Sony Xperia T3
recenze

Sony Xperia T3

Předražená kráska
50

Chcete-li krásné zařízení s exkluzivním designem a precizním zpracováním od Sony a nechcete-li utrácet za vlajkovou loď, pak zbystřete. Xperia T3 nabídne i slušnou výdrž na baterii na druhou stranu cena je vzhledem k výbavě dosti vysoká. Dokáže krásný design překonat nepěknou cenovku? Na to odpoví naše dnešní recenze.

Fotoaparát: Sony umí i lépe

Sony je celkem známé pro své dobré fotoaparáty. Na Sony Xperia T3 máte k dispozici dvojici fotoaparátů, které vám budou dělat společnost. Na zádech telefonu se usadil 8Mpx snímač s funkcí automatického ostření a průměrnou přisvětlovací LED diodou, který ale nedostává kvalit, na které jsme u Sony zvyklí. Fotografie nejsou tak detailní, jak bychom očekávali a stejně tak na tom není moc dobře ani kontrast a sytost. Dobře si ale telefon poradí s protisvětlem, a tak není problém fotit objekty proti sluníčku. Snímky za horšího světla na tom také nejsou moc dobře a dost šumí. Rychlost snímání také není moc vysoká a sériového snímání si tedy moc neužijete.

Snímky z telefonu

Přední fotoaparát s rozlišením 1,1 Mpx také není nijak výjimečný, ale dokáže pořídit celkem světlé snímky i za horších světelných podmínek, což určitě potěší příznivce selfie. Prostředí fotoaparátu je jednoduché, ale přesto vám nabídne celkem široké možnosti nastavení a efektů. K dispozici je manuální režim, plná automatika, nebo také plynulé panorama. Nejzábavnějším módem je však rozšířená realita, která vám na stole nechá pobíhat pohádkové bytosti, nebo z vás například udělá ošklivou příšeru.

Od fotoaparátu jsme ale čekali více, a jsme trochu zklamaní z výsledků. Zejména pokud přihlédneme k cenovce telefonu, tak se Sony moc nevytáhlo.

Videokamera: průměrné Full HD

Fotoaparát zvládá pořizovat videa až ve FullHD rozlišení, obraz je spíše průměrný, ale potěší kontinuální zaostřování nebo také možnost natáčet HDR video. Můžete ale nahrávat video i se zapnutou virtuální realitou, což sice velmi výrazně sníží počet snímků za vteřinu, ale děti dokáže zabavit.

Sony Xperia T3 (testovací video) – 1080p, 30 FPS

Diskuze ke článku
jana
Tak ta cena půjde velmi rychle dolů.....
Maroš
Výňatok z recenzie Grand 2: Startovací cena je sice posazená poměrně vysoko (necelých deset tisíc korun), ale to je daň za jméno výrobce.
T3: Sony ale Xperii T3 osadilo ne zrovna výkonným hardwarem, za který si navíc účtuje kolem 10 000 korun, což je opravdu vysoká cena

Kam sa podela vaša objektivita?
Ami
"Panel rychlého nastavení nabídne akorát rychlé přepínače, jako je Wi-Fi, Stamina mód pro prodloužení výdrže na jedno nabití a podobně. Bohužel se odsud ani nedostanete do nastavení telefonu a musíte si otevřít aplikaci Nastavení ze seznamu aplikací." - Zde bych rád opravil redakci; lze otevřít nastavení daného přepínače přidržením prstu na dané ikoně.

Avšak jinak hezká recenze. :)
doro
proboha dejte toho orangutana nekam k ledu to je strasny :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze