Samsung Gear Icon X (2018)
recenze

Samsung Gear Icon X (2018)

Šikovnější AirPody z tohoto světa
5

Samsung uvedl na trh druhou generaci svých bezdrátových sluchátek Icon X. Nová generace přináší několik vylepšení v čele s výrazně lepší výdrží. S cenou 6 tisíc korun nepatří mezi nejlevnější, ale Samsung integroval spoustu užitečných funkcí, které by cenu mohly ospravedlnit. Mají třeba vestavěnou paměť pro přehrávání hudby a zaznamenávají průběh cvičení. Navíc jsou malé, kompaktní a skutečně bezdrátové. Jsou přímo konkurencí pro Apple AirPods a v dnešní recenzi si povíme, zda fungují stejně dobře jako vypadají.

Výdrž baterie: více než dvojnásobná

Největší slabinou předchozí generace Gear Icon X byla výdrž jejich baterie. Hudbu totiž vydržela přehrávat sotva dvě hodiny. To současná generace pro rok 2018 je už jiná písnička. Každé sluchátko má akumulátor o kapacitě 82 mAh a hudbu z telefonu vydrží přehrávat reálně čtyři a půl hodiny. Volání vyčerpává baterii zhruba stejně. Zima, která samozřejmě výdrž baterie ovlivňuje, sníží tento čas asi o 45 minut. Pokud přehráváte hudbu uloženou ve sluchátkách a nevyužíváte Bluetooth, dostanete se i na 7hodinovou výdrž. Pokud se blíží vybití baterie, každé sluchátko vás o tom hlasově informuje, stav nabití lze sledovat i v aplikaci Gear.

Samsung Gear Icon X (2018)

Velkou výhodu pak představuje nabíjecí pouzdro, které nabídne dalších 340 mAh a sluchátka nabije zhruba 1,5krát. Nabíjení navíc probíhá slušně rychle, za 10 minut dostanete hodinu dalšího poslechu. Samsung musím pochválit také za integraci USB-C konektoru do nabíjecího pouzdra. Pokud máte nějaký z dražších nových telefonů, můžete pro nabíjení používat stejný kabel, což je velmi praktické. V balení se sluchátky dostanete kabel i redukce na USB-A a z microUSB. Nabíjení samotného pouzdra zabere asi hodinku, rychlé nabíjení podporováno není. Pokud ale máte třeba kabel s USB-C na obou koncích, můžete snadno pouzdro nabít i z telefonu, který podporuje nabíjení přes USB-C.

Diody na pouzdře indikující stav nabíjení pouzdra a sluchátek ale nejsou úplně srozumitelné. Doporučuji určitě přečíst si návod, co různé blikání, svícení a barvy znamenají.

Zhodnocení

Gear Icon X (2018) se Samsungu povedla. Mají výrazně lepší výdrž než předchozí generace, jsou decentní a malá a výborně drží v uších i při sportu. Potěší zabudovaným fitness trenérem a akcelerometrem pro zaznamenávání běhu nebo také interní pamětí pro nahrání hudby přímo do sluchátek. Zamrzí sice absence kodeku aptX a ne vždy stoprocentní fungování dotykového ovládání, jinak se ale Samsungu povedlo vyrobit velmi kvalitní bezdrátová sluchátka pro každodenní poslech hudby i sport a my je určitě můžeme doporučit.

Samsung Gear Icon X (2018)

Konkurence

Přímou konkurencí pro Gear Icon X jsou rozhodně Apple AirPods. Jejich specifický design se jedněm líbí, druzí ho považují za podivný nebo rovnou nevzhledný. Mimo specifického designu, který je ale subjektivním hodnocením každého, pak nabídnou méně hutný zvuk a neutlumí okolí kvůli tomu, že jde o pecky a nikoliv špunty. Chybí také tak propracované ovládání gesty, sportovní funkce nebo vnitřní paměť.

Méně praktická je také krabička. Na druhou stranu mají dokonalé spojení mezi sluchátky a i párování je pohodlnější. Velkým lákadlem ale může být cena. AirPods jsou totiž levnější než Icon X, oficiálně vyjdou na 5 tisíc Kč.
Apple AirPods mají zcela jiný design
Klady
  • kompaktní velikost
  • velmi pohodlné nošení, vhodné i pro sport
  • zhruba 5hodinová výdrž
  • praktické nabíjecí pouzdro s USB-C
  • integrované 3,5GB úložiště
  • detekce cvičení a hlasový fitness trenér
Zápory
  • ne vždy spolehlivé dotykové ovládání
  • absence podpory kodeku aptX
Diskuze ke článku
Carach
Vypadají skvěle. Jako fanoušek značky mám zcela jasno co bude další položka která mi ukousne část rozpočtu. Díky za recenzi.
Ondřej
Recenze pěkná.

Jen by to chtělo nějaké fotky, které vypovídají např o rozměru. Např vedle krabičky karet.A jak vypadají sluchátka v uších. Jak moc např vyčuhují.

A možná udělat i něco s nehty. Ty fotky jsou šílený.
Venous
Zkoušel jsem na sport Airpody, tyhle Samsungu , Jabry Elite a pak Sony wf1000 a nakonec skončil u Xiaomi sport mini (pozor mini model se asi v čr nedá koupit) za které jsem zaplatil asi 700 kč na gearbestu . Sice to nejsou true wireless ale zvuková kvalita stejná jako Samsung, váhu sice nevím ale jsou také lehké jako peří. Vše porovnám s mojima Sony Hi-Res WH-1000XM2, které jsou hlavní sluchátka na cestování. Jinak jsem Samsung ovce...Mam S7 a S3 hodinky. Jediné co doufám ze Galaxy S9 bude mít apxt HD

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze