Samsung Gear Fit 2 Pro
recenze

Samsung Gear Fit 2 Pro

Univerzální fitness společník
4

Samsung mírně vylepšil svůj loňský fitness náramek Gear Fit 2. Přídomek Pro ale slibuje, že by se náramek mohl stát vaším univerzálním fitness společníkem. Má integrovanou GPS, na interní paměť si můžete uložit i hudbu, díky odolnosti tlaku až 5 atmosfér je vhodný i na plavání, monitoruje spánek a mnoho dalšího. Zda je skutečně vhodným společníkem jsme zjišťovali v našem testu.

Systém Tizen: v zajetí Samsungu

Samsung u svých chytrých hodinek a fitness náramků používá operační systém Tizen. To přináší svá pro a proti. Z pohledu ovládání nemáme prakticky žádné výhrady. Ideální je používat náramek ve spojení s telefonem, lze to však i bez něj. Potěší že kromě Samsungů můžete náramek používat i s jakýmkoliv Androidem a dokonce i s iPhonem. Důležité je stáhnout si ovládací aplikace Samsung Gear a Samsung Health do telefonu.

Ovládání náramku je pak velmi jednoduché, kdy probíhá za pomoci dobře reagujícího dotykového displeje a bočních tlačítek. To menší slouží pro vstup do hlavního menu, větší jako tlačítko zpět. K dispozici jsou i rychlé volby v záhlaví pro zapnutí režimu „Nerušit“ nebo změnu jasu, chybí mi zde však rychlé zapnutí režimu „Letadlo“. Velmi užitečné jsou chytré obrazovky či widgety – stačí swipenout doprava a nasázet si jich tam můžete opravdu hodně. Kalendář, počasí, přehled o počtu kroků a další můžete mít stále při ruce.

Notifikace a widgety jsou vyřešeny šikovně

Zatímco užitečných aplikací v náramku zas tak moc k dispozici není, ciferníků, tedy spíše designů úvodní obrazovky s hodinami, je přehršel. V náramku jich najdete opravdu hodně, často s kombinací hodin, zobrazením kroků a dalších fitness parametrů. Mnohé z nich si můžete i upravit, zejména barevně. Další desítky si můžete stáhnout z obchodu skrze mobilní aplikaci. Vybere si opravdu každý. Rychlost náramku je velmi dobrá, některé aplikace třetích stran se ale načítají hodně dlouho, například Endomondo. Aplikace se také seká, pokud hned po startu chcete vybrat druh cvičení a hned spustit sledování. Což je přesně něco, co nechcete. Při přepojování z jedné Wi-Fi na druhou občas náramek na pár desítek vteřin přestal pracovat. Kromě toho ale žádné problémy při používání nenastaly.

Skrze doprovodnou aplikaci Samsung Gear v mobilu můžete náramek najít (jde to i obráceně, kdy můžete pomocí náramku najít svůj telefon), spravovat ciferníky, aplikace, nastavení, sledovat nabití nebo zaplnění paměti a samozřejmě stahovat nové aplikace ze Samsung Galaxy Apps obchodu či vstoupit do aplikace Samsung Health sdružující všechny vaše fitness výkony.

Výhodou je, že stejný systém Tizen už několik let používá Samsung u svých hodinek a Samsungu se postupně daří přivádět do ekosystému další velká jména, například Under Armour, Spotify, Speedo a další. Ještě víc jich ale chybí a pokud chcete náramek používat, musíte se podřídit aplikacím, které jsou dostupné, nebo které vám vybral Samsung. A to může být pro mnohé problém.

Na výběr máte celou škálu designů ciferníků

Kromě vlastního Samsung Health a navázaných aplikací umožňuje náramek stáhnout v podstatě jen jedinou fitness alternativu – Under Armour ekosystém včetně aplikace Endomondo, MyFitness Pal nebo Under Armour Record. Pokud jste zvyklí používat jinou aplikaci na sledování vašeho fitness či jídelníčku a spánku, ještě můžete propojit svou aplikaci se Samsung Health. Podporovány jsou desítky aplikací, často jen s omezenými možnostmi zápisu a čtení mezi nimi. Je dobré si tak dopředu ověřit, že Samsung Health právě s vaší aplikací spolupracuje.

Kromě fitness funkcí může být náramek i vaší prodlouženou rukou k mobilu. Mohou vám na něj chodit notifikace. Dobré je, že si přesně můžete nastavit, jaké notifikace z jakých aplikací chcete vidět, aby vám náramek nevibroval pořád. Já osobně si na náramku nechám zobrazovat pouze příchozí hovory, SMS a zprávy z našeho firemního messengeru Telegram. Na některé notifikace můžete i odpovědět předpřipraveným textem (třeba na SMS) nebo lajkem (třeba ve Facebook Messengeru). Pokud notifikaci vymažete nebo vyřídíte na náramku, vymaže se i z notifikačního centra v telefonu.

Líbilo se nám
 • dobré zpracování notifikací
 • velký výběr ciferníků
 • pohodlné a intuitivní ovládání
 • kvalitní integrace fitness funkcí
Nelíbilo se nám
 • pro Tizen je k dispozici málo aplikací
 • občas pomalejší běh fitness aplikací třetích stran
 • zasekávání při přepojování Wi-Fi

Fitness funkce: hýbu se, tedy jsem

Hlavním důvodem, proč si pořídit fitness náramek, je průběžné sledování pohybu nebo spánku i tehdy, když u sebe nemáte telefon nebo chytré hodinky. A Gear Fit 2 Pro toto plní na výbornou. Co tedy vše umí?

Po vybalení z krabice a propojení s telefonem a Samsung Health umí prakticky vše, co budete potřebovat. Automaticky sleduje vaše kroky a aktivitu, vystoupaná patra a zcela automaticky umí sledovat i spánek včetně jeho jednotlivých fází. Jednoduše lze spustit sledování některé z fitness aktivit včetně běhání, turistiky, plavání, jógy a mnoha dalších. Pokud sledování zapomenete odstartovat, náramek to pozná a po několika minutách běhu nebo intenzivní chůze sám aktivitu zaznamená.

Sportovní výkony lze měřit pomocí aplikací z rodiny Samsung Health, Under Armour nebo Speedo, další alternativy nejsou.

Vhod přijdou i připomínky, když se dlouho nehýbete, včetně doporučení, jak se protáhnout. Integrováno je také snadné zaznamenání počtu káv nebo skleniček vody každý den. Velmi hezky je pak zpracován deníček a historie všech naměřených aktivit. Náramek vám průběžně nebo v častých intervalech měří i tep.

Pokud chcete jít ve fitness aktivitách ještě trochu dál, stáhněte si aplikace z rodiny Under Armour. Díky Samsungu máte třeba u Endomonda Premium funkce zdarma a u svých fitness aktivit tak uvidíte například tepové frekvence a zóny. K dispozici máte i aplikaci pro hlídání kalorií MyFitness Pal nebo zaznamenávací UA Record. Pro lepší zaznamenání plavání si pak můžete stáhnout aplikaci Speedo On.

Sportovní výkony lze měřit pomocí Samsung Health, Under Armour či Speedo, další alternativy nejsou.

Úroveň měření musím celkově pochválit. Akcelerometr je přesný a kroky měří spolehlivě, dobře též eliminuje další pohyby. Relativně dobře měří i vzdálenost při běhu bez GPS na běžícím pásu, kdy odchylka oproti hodnotám, které ukazuje běžící pás, činí zhruba 200 metrů na 3 kilometrech. Také GPS je přesná, odchylka oproti telefonu při běhu stejné trasy činila zhruba 50 metrů.

Líbilo se nám
 • přesné měření sportovních aktivit
 • monitoring kroků, spánku i sportování včetně plavání
Nelíbilo se nám
 • Omezení na aplikace Under Armour nebo Samsung Health

Zhodnocení

Samsung Gear Fit 2 Pro se skutečně povedl. Jde o kvalitní náramek s maximální výbavou, ve které nechybí nic, co byste mohli potřebovat. K integrované GPS přidal Samsung i velmi dobrou voděodolnost do atmosférického tlaku 5 atmosfér, takže s náramkem můžete i plavat. Vhod přijde i integrovaná paměť pro poslech hudby bez mobilu. Velmi kvalitní je sledování vašich fitness aktivit, chůze či spánku jak skrze Samsung Health, tak pomocí aplikací z rodiny Under Armour. Kromě nich si ale v podstatě žádné další fitness aplikace nestáhnete, což platí i obecně. Na systém Tizen opravdu moc aplikací dostupných není, u náramku to ale zas tak nevadí. Důležitá je čerstvá podpora Spotify, a to i pro off-line poslech. Náramek může sloužit i jako „chytré hodinky“, kdy vám ukazuje notifikace z telefonu. Pochválit musím i dobrou výdrž baterie i celkovou odolnost.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Vzhledem k výborné výbavě a tomu, že konkurence prakticky chybí, cena kolem 5,5 tisíce korun odpovídá. Většina fitness náramků totiž nemá integrovanou GPS, to umí až často mnohem větší hodinky.

Pokud tedy hledáte funkčně špičkový fitness náramek s GPS, voděodolností, kvalitní výdrží, displejem a dobrými propojenými aplikacemi pro Android i iOS, pak jste ho právě našli. Gear Fit 2 Pro tak můžeme s čistým svědomím doporučit.

samsung-gear-fit-2-pro
Klady
 • špičková odolnost, vhodný i pro plavání
 • jasný OLED displej s jemným rozlišením
 • integrovaná GPS i měřič tepu jsou přesné
 • poslouchání hudby i bez mobilu díky vnitřní paměti
Zápory
 • chybí automatická regulace jasu displeje
 • některé aplikace jsou pomalé
 • málo aplikací ke stažení
Diskuze ke článku
Aloha
Náramek jsem koupil ve slevě na Amazonu při BlackFriday a spokojenost, ale jednu věc vnímám jako velké negativum a myslím, že by měla bvýt uvedena a to v souvislosti s notifikacemi, pokud obdržím pouze jednu zprávu tak je to ok, ale pokud vám člověk pošle více zpráv třeba přes WA, tak je nelze projít jednu po druhé na náramku, ale člověk musí vlézt do telefonu a tam je přečíst.
Kamil
Vlastnil jsem verzi bez Pro a velký problém byly měřené tepy a měření vzdálenosti také nesedělo. Tepy jsem porovnával s Garminem a opravdu tepy přes 200,to určitě ne....
Ondra
Mám koupený sportovní náramek Honor Band 3 a jsem s ním velice psokojený, vydrží strašně dlouho na baterii cca tři týdny a navíc stojí jen 1800
Daniel
To teď dávají k Honoru 9 zdarma v Prosinci, právě jsem o dostal a nevěděl jsem pořádně ani co to je :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze