Xiaomi Mi A2 Lite
recenze

Xiaomi Mi A2 Lite

Ten levnější, ale stále zdařilý
4

Ani letos nás Xiaomi neochudilo o smartphone z rodiny Android One. Aby čínská společnost zaujala širší publikum, představila rovnou dva modely. Dnes se podíváme na levnější Mi A2 Lite, který i přes slabší procesor a horší fotoaparát nabídne pár trumfů v rukávu. Příjemnější je i cena, a tak se nabízí otázka, jaký z dvojice je vlastně výhodnější.

Displej: s výřezem navíc

Mi A2 Lite nabízí displej o trochu menší než bratříček Mi A2, konkrétně o necelé dvě desetiny palce. Bohužel se zde přistoupilo na výřez, který kus displeje ubírá. Ne všechny aplikace s ním plně spolupracují, což zamrzí. Displej je stále poměrně kvalitní, avšak oproti Mi A2 se musíte smířit s trochu méně saturovanými barvami. O ambientní displej však nepřijdete.

Xiaomi Mi A2 Lite

Nechybí ani LED dioda, která se však trochu nešťastně nachází v levém spodním rohu. I zde se tak muselo ustoupit výřezu v displeji, a to i přesto, že by se na něj LED dioda určitě vešla. Doplníme že automatická regulace jasu funguje bez problémů.

Líbilo se nám
 • na danou třídu kvalitní podání
 • spolehlivá regulace jasu
Nelíbilo se nám
 • ne všechny aplikace s výřezem spolupracují
 • informační LED dioda na nevhodném místě

Výkon hardwaru: šetřilo se

Stejně jako u displeje a konstrukce se šetřilo rovněž na výkonu. Namísto Snapdragonu 660 tu máme Snapdragon 625. Procesoru mohou sekundovat až 4 GB operační paměti RAM a 64GB interní paměť. Levnější variantou je model s 3GB RAM a 32GB interním úložištěm.

Výsledky benchmark testů

V případě 32GB varianty mají uživatelé dostupných více než 25 GB, což těm méně náročným postačí. Pokud náhodou ne, u Mi A2 Lite naleznete i slot pro paměťové karty, který navíc není hybridní – do těla tak vložíte jak dvě nanoSIM, tak také paměťovou kartu. Výkon dostačuje i pro středně náročné hry, avšak Mi A2 si v tomto ohledu vede lépe.

Líbilo se nám
 • dostatek paměti RAM
 • slot pro paměťové karty microSD
 • slot není hybridní
Nelíbilo se nám
 • méně výkonu než u Mi A2

Výdrž baterie: příjemné překvapení

V případě Mi A2 jsme lehce kritizovali výdrž baterie s kapacitou jen málo přesahující 3 000 mAh. Mi A2 Lite je na tom o poznání lépe – kapacita baterie činí rovných 4 000 mAh. Díky tomu se můžete spolehnout na téměř dvoudenní výdrž. Nabití baterie do plné kapacity zabere něco přes dvě a půl hodiny, ale k nabíjení bohužel budete muset použít starší microUSB konektor. Na USB-C se v rámci úspor nedostalo.

Při našem testu, kdy telefon přehrával streamované video v kvalitě 1080p, se výdrž zastavila na nadprůměrných 9 hodinách 33 minutách.

Líbilo se nám
 • slušná kapacita baterie
 • dlouhá výdrž na jedno nabití
Nelíbilo se nám
 • starší microUSB konektor
Diskuze ke článku
Procházka
U mě tedy vede Redmi Note 5.. Výkon jak blázen, žádný výřez, po aktualizaci na miui 10 nejrychlejší telefon, jaký jsem kdy měl. Včetně iPhone 6s.
David Holman
David Holman
Mě tedy více láká shodný model Redmi 6 PRO s MIUI. Čistý android je sice bezva, ale MIUI je první a zatím jediná nadstavba, na kterou nemohu říct křivého slova. Na rozdíl od nadstavby např. Samsungu a LG. Výborně odladěná (nikoliv samozřejmě 100%ně bez chybek), se spoustou skutečných užitečností a minimem blbostí.
DDR0
největší a nejzásadnější problém je u takto naceněného přístroje cena za kterou se dostají staré vnitřnosti v líbivém pozlátku. Zastaralý SN 625 je v této kategorii děs, ten už jsem měl ve stařičké Note 3. A prý že hw nedostačuje upgradu na Nougat. Tady dají Oreo a funguje to, takže opět výmluva jak nepodporovat oblíbený model.
David
Dobrý večer chci se zeptat kde má Mi-a2 lite GPS když píšou že ta GPS tady je?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze