky technologii TFT IPS krásné barvy. Informace na něm si přečtete nejen z ostrých úhlů, ale také venku na přímém slunci. O jas displeje se pak postará i spolehlivě fungující čidlo.

Displej je prvotřídní
Diskuze ke článku
mikis
Jste jsi opravdu jistý že MiPad obsahuje čip GPS?
Martin P.
Žádný tablet nebo telefon jen a pouze pomocí Wifi nikdy na !!!100%!!!! polohu nenajde. Může za určitých podmínek najít , nikoliv musí a už vůbec né přesně


Jinak ten tablet krom onoho GPS nemá a prý ani mít !!! nebude !! GSM ( 2/3G) , když si člověk uvědomí že za tuhle cenu bude Nexus 8 není to zas tak už zase super.

Jinak podle všeho neobsahuje ani akcelerometr , to je zase dobré pro ty co hrají hryTakže teďka super , ale nějaké globální konkurence být nemůže být řeč.
Lukáš Tankovič
Lukáš Tankovič
Chcel by som upozornit redakciu,ze Sony vydalo novy model, Sony Xperia M2 Aqua.
Marek
Dobrý den. Rád bych se zeptal na kvalitu samotného zpracování tabletu, jestli vše lícuje jak má, jestli nikde nic nevrže a podobně. Zajímalo by mě taky, jestli jsou záda tabletu až příliž náchylná na poškrábání, protože z fotek to vypadá, že asi bohužel ano. Ďěkuju.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze