Sony Xperia T3
recenze

Sony Xperia T3

Předražená kráska
50

Chcete-li krásné zařízení s exkluzivním designem a precizním zpracováním od Sony a nechcete-li utrácet za vlajkovou loď, pak zbystřete. Xperia T3 nabídne i slušnou výdrž na baterii na druhou stranu cena je vzhledem k výbavě dosti vysoká. Dokáže krásný design překonat nepěknou cenovku? Na to odpoví naše dnešní recenze.

Displej: 5,3 palců bez FullHD

Telefon Sony Xperia T3 dostal do vínku 5,3palcový IPS panel s HD rozlišením. Pokud se vám zdají parametry za cenu 10 000 korun nedostatečné, tak nejste daleko od pravdy. Nenechte se však odradit, displej telefonu je moc hezký, dobře reaguje na dotyk a ani pozorovací úhly na tom nejsou špatně. Jas displeje je také lepší, než na jakou jsme u většiny telefonů zvyklí a telefon budete moct celkem dobře ovládat i na slunci. Barvy jsou také velmi příjemné a určitě vám nevypálí zrak, jako to dělají některé SAMOLEDy. Vítanou funkcí je možnost změnit vyvážení bílé barvy na displeji, takže pokud bílá není bílá, můžete si chybu panelu sami opravit a zkalibrovat.

Displej telefonu

K dispozici je i automatická regulace jasu, která funguje spolehlivě a nemusíte tak jas měnit ručně. Na řadu nyní přichází rozlišení panelu, které je „pouhých“ 1 280 × 720 pixelů, což na displeji tvoří jemnost „pouhých“ 277 bodů na palec. Spousta jedinců si určitě do tohoto rozlišení rýpne, ale ve skutečnosti se nejedná o žádný velký problém a jemnost je dostatečná. Navíc panel s nižším rozlišením nespotřebuje tolik energie a zlepší tak výdrž na jedno nabití. Je ale pravda, že za cenu 10 000 korun bychom opravdu čekali FullHD rozlišení.

Zvuk: není to muzikant, ale příjemně překvapí

Zadní hlasitý reproduktor se se svým výkonem a kvalitou přednesu řadí do toho lepšího, co jsme měli možnost slyšet. Samozřejmě se nejedná o vyloženě hudební telefon, takže se budete muset spokojit s jedním reproduktorem, ale i samotný reproduktor na zadní straně dobře poslouží a nabízí nadstandardní hlasitost i čistotu přednesu, který ani na maximální hlasitost neztrácí na detailech.

Sony Xperia T3

Zvukový výstup do sluchátek je na tom obdobně a nabízí nadstandardní výkon a nemusíte se tak obávat, že byste v hlučných prostorech nic neslyšeli jenom proto, že je výstup příliš slabý. Přibalená sluchátka jsou sice trochu přebasovaná, ale nejedná se o nic, co byste nemohli opravit v ekvalizéru.

Baterie a výdrž: dva dny pro nenáročné

Do 7 mm tenkého těla se Sony podařilo vměstnat baterii o kapacitě 2 500 mAh, což je stejná kapacita, která je v o půl milimetru tenčím Huawei Ascend P7. Oproti Huawei má ale Xperia T3 lepší správu výkonu, nižší rozlišení displeje a energeticky méně náročný hardware. To vše se celkem pozitivně podepsalo na výdrži při běžných úkonech, kdy telefon používáte prakticky výhradně pro kontrolu a vyřizování upozornění. Pak se s přehledem dostanete až na dva dny výdrže. V případě, že potřebujete, aby telefon ještě nějakou dobu vydržel, můžete využít režimu Stamina, který omezí použití Wi-Fi a mobilního připojení při vypnutém displeji, a dokáže také omezit výkon zařízení.

Sony Xperia T3

Pokud do procesu ale zapojíte například 2 hodiny hraní her, hodinu navigace a čtení novinek ve světě, tak počítejte s tím, že kolem poledne druhého dne budete muset nabíječku vytáhnout. Celkově je ale výdrž baterie dobrá a pracovní den s vámi telefon zvládne spolehlivě. V redakčním testu, kdy telefon přehrává přes Wi-Fi video v HD rozlišení s jasem displeje na 50 % a připojenými sluchátky na 50 % hlasitosti, se Xperia T3 vypla v průměru po 7 hodinách a 33 minutách. Nabití na 80 % kapacity pak trvalo 107 minut, na 100 % si vyčleňte 169 minut.

Streamování videa Nabití baterie do 80 % Nabití baterie do 100 % Kvalita videa
Sony Xperia T3 433 minut 107 minut 169 minut 720p
Huawei Ascend P7 383 minut 137 minut 214 minut 1080p
Sony Xperia Z2 463 minut 109 minut 134 minut 1080p
Diskuze ke článku
jana
Tak ta cena půjde velmi rychle dolů.....
Maroš
Výňatok z recenzie Grand 2: Startovací cena je sice posazená poměrně vysoko (necelých deset tisíc korun), ale to je daň za jméno výrobce.
T3: Sony ale Xperii T3 osadilo ne zrovna výkonným hardwarem, za který si navíc účtuje kolem 10 000 korun, což je opravdu vysoká cena

Kam sa podela vaša objektivita?
Ami
"Panel rychlého nastavení nabídne akorát rychlé přepínače, jako je Wi-Fi, Stamina mód pro prodloužení výdrže na jedno nabití a podobně. Bohužel se odsud ani nedostanete do nastavení telefonu a musíte si otevřít aplikaci Nastavení ze seznamu aplikací." - Zde bych rád opravil redakci; lze otevřít nastavení daného přepínače přidržením prstu na dané ikoně.

Avšak jinak hezká recenze. :)
doro
proboha dejte toho orangutana nekam k ledu to je strasny :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze