Xiaomi Mi 9T
recenze

Xiaomi Mi 9T

Prostě má šmrnc
39

Vypadá to, že inženýři společnosti Xiaomi objevili recept na ideální telefon. Jak to dopadne, když se smíchá kompaktní tělo, kvalitní displej bez rámečků a čtveřice solidních fotoaparátů a vše se okoření pořádnou dávkou výkonu, na to se podíváme v dnešní recenzi. A třešnička na dortu? No přeci výsuvná kamerka.

Displej: Viděli jsme se už někde?

V předchozí kapitole zmíněná výsuvná kamerka se zasloužila o to, že displej je takřka bezrámečkový. Podle výrobce dosahuje poměr obrazovky k tělu 92 %. Subjektivně mi přijde, že je poměr snad ještě větší, neboť jsou rámečky kolem displeje opravdu tenké, a to včetně brady, která je o něco málo tlustší, avšak stále v rozumných mezích.

Xiaomi Mi 9T

Jednoznačnou pochvalu si pak Xiaomi zaslouží za použití kvalitního AMOLED panelu s jemným rozlišením 2 340 × 1 080 pixelů, který je identický s displejem z Xiaomi Mi 9, pouze bez výřezu. Zajímavostí také je, že Xiaomi se použitím stejného panelu nechlubí, zatímco u Xiaomi Mi 9 na oficiálních stránkách najdeme zmínku o tom, že displej dodává Samsung, tedy vyhlášený výrobce OLED panelů, který je však v současnosti kvůli japonským sankcím trochu v problémech.

Optická čtečka v displeji je snad ještě rychlejší než u Mi 9.

Zpět však k displeji telefonu, který je opravdu skvělý a splní vaše očekávání po všech stránkách. Za slunných letních dnů jsem ocenil vysoký jas, který se bezproblémově dokáže regulovat automaticky, a chválit mohu i pozorovací úhly nebo opravdu tmavou černou. Pokud si nevystačíte s notifikační diodou na modulu výsuvného fotoaparátu, můžete sáhnout po funkci ambientního displeje, který stejně jako u Xiaomi Mi 9 nabízí několik obrázků, které na něm můžete mít zobrazeny. Problémem není si jej ani naprogramovat tak, aby se aktivoval a deaktivoval v určitý čas.

Xiaomi Mi 9T

Kapitolou samou o sobě je optická čtečka otisku prstů, která je snad ještě rychlejší než u Mi 9. Skenování prstů probíhá rychle, stejně jako samotné odemykání. Stačí letmý dotyk a telefon je odemknut. V neposlední řadě zmíním, že jsem během používání nezaznamenal žádné oděrky. Při pádu by vás mělo zachránit ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5. Druhým způsobem biometrického rozpoznávání je pak čelní kamerka. Ta nedisponuje žádným ToF či IR senzorem, který by nabídl vyšší bezpečnost, takže se budete muset spolehnout na klasické 2D rozpoznání, jež telefonu zabere přibližně jednu sekundu. Mou volbou číslo jedna tak zůstávala kvůli vyšší bezpečnosti čtečka otisků prstů.

Líbilo se nám
 • skvělý displej z Xiaomi Mi 9
 • velmi tenké rámečky
 • podařený režim ambientního displeje
 • velmi rychlá čtečka otisků prstů

Zvuk: nahlas i s basy

Xiaomi Mi 9T disponuje na svou třídu velmi slušným zvukovým podáním. Dole sice najdeme pouze jeden reproduktor, zato však hraje dostatečně nahlas i překvapivě kvalitně a nechybí ani náznaky basů. S kvalitou výstupu skrze 3,5mm audiokonektor jsem byl rovněž spokojen a pochválit musím také zvukovou kvalitu hovorů, a to i přesto, že je mřížka sluchátka poměrně tenká.

Xiaomi Mi 9T
Líbilo se nám
 • vysoká hlasitost
 • nadprůměrná kvalita

Výkon hardwaru: šampion střední třídy

V útrobách Xiaomi Mi 9T najdeme zbrusu nový čipset Snapdragon 730, který představuje to nejlepší z letošního portfolia společnosti Qualcomm ihned po Snapdragonu 855. Výkonu je tak více než dost, což dokazují i výsledky z benchmarků Geekbench a AnTuTu. Výkonem překonává například Samsung Galaxy Note 8 nebo Google Pixel 2 se Snapdragonem 835. Pochopitelně výkonem nedosahuje na Xiaomi Mi 9, což vás ale nijak omezovat nebude. Nejen díky Snapdragonu 730, ale i díky štědrým 6 GB operační paměti vám nebude dělat problém spustit jakoukoliv aplikaci nebo hrát hry na ty nejvyšší detaily. Rovněž multitasking je zcela bezproblémový a přepínání jednotlivých aplikací i jejich chod je extrémně svižný. Ani během náročného hraní jsem se nesetkal s nadměrným zahříváním, což lze hodnotit pouze kladně.

Ani během hraní jsem se nesetkal s přehříváním.

Menší nevýhodou Xiaomi Mi 9T je zmíněná absence slotu pro paměťovou kartu, a tudíž se budete muset spokojit s úložištěm o velikosti 64 nebo 128 GB. U testované verze se 64GB zůstane k dispozici přibližně 50 GB volných.

Líbilo se nám
 • vysoký výkon
 • 6 GB RAM
Nelíbilo se nám
 • nerozšiřitelné úložiště

Výdrž baterie: za jedna s hvězdou

Uvnitř smartphonu se nachází překvapivě velká Li-Ion baterie o kapacitě 4 000 mAh, která v kombinaci s úsporným čipsetem Snapdragon 730 zcela s přehledem zvládne jednodenní náročné používání. Bez větších problémů se lze dostat i na jeden a půl až dva dny. Výdrž je tak opravdu excelentní a v tomto ohledu Mi 9T překonává i vlajkový Mi 9 či vlajkové lodě ostatních výrobců.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 7 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 14 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 22 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 30 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 39 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 48 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 56 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 64 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 79 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 95 minut

V případě, že vám dojde baterie, potěší rychlé 18W nabíjení, kdy je telefon schopen se během pouhé hodiny nabít na 75 %.

Líbilo se nám
 • rychlé 18W nabíjení
 • dlouhá výdrž
Diskuze ke článku
Pesedm
Povedený stroj.
Plačícím ohledně výřezu bylo učiněno za dost :)
Recenze perfektní.
G.
Hovorte si čo chcete, ale pre 95% užívateľov, ktorí nepotrebujú profesionálny stroj (ako napríklad Note) je toto top voľba. K dokonalosti mu chýba len cievka na bezdrôtové nabíjanie a slot na microSD. Z Gearbestu za cca 260eur/285 eur (64/128) je v podstate bezkonkurenčný.
Peter
Zdravím, je na tomto telefóne aj možnosť slow motion videa 960fps? A pri akom max rozlíšení? A koľko dokáže maximálne natočiť? Diki
Blue Scum
Má takový šmrnc, že bych ho obratem vrznul do frcu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze