Samsung Gear Fit 2 Pro
recenze

Samsung Gear Fit 2 Pro

Univerzální fitness společník
4

Samsung mírně vylepšil svůj loňský fitness náramek Gear Fit 2. Přídomek Pro ale slibuje, že by se náramek mohl stát vaším univerzálním fitness společníkem. Má integrovanou GPS, na interní paměť si můžete uložit i hudbu, díky odolnosti tlaku až 5 atmosfér je vhodný i na plavání, monitoruje spánek a mnoho dalšího. Zda je skutečně vhodným společníkem jsme zjišťovali v našem testu.

Výdrž baterie: dva dny v plném zápřahu

Jednou z nejsledovanějších vlastností u fitness náramků je výdrž baterie. Pokud nám mají být celodenními společníky, nemůžeme je přeci stále dobíjet. A Gear Fitness 2 Pro zde musíme vcelku pochválit, alespoň tedy v kategorii nejvybavenějších fitness náramků. Týdenní nebo delší výdrže malých náramků bez displeje, které jenom měří kroky, samozřejmě nedosahuje, ale rozhodně vás nenechá na holičkách, když to nejméně potřebujete.

Vydrží 3 dny a 2 noci, a to při stálém měření fitness aktivit bez GPS.

Běžně vydrží náramek 3 dny a 2 noci, a to při každodenním měření fitness aktivit bez GPS (zhruba v délce 1 až 2 hodin), pravidelném měření tepu, nošení i v noci pro měření spánku a neustále připojeném telefonu. Pokud si na náramku necháte zobrazovat i notifikace z připojeného telefonu, zkrátí se výdrž zhruba o den, ale 2 dny stále dá.

Důležitá je také výdrž při používání vestavěné GPS, která je překvapivě velmi dobrá – kolem osmi hodin. I ve studeném počasí dokázal měřit lyžování zhruba 6 hodin a stále zbývalo dost energie na měření zbytku dne i spánku v noci.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Pokud se chystáte na delší dobu do divočiny bez nabíječky, hodit se bude speciální režim šetření energie. Náramek se přepne do černobílého zobrazení a v podstatě pouze zobrazuje čas a počítá kroky, kalorie a vystoupaná patra. A to je všechno. V takovém stavu ale dokáže bez nabíječky přežít i týden.

Baterie o kapacitě 200 mAh se dodávanou nabíječkou nabíjí překvapivě dlouho, zhruba 70 minut. V době rychlého nabíjení telefonů s mnoha tisíci miliampérhodinami to zamrzí. Při použití stejné technologie jako v telefonech by mohlo být nabití baterie otázkou několika málo minut. Nabíjení probíhá pomocí dodávané kolébky s odhalenými kontakty. Musíte tedy dávat pozor, aby byl při přiložení náramek suchý. Díky magnetickému přichycení a konektorům na každé straně si ale nemusíte dávat pozor, jakou stranou náramek na nabíječku položíte, neb se vždy spolehlivě spojí a začne se nabíjet. V další generaci bychom určitě uvítali bezdrátové nabíjení tak, jak to umí Samsung u svých hodinek. Zejména vzhledem k možnosti s náramkem plavat se to přímo nabízí.

Líbilo se nám
  • dvoudenní výdrž
  • solidní výdrž při zapnuté GPS
Nelíbilo se nám
  • pomalé nabíjení
  • nabíjení není bezdrátové, ale skrze konektory

Vnitřní hardware a výbava: se Spotify se zbavíte mobilu

Další výbava patří mezi fitness náramky k tomu nejlepšímu. S telefonem náramek komunikuje přes Bluetooth, má ale i Wi-Fi pro případy, kdy se od telefonu vzdálíte. Měření vašich kroků a fitness aktivit zajišťuje akcelerometr, gyroskop a také barometr. Na spodní straně nechybí měřič tepu, který je po náležitém utažení náramku na zápěstí i překvapivě přesný.

Na spodní straně nechybí měřič tepu, který je po náležitém utažení náramku na zápěstí i překvapivě přesný.

Pro sledování vašich venkovních aktivit slouží geolokační čip GPS i GLONASS. Náramek pohání procesor o taktu 1 GHz a doplňuje jej také 512 MB RAM, to vás ale moc zajímat nemusí. Důležitá je ale kapacita interní paměti. Z papírových 4 GB jsou zhruba 2 GB přístupny pro vás. A proč důležité? Do náramku si totiž můžete nahrát hudbu, připojit bezdrátová sluchátka přes Bluetooth a vyběhnout na trénink zcela bez mobilu. Zatímco už dříve bylo možno přesouvat hudbu uloženou ve vašem telefonu, nyní konečně přibyla i dlouho očekávaná aplikace pro streamování hudby – Spotify. Jednoduše si v náramku zvolíte playlist, který si chcete stáhnout pro off-line poslech a nic vás pak při běhání už nebude omezovat. Náramek naopak nemá například NFC, takže s ním v obchodě nezaplatíte. Vzhledem k použitému systému Tizen by to v Česku ale ani nebylo možné. Stejně tak nemá reproduktor nebo mikrofon.

Líbilo se nám
  • přítomnost Wi-Fi a GPS
  • vnitřní paměť pro hudbu
Nelíbilo se nám
  • chybí NFC a bezkontaktní placení
  • někdy pomalejší běh aplikací
Diskuze ke článku
Aloha
Náramek jsem koupil ve slevě na Amazonu při BlackFriday a spokojenost, ale jednu věc vnímám jako velké negativum a myslím, že by měla bvýt uvedena a to v souvislosti s notifikacemi, pokud obdržím pouze jednu zprávu tak je to ok, ale pokud vám člověk pošle více zpráv třeba přes WA, tak je nelze projít jednu po druhé na náramku, ale člověk musí vlézt do telefonu a tam je přečíst.
Kamil
Vlastnil jsem verzi bez Pro a velký problém byly měřené tepy a měření vzdálenosti také nesedělo. Tepy jsem porovnával s Garminem a opravdu tepy přes 200,to určitě ne....
Ondra
Mám koupený sportovní náramek Honor Band 3 a jsem s ním velice psokojený, vydrží strašně dlouho na baterii cca tři týdny a navíc stojí jen 1800
Daniel
To teď dávají k Honoru 9 zdarma v Prosinci, právě jsem o dostal a nevěděl jsem pořádně ani co to je :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze