Withings Activité
recenze

Withings Activité

Když je design v hlavní roli

Americká společnost Withings je známou firmou vyrábějící příslušenství pro Apple produkty. Její sortiment zahrnuje zařízení určené pro měření tlaku, přes podložku monitorující spánek až po sportovní tracker. Do chytrých hodinek se však tato společnost pustila vůbec poprvé a už od začátku se chce ubírat jinou cestou než ostatní. Bude mít tento směr úspěch?

Stálice mezi chytrými, nižší standard mezi klasikou

Pokud se budeme na Withings Activité dívat jako na chytré hodinky, pak je jejich výdrž jednoznačně nejlepší na trhu. Výrobce udává výdrž na baterii až osm měsíců. Pokud budete Activité porovnávat s hodinkami klasickými, pak se zde jedná o nižší standard.

V hodinkách se nachází baterie typu CR2025, kterou si jednoduše sami vyměníte. Potřebovat budete pouze pomocné kolečko, které je součástí balení, jenž přiložíte do drážky na spodní straně hodinek a násladně “vylomíte” spodní kryt. Hodinky jsou kompatibilní se systémem iOS7 a novějším. Zkrátka nepříjdou ani uživatelé Androidu, kteří používají Android 4.3 a vyšší.
Withings Activité

Co řadí Activité mezi chytré hodinky? Jednoznačně aplikace pro mobilní telefony s Androidem a iOS s názvem Health Mate, kde vše nastavujete a spravujete. Hodinky na sobě nemají žádnou korunku ani tlačítko, vše se dělá pomocí telefonu a příslušné aplikace, a to dokonce i změna času. Ta probíhá tak, že ve chvíli, kdy přicestujete do jiného časového pásma si hodinky skrze aplikaci v telefonu samy zjistí změnu času a v tu chvíli vám začnou ručičky po ciferníku efektně cestovat, dokud nenastaví ten správný čas. Změna času je možná samozřejmě i manuálně.

Změřte si denní aktivitu i spánek

Spíše než chytré hodinky by se hodilo Activité nazvat jako luxusní sport tracker. Při úvodním párování, které využívá Bluethooth 4.0, si v aplikaci vyplníte vaší výšku a hmotnost a později doplníte váš denní cíl nachozených kroků, což je jediný údaj, který se procentuálně promítá na menším ciferníků na samotných hodinkách a nemusíte tak vytahovat telefon z kapsy. Hodinky vás pak monitorují celý den a do aplikace odesílají data o počtu kroků, nachozené vzdálenosti a spálených kalorií. Celý váš den je pak přehledně rozebrán v grafu, kde vidíte jakou hodinu jste vykonávali nějakou pohybovou aktivitu a kdy jste odpočívali. Praktické je automatické rozpoznávání aktivit, nemusíte tak hodinky ručně přepínat na běhání, poznají to samy. Zklamalo nás, že plavání hodinky převádí na kroky a nedokážou poznat, že se jedná o jiný pohyb, než je chůze. Výrobce však tvrdí, že s novou aktualizací, která by měla dorazit do konce dubna se to změní. Stejně tak pokud tisknete například velkou porci dokumentů, kterou následně řadíte do pořadače po vašem boku, pak se vám lehce může stát, že „nachodíte“ 8 000 kroků a přitom sedíte pouze v kanceláři, zde tedy rozpoznávání pohybů není zcela dokonalé.

Screeny aplikace Withings

Nechybí ani monitorování spánku a buzení pomocí vibrací i zvuku. Ačkoli se jedná o chytré hodiny, tak vás nedokáží probudit v lehké fázi spánku. Čas budíku si nastavíte v aplikaci a dokážete ho zkontrolovat také na hodinkách bez nutnosti použít telefon. Má to být snadné, stačí na ciferník dvakrát poklepat. Gesto ale nefunguje vůbec dobře. Minimálně jsem za celou dobu testování nepřišel na grif, který by spolehlivě fungoval a výsledkem byl jeden úspěch z deseti pokusů. Na průběh vašeho spánku se můžete podívat v přehledném grafu, který ukazuje kdy váš spánek byl lehký a kdy hluboký. Hodinky také poznají, jak dlouho jste v posteli leželi a jaký čas z toho jste spali. Například monitoring tepu na hodinkách nenajdete.

Nezapomeňte jít běhat a doplnit tekutiny

Aplikace Health Mate vám umí také připomenout, že je čas pro vaší oblíbenou činnost. Například pokud si chcete každý den jít všední večer zaběhat a před spaním přečíst oblíbenou knihu. Upomínek je zde nespočet od zkontrolování tlaku, přes návštěvu kulturní akce až po připomenutí, že máte jíst nějaké ovoce nebo se jít zvážit či doplnit i jiné tekutiny než ty s alkoholem.

Aplikace je rozdělená do pěti hlavních částí. Nejvíce času budete nejspíše trávit na Timeline, kde se shromažďují vaše aktivity. Dále je zde Dashboard, který si můžete uzpůsobit svým potřebám. Zde se ve zkratce ukazuje spánek, hmotnost, aktivita a srdeční tep. Z toho jasně plyne, že tuto záložku budou používat uživatelé, který už nějaký ten produkt od společnosti Withings vlastní. Dále je zde záložka Leaderboard, jež slouží pro porovnávaní vašich výkonů s přáteli.

Withings Activité

A poté už jen zmíněné upomínky a profil, kde si můžete měnit vaši hmotnost, spárovat aplikaci Withings s aplikacemi, jako je například integrovaná aplikace Zdraví v iOS. Dále pak umí hodinky spolupracovat také s aplikacemi Nike+, RunKeeper nebo MyFitnessPal. A především zde vidíte součet nachozených kroků, vzdálenosti a vašeho největšího výkonu. Celkově je aplikace velmi jednoduchá a poměrně intuitivní. Čeština v aplikací chybí, ale základní anglická slovíčka vám problém dělat nebudou. Potěší i možnost aplikaci otevřít pomocí Touch ID.

Diskuze ke článku
mental.disease
Jednoznačne najlepšie vyzerajúce smart hodinky.
Výdrž ktorá dáva zmysel.

Akurát s tou vodeodolnosťou bych krotil nadšenie.
WATER RESISTANT 50M/ 5ATM/ 5BAR znamená ochranu pred dažďom, umývanie rúk, sprchovanie. Možno nejaké povrchové ponorenie v stojatej vode. Určite nie plávať, skákať do vody, kúpať sa (v teplej vode).
GT
Nechapem to nadsenie z designu a ani zo "smart" moznosti.
Design je sice unisex, ale ani nahodou nie je vhodny ku kazdemu typu ruky.
Na tenkom zapasti, vyzeraju akekolvek kruhove hodinky otrasne.
Takze trochu tlmte nadsenie a zamyslite sa nad ergonomiou a celkovym doplnanim sa s roznym typom ruky.
.
Su smart?!
Si robite kozy, nie?
Pohybove aktivity su len zlomkom z toho, zo maju vediet naozajstne smart hodinky.
Tie maju byt doplnkom k mobilu, nie sledovacom nejakych antivit.
Kde je upozornenie na maily, sms, zmeskane hovory, prichodzie udalosti, pripomienky, prepojenie s planovacom, nove prispevky na socialnych sietach....?
Kde su ostatne funkcie hodiniek ako takych, stopky, rozne casovace, svetove casy, niekolko budikov...?
Je este vela toho co som nespomenul.....
.
NIE SU SMART ANI KED SA ROZKRAJATE, TAK NEKLAMTE!
Je to len designova hracka, nic viac.
Pavel
Děkuji za recenzi, hodinky jsou to krásné, takže nakonec sáhnu po levnější varientě a počkám s nimi na apple watch 2 :-)
francouz
Ta výslovnost Activité :)
je to [aktivite] a ne [ektivité]

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze