Vodafone Smart prime 7
recenze

Vodafone Smart prime 7

Levně a kvalitně podruhé
13

Rok se s rokem sešel a Vodafone omlazuje své portfolio telefonů nesoucích jeho logo. Jako první přišel na řadu model s přídomkem „prime“. Letošní sedmička si ponechává velice solidní výbavu, ale zásadním způsobem vylepšila svůj vzhled, který se nebojíme nazvat stylovým. Navrch přidává také lákadlo v podobě nejnovějšího Androidu 6.0 Marshmallow a opět i příznivou cenu.

Displej: nejlepší ve své třídě

Displej jsme si pochvalovali již loni a letos na tom nemíníme nic měnit. Opět se setkáváme s pětipalcovým IPS panelem, který má více než dostatečné HD rozlišení a jemnost 294 PPI. Barevné podání je velmi realistické a pozorovací úhly na velmi vysoké úrovni. Především z ostrých úhlů nedochází k žádnému zkreslení. Naprostou pohodu může narušit snad jen skutečně ostré slunce, kdy ani nejvyšší možný jas nestačí na ideální čitelnost. Naopak nejnižší jas je především v noci šetrný k vaším očím. Chválíme však za přítomnost dobře fungujícího čidla pro regulaci jasu či možnosti displej odemknout dvojitým poklepáním.

Líbilo se nám:

  • kvalitní displej
  • odemknutí je možné poklepáním

Nelíbilo se nám:

  • horší čitelnost na silném slunci

Zvuk: klasický průměr

Hlasitý reproduktor se tentokrát nachází na spodní hraně, což může, ale také nemusí být výhoda. V prvé řadě není zvuk nijak ztlumen, když telefon leží. Na druhou stranu si reproduktor často nechtěně ucpete, pokud budete telefon držet v horizontální poloze. Na každý pád budou vaše uši svědky pouze průměrně kvalitního zvuku, který však alespoň hraje dostatečně hlasitě. Mnohem lepší proto bude, když k telefonu připojíte sluchátka, do kterých je výstup o poznání lepší. Ta dodávaná však nijak slavně nehrají a hodí se spíše jen pro potřeby handsfree.

Vodafone Smart prime 7

Líbilo se nám:

  • hlasitý reproduktor

Nelíbilo se nám:

  • jen průměrná kvalita hlasitého reproduktoru

Baterie a výdrž: beze změn

Baterie je v telefonu pevně integrována, a to navzdory tomu, že zadní kryt lze odejmout. Pod něj se pak vkládá pouze paměťová a microSIM karta. Kapacita 2 540 mAh se nijak nezměnila. Nijak výrazně se nemění ani výdrž a dva dny při střední zátěži nejsou nedosažitelnou metou. Při náročnějším využívání se však klasicky připravte na nabíjení každý večer.

Při redakčních standardizovaných testech výdrže dosáhl Vodafone Smart prime 7 při přehrávání streamovaného videa výsledku 7 hodin a 41 minut, což je velmi podobný výsledek jako u předchůdce. Mnohem lépe je na tom například konkurenční Lenovo Vibe P1m, které prime 7 překonává o téměř 3 hodiny. Nabíjení nepatří zdaleka k nejrychlejším. Z úplného vybití na 80 % je zapotřebí 1 hodiny a 52 minut. K úplnému nabití si vyhraďte 2 hodiny a 57 minut.

Líbilo se nám:

  • slušná výdrž

Nelíbilo se nám:

  • pomalejší nabíjení
  • baterie není vyměnitelná
Diskuze ke článku
Daff.cz
Cožpak nejde paměťovou kartu naformátovat jako vnitřní paměť telefonu?
Redmarx
Qualcomm Snapdragon 212 za 3 277 Kč, asi nekomu hrablo ne???
Petr
Konkurence s WM je spis Lumia 550.
Co se tyce vzhledu, je Prime7 hrozny. Ale je to subjektivni...
David Novotný
David Novotný
Mobilenet.cz má aplikaci na Google Play? :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze