Sony Xperia Z1
recenze

Sony Xperia Z1

Honami aneb vybroušená elegance

Kdo o Z1 uslyší poprvé řekne si, že to je dokonalé zařízení, jehož tabulka technických parametrů se hemží superlativy a lákadlem má být také špičkový fotoaparát. Elegantní vzhled je navíc podpořený ušlechtilými materiály v čele s kovovým rámem a voděodolností, nechybí ani silná baterie. Je to ideální vlajková loď bez kompromisů? Nebo to někde zaskřípe? To odhalí naše recenze.

Telefonní seznam: rychle, čiště, jednoduše

V telefonním seznamu ihned potěší nebo někoho zklame bílé pozadí. Já jej hodnotím kladně. Perfektně funguje i synchronizace, ale naštěstí Sony nijak zběsile nebazíruje na propojení kontaktů se sociálními sítěmi. Sdíleny jsou tak jen kontakty, další údaje a fotografie. K novému kontaktu se nabízí ta nejširší nabídka detailů, které náš kontakt může obsahovat. Tituly, křestní jména, sekundární jméno,rozmanité množství e-mailů, typů čísel. To vše tu je. Ani takový šejk by neměl problém přidat si čísla na všechny milenky a manželky se všemi jejich jmény. A nakonec kontakt nebude ochuzen ani o vlastní vyzváněcí melodii či obrázek.

Telefonní seznam je jednoduchý a přehledný

Zprávy

V české softwarové klávesnici si zkraje zvolíme, zda chceme QWERTZ nebo QWERTY klávesnici. Na výběr jsou pak dále tři barevné vzhledy (bílá, šedá a černá klávesnice). U černé klávesnice jsem měl největší frekvenci překlepů a chyb, lépe se mi osvědčila šedá nebo bílá. Kdo pamatuje doby tlačítkových telefonů, nostalgicky může přepnout na alfanumerickou klávesnici. Má dobré rozestupy a psaní s její pomocí je poměrně svižné.

Ve zprávách můžeme volit z mnoha typů a vzhledů klávesnic

To platí i pro QWERTZ(Y) klávesnice, jejichž ergonomie je dobrá a při psaní na nich jsem nezaznamenal větší problémy. Pokud chceme dodat našemu textu větší váhu a nejsme si jisti naším pravopisem, využít můžeme automatické opravy slov, návrhy slov či upozorňování na chyby. Také nechybí odpočítávání znaků od 160 či psaní moderním stylem „Swipe“. E-mailový klient spadá do běžného standardu a od ostatních telefonů s Androidem se nijak neodlišuje. Pracuje s pop3 a imap4 protokoly, umí push synchronizaci, zvládá složky i přílohy. Samozřejmě nechybí ani propracovaný klient pro Gmail.

Diskuze ke článku
gotys
Přecházel jsem v pátek na Z1 z Lumie 925. Displej na slunci lepší Lumia Fotky přirozenější na Z1. Baterie lepší na Lumii. Z1 zatím po druhém nabití za 4hodiny internetu 35%! tj úbytek 18% za hodinu. Co je na Z1 asi nejlepší, je rychlost! Neuvěřitelná rychlost a plynulost - zatím nejlepší z Androidu. Mám bílou variantu a nevím co jsou otisky. Design, zpracování a materiály jako bílý iP4s. Místo ovládacích prvků na displeji, mohli dát senzorove klávesy. Tlačítko zamykání má špatný zdvih a odpor ale hlavně je nepříjemně blízko tlačítka hlasitosti. Jinak přes tyto mínusy naprostá špička. SGS4 jsem měl od května do srpna a Z1 ho překonává ve zpracování displeji na slunci a rychlostí systému a při běžném používání. S4 má příjemnější rozměry a hmotnost - to je vše.
Soňa Mattová
Soňa Mattová
Opravdu dokonalá, tak asi napíšeme Ježíškovi :)
iplogic
Haha, cas vydani 0:08, rychle checknout co ma idnes a mobilmania a rychle vydat - dobre vy ;) ale hnidopissky recenze od nadsenyho amatera Kostky uz me zacinaj docela iritovat. Hledat za kazdou ceny mouchy neni cool...
sulre
Myslim si, ze obsah baleni se muze lisit u jednotlivych prodejcu, a tudiz v nektere se mozna najde i nejaky ten bonus navic {folie, uterka...}.
Co se tyce kvalitu fotek, tak bych nerekl uplne, ze S4 ci LG G2 "casto" foti lepe nez Z1, ale "obcas" ano.
Jinak hezky napsana recenze a doporucuju nereagovat na prispevek od IPLOGIC.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze