Sennheiser Momentum Wireless 3
recenze

Sennheiser Momentum Wireless 3

Když se spokojíte s tím nejlepším
18

Příznivci kvality mají při výběru „around-ear“ sluchátek téměř vždy jednu, maximálně dvě možné volby, a to kvůli kvalitě, která se u velkých značek dědí generačně. Uživatelé pak většinou nehledají jinde. Pokud chcete opravdu špičku a nezáleží vám tolik na ceně, určitě by vás měla zaujmout dnes recenzovaná Sennheiser Momentum Wireless 3.

Výdrž: menší, ale stále skvělá

Uvnitř je baterie s kapacitou 330 mAh, která má garantovat 17hodinový poslech včetně zapnutého ANC. To nás zpočátku udivilo, protože předchozí generace garantovala 22 hodin a běžně jsme se v součtu dostali na zhruba 21 hodin. Sennheiser byl tentokrát zbytečně skromný. I když uvádí výdrž okolo 17 hodin, problémem nebylo ani 19 hodin, pokud jsme se mírnili s hlasitostí (40 až 60 %). Můžete nám věřit, že za naprosté většiny okolností je 60% hlasitost naprosto dostatečná.

Sennheiser Momentum Wireless 3

Nabíjení je vcelku rychlé. Pokud využijete klasickou 230V nabíječku, kterou určitě již doma máte, 100 % stavu baterie je otázkou 2 hodin. Pokud se vám po celém dlouhém dni sluchátka vybijí a vy přesto chcete poslouchat dále, lze je připojit kabelem. V takovém případě jste již závislí jen na výdrži zdroje zvuku. Zde se opět zastavíme u šroubovatelného 2,5mm jacku, díky kterému se nemusíte obávat, že kabel omylem vytrhnete.

Líbilo se nám
 • slušná výdrž baterie
 • šroubovací 2,5mm jack
 • vcelku rychlé nabíjení

Zvuk: zase dál

Nebudeme vám lhát, když jsme dostali na testování Momentum Wireless 3, ptali jsme se, co se vlastně dalo ještě zlepšovat. Kvalita výstupu je i u předchozí generace jedním slovem špičková, a tak jsme se spíše obávali, zda se nebude Sennheiser snažit něco dobarvovat, aby zvuk nové generace působil líbivěji pro masy. To se naštěstí nestalo – Sennheiser nás opět přesvědčil o tom, že je mistrem ve svém oboru.

Sennheiser Momentum Wireless 3

Zvukový výstup produktů této značky je zcela charakteristický, povšimnout si můžete například zaostřených výšek, na basy je zde kladen menší důraz než například u Sony a jsou také halenější. Nudnější skladby jsou díky dynamičnosti mnohem zajímavější, přesto výstup nahrávku nijak nedeformuje, nerozporuje tak s autorským záměrem. Za zhruba tři týdny intenzivního používání jsme si všimli, že nás opět začaly bavit skladby, kterých jsme se skrze Momentum Wireless předchozí generace již přeposlouchali. Je tedy zřejmé, že posun v kvalitě tu je, libovat si budete primárně v naprosté čistotě projevu. Má to samozřejmě i své úskalí, pokud budete poslouchat nahrávky v nízké kvalitě, Sennheiser Momentum Wireless 3 vám dají poslechnout i to, co byste možná ani nechtěli – tedy naprostou pravdu. I díky tomu budete stále častěji sahat jen po opravdu kvalitních nahrávkách ve vysokém rozlišení, za které nakonec rádi utratíte své peníze.

Sennheiser Momentum Wireless 3

Aktivní potlačení okolního hluku funguje skvěle, ještě lépe než u předchozí generace. Na rozdíl od ní navíc potěší, že ANC lze vypnout, stejně jako režim propustnosti (Transparent Hearing), který umožní poslouchat jak hudbu, tak ruchy okolí.

Osobně musím Sennheiser pochválit také za to, že šíření hudby skrze Bluetooth 5.0 je stejně kvalitní jako v případě klasického spojení kabelem – žádných rozdílů jsem si nevšiml. Dodáme, že sluchátkům nechybí ani kodek aptX a SBC (SBC, aptX, aptX Low Latency, AAC). Mezi podporované profily patří A2DP, AVRCP, HSP a HFP. Škoda tedy snad jen chybějícího kodeku aptX HD.

Zvuk můžete korigovat skrze aplikaci Smart Control.

A pokud by vám výstup z jakéhokoliv důvodu nevyhovoval, máte možnost upravit jej pomocí aplikace Smart Control. Ta nabídne jednoduchý ekvalizér, kterým můžete doladit to, co vám nevyhovuje, tedy například podpořit basovou složku. V rámci testování jsme samozřejmě zkoušeli různá nastavení, ovšem vždy jsme se vrátili k tomu původnímu, které pro nás přichystal Sennheiser z továrny. To nám totiž ve všech případech vyhovovalo nejvíce. Po připojení sluchátek k aplikaci máte navíc možnost vypnout/zapnout ANC i jej přímo v aplikaci uzpůsobit.

Stáhnout Smart Control

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Můžete například zvolit režim Anti Wind, který maximálně vykrývá problémy, kdy se zvuk větru při sepnutém ANC zesiluje. Na druhou stranu se musíte smířit s menším „utěsněním“ ANC, což je logické, aplikace však nastaví vhodný kompromis. V aplikaci lze také sluchátka aktualizovat, případně vypnout ženský hlas, který oznamuje zapnutí, párování, vypnutí, přepnutí režimů a podobně. Aplikace samozřejmě prozradí i stav nabití sluchátek v procentech.

Líbilo se nám
 • špičkový zvuk
 • režim propustnosti
 • skvěle fungující ANC
 • hrají bezdrátově i skrze kabel
 • podpora kodeku aptX

Zhodnocení: skvělá investice

Testování sluchátek Sennheiser Momentum Wireless 3 nás velice bavilo. Jsou skvěle zpracovaná, hrají ve všech ohledech výborně a aktivní potlačení okolního hluku funguje dle představ. Oproti původní generaci chválíme možnost ANC vypnout, stejně tak oceňujeme novinku v podobě režimu propustnosti a senzoru nošení, který automaticky pozastaví skladbu, pokud sluchátka sejmete z uší a zavěsíte si je za krk. Ovládání je věcí zvyku, nám hardwarová tlačítka vyhovují, stejně tak oceňujeme jejich pogumovaný povrch, díky němuž je velmi snadno nahmatáte.

Sennheiser Momentum Wireless 3

Bez obav můžeme říci, že ve své kategorii „around-ear“ sluchátek a v cenové třídě okolo 10 tisíc jde zřejmě o nejlepší volbu. Je to samozřejmě subjektivní názor, ovšem pokud chcete poslouchat skladby tak, jak je interpret zamýšlel, je Sennheiser zřejmě nejblíže originálu.

Klady
 • špičkový zvuk
 • kvalitní konstrukce a povedený design
 • kovové a kožené prvky
 • skvěle fungující režim ANC a režim propustnosti
 • senzor nošení
 • slušná výdrž baterie, rychlé nabíjení
 • velmi pohodlná na uších
 • povedený ekvalizér
Zápory
 • vyšší hmotnost
 • baterie není uživatelsky vyměnitelná
Diskuze ke článku
Petr Šraier
Petr Šraier
Naposledy upraveno: 26. 6. 09:12
"Zvukový výstup produktů této značky je zcela charakteristický" .... autor to jistě mínil dobře, nicméně u špičkových sluchátek za 10 litrů bych očekával zvuk neutrální (a on takový jistě bude).
Jinak mě ale překvapuje, že sluchátka nepodporují též aptX HD (aptX High Definition - high-definition audio up to 48 kHz sampling rates and sample resolutions up to 24 bits), případně aptX Adaptive, což bych u takového modelu čekal. Minimálně "24 bit/48 kHz" je vzorkování, kde se začíná mluvit o nějakém opravdu kvalitním poslechu. A věřte mi, že s kvalitními sluchátky rozdíl oproti předpotopní "CD kvalitě - 16 bit/44,1 kHz" z roku 1980 rychle poznáte ;-)
aptX High Definition nebo aptX Adaptive NENÍ totéž, jako aptX Low Latency ...! Najděte si na wiki, odkaz sem nelze vložit ...
Pavel Novotný
Děkuji, za pro mě velice přínosnou recenzi.Vlastním sluchátka Sennheiser HD 650 k AV Receiveru Yamaha MusicCast RX-A1070 a Sennheiser Momentum On Ear k mobilnímu telefonu.Špičkový zvuk u těchto sluchátek mohu jen potvrdit a přesto každý model těchto sluchátek má jiný přednes. První zmiňované mají analytický naprosto čistý zvuk a zahrají precizně každý žánr, kterými je nakrmíte. Monumentum mají zase krásný měkký basový přednes. Delší dobu pokukuji po wireless sluchátkách a myslím, že mám už jasnou volbu, ale i tak, si je před nákupem ještě někde poslechnu.
Janek
Jde o nové zařízení a po zkušenosti s řadou výrobků firmy Sennhaiser jsem přesvědčen, že kvalita bude vynikající. Je zde jedno "ale" a to je uživatelsky nevyměnitelná baterie. Stálo by možná za informaci , jaká je životnost této baterie (počet nabíjecích cyklů) a co bude dál? Je pravda, že u jedné serie sluchátek mě vydržely vyměnitelné baterie cca 8 let bez problémů, jaké je to u nevyměnitelných není známo.
Pesedm
Recenze pěkná. Sennhaiser v 99% nezklame.
I když jsem ho tentokrát vynechal a šel do ULTRASONE 🙂
Také hodně záleží na zdroji poslechu a kvalitě nahrávek.
Možná by chtělo vždy ten zdroj pro představu uvést.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze