Samsung Gear S3
recenze

Samsung Gear S3

Téměř perfektní
49

Trh chytrých hodinek v současnosti přinejlepším stagnuje. Mnoho výrobců si dalo s novými zařízení i roční pauzu a nová verze Android Wear byla několikrát odložena. Přesto se však na naše zápěstí dostala již třetí generace hodinek Gear S od Samsungu. Dokáže jihokorejský výrobce vzkřísit pohasínající zájem zákazníků, nebo jej nechá zhasnout úplně?

Fitness tracking: s výhradami

Chytré hodinky jako Gear mají sloužit také jako pomocník při sportu a ani nové S3 na tom nejsou jinak. Hlavním centrem sportu je tu zcela očekávaně aplikace S Health od Samsungu, pod jejíž křídla spadá cela řada úkonů. Předně si založíte váš profil, kam vyplníte údaje jako pohlaví, výšku, váhu a věk. Následně si můžete nastavit vaše cíle cvičení nebo nechat určení cílů na aplikaci samotné. Po úvodním nastavení už vám začíná aplikace počítat kroky či vyšlapaná podlaží a můžete do ní také zanášet údaje o množství vody a kávy, které jste vypili.

Domov zde našlo i měření srdečního tepu a především jsou tu možnosti monitorování cvičení. Stačí jedno klepnutí a hodinky už měří veškerou vaši aktivitu, ať už jde o běh nebo cyklistiku. Jako bonus lze pomocí svých výkonů soupeřit i s přáteli, což vás může pobídnout k lepším výsledkům. Statistiky jsou tu vedené prakticky o všem – vzdálenost, kroky, kalorie, rychlost běhu, ... Nemůže chybět ani monitorování spánku či možnost buzení pomocí zvuku či vibrací na zápěstí, jejichž intenzitu lze regulovat. Jen doporučíme vypnout před spánkem gesto automatického rozsvěcení displeje, jinak vás může v noci často budit nechtěná záře.

Vše ale není tak růžové, jak se může zdát. Sportovní zaměření je v kombinaci s novým barometrem či GPS opět o něco schopnější, ale přesnost měření je opět spíše orientační. Občas vzniká problém třeba i u pouhého běhu, kdy hodinky nerozpoznají, že už běžíte, a měření podlaží funguje tak, jak se mu zachce. I tak se však jedná o velmi schopný sportovní nástroj, který je napěchovaný všemi možnými senzory, jen je potřeba brát výsledky s jistou rezervou.

Zmíníme také, že pokud nechcete používat S Health, je samozřejmě možné stáhnout i aplikace třetích stran, ale narážíme tu opět na problém s jejich nabídkou. Zatímco u Android Wear není s podporou hodinek u všech větších populárních aplikací problém, na Tizenu nenajdete skoro žádnou, byť jen trošku populárnější aplikaci z Google Play. A to jsme prohledali všech 59 fitness aplikací v obchodě Galaxy Apps pro hodinky, což samo o sobě vypovídá, kolik aplikací celkově pro Geary asi bude.

Líbilo se nám:

 • bohaté funkce pro sport
 • vedení mnoha statistik

Nelíbilo se nám:

 • pouze orientační hodnoty měření
 • nedostatek známých fitness aplikací

Zhodnocení: občas jeden problém stačí

Třetí generace chytrých hodinek Gear S od Samsungu se nám za dobu testování skutečně zalíbila. Jedná se o krásné, kvalitně zpracované hodinky s výborným displejem a spolehlivým a nádherně odladěným systémem. K tomu tu máme slušnou výdrž na jedno nabití, odolnější krycí sklo, plejádu senzorů a certifikaci IP68. Nové Geary jsou nejen skvělý módní doplněk, ale také náramně fungující chytré zařízení, které muže obohatit a zjednodušit váš život.

Samsung Gear S3

Pro sportovní nadšence se sice najdou přesnější a funkčnější zařízení, avšak zcela největší překážku zde rozhodně představuje nedostatek aplikací. Ty můžete oželet, pokud chcete Geary používat jen pro notifikace, ovládání hudby a pár dalších drobností, ale jen pro tyto funkce je cena 10 tisíc korun zkrátka příliš. Při koupi totiž musíte investovat nemalou částku do ekosystému, který stále ještě není plně rozvinutý, a kdo ví, zda se situace nějak dramaticky zlepší.

Samsung ví moc dobře, proč upustil od Tizenu ve svých telefonech. Vývojáři prostě o tuto platformu nejeví velký zájem, vždyť i gigant jako Spotify přinesl svou aplikaci teprve před dvěma měsíci a ani dnes pořádně nefunguje. Takovýto nevalně fungující ekosystém je pro potenciální vlastníky hodinek za takovou částku opravdu nepříjemné riziko.

Avšak smutným faktem zůstává, že i přes silný nedostatek aplikací jsou Gear S3 v současnosti těmi nejlepšími chytrými hodinkami pro Android, jelikož ostatní výrobci se zkrátka přestali snažit. Gear S3 jsou opravdu skvostné hodinky, ale přeci jen bychom radili zájemcům počkat pár týdnů na odhalení nové generace hodinek s Android Wear 2.0, která může přinést svěží vítr do tohoto skomírajícího odvětví.

Konkurence

Tradičně zmíníme také pár konkurentů, přičemž tím nejbližším jsou pravděpodobně starší Gear S2. Ty totiž nabízejí velmi podobné funkce a koupit se dají za 7 a půl tisíce, byť výbavou za novinkou zaostávají prakticky ve všem.

TIP: Recenze Samsung Gear S2 – Středobod dění

Samsung Gear S2
Samsung Gear S2

Podobně na tom jsou také krásné Huawei Watch s Android Wear, které se nyní pohybují svou cenou pod 8 tisíci a chystá se pro ně i aktualizace na Android Wear 2.0. Jejich ovládání ale není tak příjemné a chybí třeba certifikace IP68.

TIP: Recenze Huawei Watch – Konečně chytré a elegantní zároveň

Huawei Watch
Huawei Watch

Samozřejmě nesmíme opomenout ani povedené Apple Watch 2, které nabízejí mnoho podobných vlastností a povedený systém. Jsou ovšem spjaty exkluzivně s iOS zařízeními a jejich cena převyšuje 12 tisíc korun.

TIP: Druhá generace Apple Watch: do bazénu a s GPS na výlet

Apple Watch 2
Apple Watch 2
samsung-gear-s3
Klady
 • kvalitní konstrukce
 • pěkný displej
 • otočná luneta
 • klasické 22mm pásky
 • dobrá výdrž baterie
 • odladěný systém
 • IP68
 • GPS i GLONASS
 • kompatibilní s Androidem i iOS
 • spousta ciferníků
Zápory
 • nedostatek aplikací
 • nepřesnost monitorování senzorů
 • kvalita aplikací
 • problémy s aplikací Samsung Gear
 • vyšší cena
Diskuze ke článku
DV
Prileju si trochu do ohne zastupcu smart watch (nekomentuji fitness cast hodinek): k cemu potrebujete mit zmensene repliky aplikaci, her ap. na hodinkach (u S3 jeste s omezenim Tizenem), kdyz stejne mobil vsichni nosime ssebou (i na to ranni probehnuti, kdy nekdo posloucha hudbu a ovladani ma na telefonu nebo snure ke sluchatkam)? Krome notifikaci, ktere jsem (v praci) zacal pouzivat, nevidim ve smart watch zadnou pridanou hodnotu. A to mam specificke wearables (ano, sport watch) uz rok a nosim je kvuli jinym funkcim 24/7)...Je to muj nazor/postreh, ja jsem holt nenasel duvod mit klasicke smart watch jako jsou tyto a dalsi v textu zminene. Presvedci me nekdo, proc mit napr. WhatsUp nebo FB nebo nejakou hru jak na mobilu, tak na pidi smart watch? Ale rozzmne, prosim, mobil meme ssebou neustale :-( Diky.
Marek
Mám na SW jedinej názor. Samozřejmě, že hry a takový blbůstky jsou víceméně zbytečný, ale nikdo vás to nenutí stahovat, nemusí tam být. Se zprávami to mám tak, že mám mobil v kapse na vibrace kvůli škole a proto v 99% případů neodpovím hned kvůli tomu, že to prostě necítím. S hodnikami tohle všechno jde. Navíc Geary jsou hodně samostatný a výdrž je taky docela dobrá podle všech recenzí a názorů takže pro mě palec nahorů. Samozřejmě, každý má rád něco jiného, někdo za to ty peníze nechce dát. Taky lidi musí pečlivě hledat a i třeba nějakou tu stovku nebo dokonce i 1000 ušetří
Kulich
Nemohu s vámi ani trochu souhlasit. Za mě chytré hodinky jsou úžasný kamarád a pomocník. Možnost napsat rychle sms ze zápěstí aniž bych musel vytahovat mobil riskovat, že mi vypadne z ruky a stejně tak samotná možnost volání. Samotné notifikace mě nezajímají tam nevidím žádný smysl, ale další využitá je super. Super je hlavně možnost rychle si napsat nebo namluvit poznámku aniž bych musel složitě manipulovat s mobilem. To vaše pidi v tom je síla. Pokud sedí celý den v kanceláři, tak asi si vystačí s mobilem, ale kdo žije aktivně, tak má plno příležitostí, kdy se smart watch stanou nejlepším kamarádem. Spíš je třeba si uvědomit, že brzy mobil díky možností ohýbání se stane brzy velkým náramkem, který budeme nosit na zápěstí a pak asi budou chytré hodinky opravdu zbytečné.
Jirka.s
Potřeboval bych poradit.Chci hodinkami nahradit kompletně telefon(rozuměj telefonní funkce, SMS a hovory, na ostatní blbosti jako fcb apod mám 8" tablet) a teď řeším které hodinky koupit.Doteď jsem používal sw3 od Sony, no jelikož to na nové hodinky od Sony v dohledné i nedohledné době nevypadá, tak se musím porozhlédnout u konkurence.Koupil jsem nedávno za 300,- DZ09 z činy, volání a SMS dobrý, ale nejdou tam žádné aplikace a já hlavně potřebuji apku na věrnostní karty do různých obchodu,strašně jsem si zvykl to mít v hodinkách na ruce. Gear s3 jsou krásné a byly by horkým kandidátem, ale mají esim a tento způsob u nás bude zprovozněn tak nejdříve za rok podle mého, protože co vím, tak tmobile to začal teprve testovat, nebo se pletu a esim u nás jde zprovoznit u některého operátora?Takže to chce asi klasickou sim,našel jsem jen jednoho kandidáta a tím jsou LG watch urbane w200.Poradí někdo, jsou ještě nějaké s android wear na sim která bude už teď bez problémů fachat kromě LGw200?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze