Sony Xperia T3
recenze

Sony Xperia T3

Předražená kráska
50

Chcete-li krásné zařízení s exkluzivním designem a precizním zpracováním od Sony a nechcete-li utrácet za vlajkovou loď, pak zbystřete. Xperia T3 nabídne i slušnou výdrž na baterii na druhou stranu cena je vzhledem k výbavě dosti vysoká. Dokáže krásný design překonat nepěknou cenovku? Na to odpoví naše dnešní recenze.

Konektivita, internet: LTE a všechno kolem

Celkem povedená je konektivita přístroje, která nabízí prakticky všechno, co byste od vašeho smartphonu očekávali. Mezi mobilními sítěmi určitě potěší i přítomnost LTE, které podporuje frekvence 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz.

Bezdrátová konektivita obsahuje ještě Wi-Fi, NFC a Bluetooth. Wi-Fi podporuje standardy 802.11 a/b/g/n a Bluetooth je ve verzi 4.0. NFC vám dovolí rychlé spárování například se sluchátky nebo chytrými hodinkami. Z tohoto pohledu tak telefonu nic nechybí a určitě potěší přítomnost NFC, ale rádi bychom také viděli infraport.

Bezdrátová konektivita podává slušné výsledky

Stejně jako u organizačních funkcí, tak i zde máte k prohlížení internetu dvě možnosti. První je integrovaný Android prohlížeč, druhou Chrome. Oba svojí práci odvádí dobře, prohlížení je bezproblémové a plynulé, ale díky lepší synchronizaci nejspíše skončíte u Chromu.

GPS: Google a omezený Garmin

Xperia T3 si vysloužila kompletní sestavu prvků, které potřebujete pro navigaci. Výbava tedy čítá jak GPS a GLONASS, tak i A-GPS a elektronický kompas. Telefon se dokáže celkem rychle zafixovat a rozhodně vás tak nenechá čekat. K navigaci poslouží mapové podklady v podobě Google Map, ale v telefonu je předinstalovaná i aplikace od Garminu, která obsahuje 30denní zkušební verzi, kterou můžete používat místo Google Map. Garmin funguje i offline, a nemusíte tak být stále připojeni k internetu.

Diskuze ke článku
jana
Tak ta cena půjde velmi rychle dolů.....
Maroš
Výňatok z recenzie Grand 2: Startovací cena je sice posazená poměrně vysoko (necelých deset tisíc korun), ale to je daň za jméno výrobce.
T3: Sony ale Xperii T3 osadilo ne zrovna výkonným hardwarem, za který si navíc účtuje kolem 10 000 korun, což je opravdu vysoká cena

Kam sa podela vaša objektivita?
Ami
"Panel rychlého nastavení nabídne akorát rychlé přepínače, jako je Wi-Fi, Stamina mód pro prodloužení výdrže na jedno nabití a podobně. Bohužel se odsud ani nedostanete do nastavení telefonu a musíte si otevřít aplikaci Nastavení ze seznamu aplikací." - Zde bych rád opravil redakci; lze otevřít nastavení daného přepínače přidržením prstu na dané ikoně.

Avšak jinak hezká recenze. :)
doro
proboha dejte toho orangutana nekam k ledu to je strasny :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze