Sony Xperia T3
recenze

Sony Xperia T3

Předražená kráska
50

Chcete-li krásné zařízení s exkluzivním designem a precizním zpracováním od Sony a nechcete-li utrácet za vlajkovou loď, pak zbystřete. Xperia T3 nabídne i slušnou výdrž na baterii na druhou stranu cena je vzhledem k výbavě dosti vysoká. Dokáže krásný design překonat nepěknou cenovku? Na to odpoví naše dnešní recenze.

Zhodnocení: hodně drahá krasavice

Největším problémem nového Sony Xperia T3 je cena. Ta činí 10 000 korun a rozhodně si značně připlácíte za exkluzivní vzhled telefonu, který je opravdu špičkový, i když tlačítka mají svoje nedostatky a chvilku vám potrvá, než si na ně zvyknete.

Sony Xperia T3

Telefon za svojí cenu nabídne celkem kontroverzní výbavu a určitě bychom čekali lepší výkon. Čipset Snapdragon 400 není sice nejhorší, ale rozhodně nebudete „chrochtat blahem“. Výkonnostně je na tom T3 podobně jako 2 roky starý Nexus 4, což není pro Sony moc dobrá vizitka. Na plynulosti prostředí to ale není příliš znát a budete se v něm posouvat plynule.

Snímky telefonu

Celkem nás zklamal i fotoaparát, od kterého jsme čekali lepší výsledky, displej by mohl mít za danou cenu už FullHD rozlišení, jinak je ale povedený a oceníte jeho barevné podání. Potěší i zvuk a výdrž baterie na jedno nabití, vhod přijde i kompletní datová výbava včetně LTE. To vše ale nabídnou i levnější telefony. Sony se tak celkem seklo, když novému telefonu nastavovalo cenovku a rozhodně v současnosti nemůžeme jeho koupi doporučit. Ideální cena by byla kolem sedmi až osmi tisíc, takže doporučujeme počkat, až cena klesne. Pokud se však odhodláte telefon koupit, dostanete do rukou exkluzivně vypadající zařízení, díky kterému nejspíše vystoupíte z davu. Zde platí dvojnásob, že za styl a design se připlácí.

Konkurence

Největší protivník v prodejích T3 bude vlastní stájový kolega Sony Xperia Z1. Loňská vlajková loď se dnes dá sehnat za stejnou cenu, za kterou se prodává T3. Prakticky ve všech ohledech je Z1 lepším telefonem a nabídne především mnohem lepší hardwarovou výbavu.

Sony Xperia Z1

Huawei Ascend G750 je na tom podobně jako T3. Nenabídne příliš dobrou výbavu, ale pořád je na tom lépe, než T3, a to hlavně z pohledu paměti RAM, která u Huawei činí 2 GB. Huawei Ascend G750 při tom stojí o přibližně 2 000 korun méně.

Huawei Ascend G750

Samsung Galaxy Grand 2 sice není dokonalé zařízení, ale svoje místo si v konkurenci zaslouží. Nabídne více operační paměti nebo také kompaktnější rozměry. Xperia T3 rozhodně vítězí z pohledu designu a zpracování. Cenou jsou si konkurenti rovni.

Samsung Galaxy Grand 2

Ze stáje Huawei by mohla zaujmout i stylovka Huawei Ascend P7. Ta nabídne lepší výbavu, ještě tenčí tělo, ale docela špatně bojuje s výdrží na baterii. Ascend P7 stojí stejně jako Xperia T3.

Huawei Ascend P7

Výkonnější a zároveň levnější variantou je Xiaomi Redmi Note, telefon s 5,5palcovým displejem a oblíbeným prostředím MIUI. Note je sice těžší a rozměrnější, ale nabídne lepší procesor, větší operační paměť a také slot na dvě SIM karty. Cenově vyhrává jednoznačně Redmi Note, který pořídíte již za 6 500 korun.

Xiaomi Redmi Note

Za Windows Phone bude bojovat hlavně Nokia Lumia 1320, která není sice tak výkonná a stylová, ale naláká ještě větším displejem a odladěným systémem Windows Phone. Cena Lumie 1320 je přibližně 7 390 korun.

Nokia Lumia 1320

Druhým telefonem s Windows Phone, který by mohl zaujmout, je Nokia Lumia 925, která je sice menší, ale výbavou jsou na tom s Xperií T3 podobně, akorát s tím rozdílem, že Nokia je přibližně o 2 000 levnější.

Nokia Lumia 925
sony-xperia-t3
Klady
  • krásný design
  • precizní provedení
  • dobrá výdrž na baterii
  • prostředí Xperia UI
Zápory
  • přestřelená cena
  • horší fotoaparát
  • nižší výkon
  • tlusté rámečky
  • hrany mohou řezat do rukou
Diskuze ke článku
jana
Tak ta cena půjde velmi rychle dolů.....
Maroš
Výňatok z recenzie Grand 2: Startovací cena je sice posazená poměrně vysoko (necelých deset tisíc korun), ale to je daň za jméno výrobce.
T3: Sony ale Xperii T3 osadilo ne zrovna výkonným hardwarem, za který si navíc účtuje kolem 10 000 korun, což je opravdu vysoká cena

Kam sa podela vaša objektivita?
Ami
"Panel rychlého nastavení nabídne akorát rychlé přepínače, jako je Wi-Fi, Stamina mód pro prodloužení výdrže na jedno nabití a podobně. Bohužel se odsud ani nedostanete do nastavení telefonu a musíte si otevřít aplikaci Nastavení ze seznamu aplikací." - Zde bych rád opravil redakci; lze otevřít nastavení daného přepínače přidržením prstu na dané ikoně.

Avšak jinak hezká recenze. :)
doro
proboha dejte toho orangutana nekam k ledu to je strasny :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze