Xiaomi Mi Band 4
recenze

Xiaomi Mi Band 4

Král levných a chytrých náramků
19

Pokud bychom měli vybrat nejoblíbenější chytrý náramek, volba by jasně padla na řadu Mi Band od Xiaomi. Do rukou se nám dostalo nejnovější provedení Mi Band 4, které láká na nové funkce. Nejzásadnější změnou je přítomnost barevného OLED displeje. Nadále se můžete spolehnout i na příznivou cenu nebo dlouhou výdrž.

Sportovní funkce: základy splní

S Mi Bandem 4 můžete samozřejmě také sportovat. Přímo v hlavním menu naleznete spoustu aktivit, ze kterých si postačí vybrat. Základem je prostá chůze. U venkovních aktivit vás náramek vyzve, ať si zapnete GPS. Tu sám bohužel nenabízí, což je s ohledem na cenu pochopitelné. Běhat můžete i bez GPS, avšak o trase nebudete mít přehled. Samozřejmě je zde možnost, že GPS nezapnete ani v telefonu a budete-li jej mít při sobě, bude náramek polohu počítat dle mobilního signálu a stanic BTS (vysílačů mobilních operátorů).

Xiaomi Mi Band 4

Nechybí samozřejmě běhání, a to jak venku, tak na pásu. Zvolit si můžete také jízdu na kole či klasické posilování. Jelikož je Mi Band 4 odolný proti vodě, nechybí ani možnost plavání, kde lze zvolit délku bazénu. Na výběr jsou klasické vzdálenosti, tedy 25 metrů a 50 metrů. Máte však i možnost si délku plavání navolit sami. Kaňkou na kráse je, že si činnost musíte vždy sami odstartovat, náramek automaticky počítá jen kroky a konkrétní „workout“ automaticky nespustí.

Veškeré údaje můžete sledovat v aplikaci Mi Fit, která navíc podporuje synchronizaci například s Google Fit, což se může hodit, pokud například v průběhu let budete střídat různé chytré doplňky.

Líbilo se nám
 • široký výběr činností
 • synchronizace s Google Fit
Nelíbilo se nám
 • každou činnost je zapotřebí ručně spustit
 • nutnost spoustu údajů manuálně upravovat či nastavovat

Zhodnocení: za málo peněz hodně muziky

Xiaomi Mi Band 4 důstojně navazuje na své předchůdce a dává jednoznačný důvod původním majitelům k přesedlání na nejmodernější typ. Ponechává si totiž v podstatě vše pozitivní a pouze vylepšuje. V prvé řadě zde tak máme neskutečně lehký náramek, který se pohodlně nosí. Designem sice příliš nenadchne, ale tomu budiž odpuštěno. Značným progresem prošel displej, který je mezi levnými chytrými náramky jednoznačně nejlepší. Barevný a dotykový AMOLED panel s perfektní čitelností, to je přesně to, co aktivní lidé, často se pohybující venku, potřebují.

Nechybí zvýšená odolnost, propracovaná aplikace Mi Fit a možnost provádět nespočet sportovních aktivit. Zde je sice nutné počítat s manuální obsluhou, ale opět platí, že před sebou máme náramek za dvanáct stovek. Vynikající je možnost být o všem informován či přítomnost automatického měření srdečního tepu. Stinnou stránkou zůstává absence češtiny v rámci náramku, což se však do budoucna může změnit. Pokud hledáte chytrý náramek s nijak vysokou cenou, zjistíte, i po pohledu ke konkurenci, že Mi Band 4 v tomto segmentu jednoznačně vládne.

Konkurence

Z levných náramků se nabízí například Samsung Galaxy Fit e, který na první pohled vypadá přeci jen lépe. Jenže tím jeho klady končí. Má pouze černobílý displej a především zásadně horší výdrž. Levnější je přitom pouze o cca dvě sto koruny, což je zanedbatelné.

Samsung Galaxy Fit-e

Konstrukce40,2 × 16 × 10 mm, 15 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ne
DisplejPOLED, 0,74" (128 × 64 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, ne, ne
Akumulátor70 mAh, nabíjení: proprietární kolébka

Další možností je Honor Band 4, který se chlubí 0,95palcovým dotykovým AMOLED displejem a nechybí mu ani voděodolnost nebo měření spánku. Cenově se pohybuje těsně pod hladinou jednoho tisíce korun.

Honor Band 4

Konstrukce43 × 17,2 × 11,5 mm, 23 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ?
DisplejAMOLED, 0,95" (128 × 32 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, NFC
Akumulátor100 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:30 hodin
xiaomi-mi-band-4
Klady
 • velmi nízká hmotnost
 • kvalitní AMOLED displej
 • pohodlně se nosí
 • výborná výdrž na nabití
 • senzor srdečního tepu
 • nastavitelné vibrace
 • možnost notifikací
 • odolnost proti vodě
 • příznivá cena
Zápory
 • možná zbytečně tlustý
 • nijak oslnivý vzhled
 • oficiálně nepodporuje češtinu
 • aplikace Mi Fit není dokonale přeložena
 • na notifikace nelze nijak reagovat
Diskuze ke článku
JirkaB
Několik nepřesností. "Tělo samotného Mi Bandu 4, které se vloží do silikonového náramku". Já jsem náramek v měl krabičce už kompletní. "5 ATM, což je ekvivalent ponoření do 50metrové hloubky. Na potápění však novinka rozhodně určena není". 5 ATM není ekvivalent ponoření do 50metrové hloubky. Ještě, že nikoho nenapadne mi band 4 použít jako potápěčské hodinky. Doufám:,-)
Václav B.
Mně Mi Band 4 normálně funguje na ovládání hudby přes jakoukoliv hudební aplikaci včetně Spotify (lze tedy ovládat jakékoliv hudební přehrávače, ale musí být hudba již spuštěna).
Michal
Za mě je rozhodně lepší volba Honor band 4 nebo 5. Levnější, aplikace mi přijde přehlednější. A vzhledem k tomu že mám i Huawei Watch GT na běžné nošení a do práce Honor band 4, obojí se mi synchronizuje do jedné aplikace.
Spaidy
Mě počasí funguje normálně. Doba nabíjení jsou dvě hodiny nikoliv jedna. A nainstalovat češtinu tam zvládne úplně každý ikdyž neoficiální cestou. A výdrž baterie mám menší než vy. A to se mi tep měří jen při spánku a při jízdě na kole což je ale jen pár minut. Za týden mi zbyde 40% baterie . Takže takže se dostanu tak na 10 dní, ale i to stačí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze