Sony WF-1000XM3
recenze

Sony WF-1000XM3

Jen stěží najdou konkurenci
19

Společnost Sony patří mezi zavedené výrobce sluchátek, jejichž produkty si zaslouženě odnáší ta nejvyšší hodnocení. Jednou z hlavních kategorií, kde sluchátka od Sony vyčnívají, je schopnost potlačení okolního hluku. A tou nás uchvátila i dnes testovaná bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM3, která se řadí do kategorie „skutečně bezdrátových“. Další důvody, proč nás tato sluchátka zaujala, se dozvíte v následující recenzi.

Zvuk: pro fajnšmekry

Po zvukové stránce reprezentují sluchátka to nejlepší, co lze od tohoto typu konstrukce získat. Zvuk je bohatý, dobře prokreslený a zábavný při poslechu všech žánrů. Díky ekvalizéru dostupnému v aplikaci Sony Headphones Connect si navíc můžete vybrat přesně takové nastavení, které bude vyhovovat vašim preferencím. Rovněž hlasitost je více než dostatečná, avšak neubírá na kvalitě reprodukce ani při nejvyšším možném nastavení.

Sony WF-1000XM3
Aktivní potlačení okolního hluku dělá divy.

Funkce aktivního potlačení okolního hluku funguje excelentně a pokaždé, když ji aktivuji, mě překvapí, jak dobře sluchátka odruší vše okolo. Pro lepší představu – sluchátka hrají i bez zapnutého potlačení hluku skvěle a poslech s nimi je parádní, ale rozdíl mezi vypnutým a zapnutým potlačením hluku je tak markantní, jako kdybyste vyměnili obyčejné plastové pecky, které vám možná ani ne úplně dobře sedí v uších, za uzavřená mušlová sluchátka. Sony se podařilo tohoto efektu docílit díky přítomnosti zvukového procesoru QN1e, který pomocí soustavy mikrofonů na každém sluchátku zpracovává okolní hluk, „vyneguje“ jej a uživateli doručí krásně odhlučněný poslech.

Poslechu napomáhá rovněž propojení každého sluchátka jednotlivě se zdrojem signálu (smartphonem), na rozdíl od většiny sluchátek, která přenáší zvuk ze zařízení nejprve do jednoho sluchátka a z něj následně do druhého. Kvalitativní nárůst jsem oproti jiným sluchátkům pozoroval nejen při poslechu hudby, kdy se sluchátka držela zdroje signálu „zuby nehty“ a neodpojovala se ani na delší vzdálenosti, ale i při telefonních hovorech. Protistranu jsem slyšel čistě i v rušných prostorech či místech s horším příjmem (typicky chodby metra) a stejně tak si na kvalitu hovorů nikdy nestěžovala protistrana.

Funkce a ovládání: chytrá a intuitivní

Ovládání sluchátek probíhá primárně skrze dotykové plošky, které spolehlivě reagovaly na všechny mé příkazy. Na rozdíl od dalších podobných sluchátek jsem se tak setkával opravdu minimálně s tím, že by po provedení gesta, například dvojkliku pro posunutí na další skladbu nebo trojkliku pro navrácení na skladbu předchozí, nenastalo to, co jsem očekával. Spolehlivě fungovala rovněž další gesta. Několikrát mi přišla vhod rovněž funkce automatického vypnutí po pěti minutách od vyndání sluchátek z uší, čímž se šetří energie, a automatického zapnutí po nasazení zpět do uší.

Sony WF-1000XM3
Google Asistent přijde vhod, pokud se telefon nenachází ve vašem dosahu.

Ihned po schopnosti potlačit okolní hluk je podle mě další velkou přidanou hodnotou sluchátek podpora Google Asistenta. Chytrého asistenta jsem vyzkoušel několikrát, přestože hlasovým asistentům obecně příliš neholduji, a fungoval naprosto bezproblémově. Využít jej můžete například v situacích, kdy máte nasazena sluchátka, ale telefon se nenachází ve vašem dosahu nebo byste jej například museli zdlouhavě vytahovat z batohu. V mém případě jsem takto díky Asistentovi zjistil odpovědi na různé obecné dotazy typu, jaká je venkovní teplota nebo kdy bude zapadat slunce. V neposlední řadě je potřeba dodat, že spuštění Asistenta probíhá dlouhým podržením sluchátka, které si k této akci navolíte v aplikaci Sony Headphones Connect.

V této aplikaci si rovněž můžete přizpůsobit fungování sluchátek, regulovat intenzitu funkce Ambient Sound, aktivovat Adaptive Sound Control, kdy sluchátka upravují Ambient Sound podle okolního prostředí, nebo aktualizovat software. Poklepáním na levé sluchátko se rovněž přepíná mezi zapnutým potlačením okolního hluku, zapnutím Ambient Sound nebo jeho vypnutím. Zde si také zároveň můžete vybrat z několika přednastavených režimů ekvalizéru i přepínat mezi přehrávanými skladbami.

Aplikace Sony Headphones Connect
Diskuze ke článku
Tomason
Když stojí airpody 5 a půl tisíce, tak tyhle jsou vlastně zadarmo.
Dragereker
Škoda že sú tak drahé, hneď by som kúpil :D
Majky
Dnes si je jdu vyzvednout. Nemůžu se dočkat.
R
Jednou jsme nachytali jednoho audiofila, co si myslel, že značka a velká cena=špičková kvalita a ejhle. Půjčili jsme mu sluchátka za 50$ z Číny a jak si pomlaskával, takže tyhle předražený špunty ani nahodou.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze