Xiaomi Mi MIX 2
recenze

Xiaomi Mi MIX 2

Ve stínu svého předchůdce
9

Trend zmenšujících se rámečků v plné síle odstartovalo v loňském roce Xiaomi modelem Mi MIX. Není překvapením, že jsme se letos dočkali nástupce. Ten se snaží jít ve stejných šlépějích, avšak zatímco jeho půdorys se zásadně zmenšil, šířka horního a bočních rámečků naopak lehce narostla. Ve výbavě dále nacházíme výkonný procesor, velmi slušný fotoaparát a potěší i startovací cena.

Displej: menší, ale jemnější

Důvodem menších rozměrů je IPS displej, jehož úhlopříčka poklesla z 6,4 na 5,99 palců. Rozlišení narostlo na 2 160 x 1 080 pixelů (z původních 2 040 × 1 080 pixelů) a jemnost na 403 PPI (z původních 361 PPI). Na displej radost pohledět, je skvěle čitelný za všech okolností. Spolehnout se můžete i na perfektně fungující čidlo regulace jasu. V nastavení si můžete manuálně doladit teplotu barev na displeji, změnit font písma či jeho velikost. Vhod přijde funkce dvojitého poklepání sloužící k rozsvícení displeje. O ochranu displeje se stará sklíčko Gorilla Glass 4.

Stojí za to zmínit, že s většími rámečky kleslo procentuální využití čelní plochy displejem. Zatímco první generace se mohla chlubit působivou hodnotou 85,67 %, Mi MIX 2 už má jen 82,94 %. Nadále však lze říci, že i druhá generace patří v tomto ohledu mezi ty nejlepší a vede si i lépe než Apple iPhone X.

Líbilo se nám
  • jemné rozlišení
  • velká úhlopříčka
  • podrobné nastavení displeje

Zvuk: průměr své třídy

O hlasitou reprodukci se stará zvukový měnič s výdechem na spodní hraně. Hraje hlasitě, avšak na nějaké časté poslouchání hudby to z důvodu důrazu především na výšky nebude. Xiaomi se rozhodlo odstranit 3,5mm jack a využívat tak musíte buď sluchátka s USB-C konektorem, redukci, nebo sluchátka bezdrátová. Výstup skrze redukci je průměrný a nenáročnému posluchači bude postačovat.

Xiaomi Mi MIX 2
Líbilo se nám
  • velmi hlasitý reproduktor
Nelíbilo se nám
  • chybí 3,5mm jack konektor

Výkon hardwaru: omezovat vás nebude

Pod kapotou výkonem Xiaomi rozhodně nešetřilo a svou novinku osadilo procesorem Snapdragon 835 a 6GB operační pamětí, ze které běžně zbývá kolem 3,5 GB volných. Výkonu má telefon skutečně na rozdávání a nemusíte se obávat pomalého chodu či dlouhého spouštění aplikací. Nouze by neměla být ani o úložný prostor. Z 64 GB zůstává pro vaše data takřka 51 GB prostoru. Bohužel však chybí slot pro paměťové karty.

Benchmark testy
Líbilo se nám
  • za danou cenu špičkový hardware
  • spousta paměti
Nelíbilo se nám
  • chybí microSD slot

Výdrž baterie: slušný průměr

S menším displejem i tělem poklesla kapacita uživatelsky nevyměnitelné baterie, a to na 3 400 mAh. Není to málo a jeden celý den s vámi Mi MIX 2 spolehlivě přečká. Nabíjení je poměrně svižné, zcela vybitý telefon doplníte za ani ne dvě hodinky, konkrétně se jedná o 1 hodinu a 43 minut. Na 80 % to Mi MIX 2 stihne za 1 hodinu a 14 minut.

V redakčním testu výdrže nás Xiaomi Mi MIX nijak zásadně nepřekvapilo , když vydrželo streamovat Full HD video přes Wi-Fi vcelku průměrných 7 hodin a 52 minut.

Líbilo se nám
  • moderní USB-C
Nelíbilo se nám
  • výdrž by mohla být lepší
Diskuze ke článku
Vojtěch Berka
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli display opravdu zabírá 82,94% přední strany všude totiž čtu jiná čísla a neumím se v tom zorientovat. Předem děkuji za odpověď
Václav Mach
Václav Mach
Opravdu máte u vámi testovaného kusu infraport? Mi MIX 2 jej nemá.
Vojtěch Mezera
Vojtěch Mezera
V článku píšete, že telefonu schází slot pro microSD kartu. Ve shrnutí části o výkonu máte ale v kladech slot.
Honza
Xiaomi už nikdy víc, servis na to nikde není už ne a navíc se sekalo, koupil jsem si nového Honora 6X a ten je parádní, lepší cena a více funkcí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze