Samsung Galaxy Tab S 10.5
recenze

Samsung Galaxy Tab S 10.5

Jeden z nejlepších
34

Samsung stále tvrdě pracuje na tom, aby se kromě jedničky na poli smartphonů stal také jedničkou na poli tabletů. Cestu za úspěchem dláždí mnoha tablety, některé jsou kvalitnější a jiné méně. Samsung Galaxy Tab S 10.5 se řadí mezi ty nejzajímavější vůbec, a my si jej podrobně představíme v naší dnešní recenzi.

Závěr a zhodnocení: povedený tablet se zbytečnými kompromisy

Samsung se svojí strategií zaplavit trh nejrůznějšími zařízeními všech cen, výkonů i velikostí zatím slaví úspěch. Nicméně to s sebou nese i některé špatné stránky, protože následně se může stát, že v záplavě tabletů, kdy vypadá jeden jako druhý a svou výbavou jsou prakticky totožné, snadno přehlédnete povedené zařízení, jakým Samsung Galaxy Tab S 10.5 bezesporu je. Ba co víc, je to v současné době vlajkový model výrobce a to nejlepší, co mohou nyní Korejci nabídnout.

Samsung Galaxy Tab S 10.5

Na Galaxy Tab S 10.5 lze velmi kladně zhodnotit především jeho kvalitní konstrukci a štíhlý design, špičkový QHD displej, výkonný hardware, kvalitní reproduktory, skvělou výdrž baterie a příjemné vychytávky navíc jako například infraport nebo čtečku otisku prstů.

Opravdových slabin má Galaxy Tab S 10.5 opravdu málo. Mezi největší rozhodně patří optimalizace systému, který se i přes velmi výkonný hardware zkrátka dokáže zasekávat a na některé operace čekáte klidně několik sekund. S plynulostí a rychlostí odezvy například u iPadu Air se Samsung opravdu nemůže rovnat. Mizerná je také ergonomie – především umístění ovládacích kláves a senzorových klávesy vůbec. Zbytečně vysoká je také samotná cena tabletu, která činí 14 500 Kč. Jinak je ale tablet skutečně špičkový a Galaxy Tab S 10.5 mi byl příjemným společníkem.

Konkurence

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014)

Konkurence v oblasti tabletů je nelítostná a Samsung Galaxy Tab S 10.5 to určitě nebude mít snadné. Paradoxně však bude nejvíce soupeřit se svými stájovými kolegy, protože Samsung má v portfoliu mnoho tabletů, které si navzájem konkurují v nejrůznějších oblastech. Zmínit můžeme například letošní Samsung Galaxy Note 10.1 2014 který se pyšní velmi podobnými parametry jako testovaný Galaxy Tab S 10.5, navíc však přináší populární stylus S Pen. Naopak nemá čtečku otisků prstů. Budete si za něj ale muset ještě trochu připlatit.

Apple iPad Air

Levnější je naopak hlavní konkurent, a to sice Apple iPad Air. V konfiguraci se 16GB pamětí totiž vyjde o nějaké 2 až 3 tisíce levněji a za cenu Wi-Fi verze Galaxy Tab S 10.5 můžete získat bez problémů 3G verzi iPadu Air 16 GB nebo iPad Air 32 GB Wi-Fi. Porovnávat jednotlivé parametry nemá cenu, oba tablety jsou špičkově vybavené a plně srovnatelné. Poslední slovo tak bude mít zejména operační systém a již zmiňovaná cena.

Samsung Galaxy TabPRO 10.1

Mezi konkurenty můžeme také uvést Samsung Galaxy TabPRO 10.1. Tento model je o několik tisíc levnější, ale má o trochu slabší hardware a menší paměť RAM. Na druhou stranu však trochu větší baterii. Jak je vidět Samsung si konkuruje často sám na sobě a porovnat mezi sebou jednotlivé modely s korejského portfolia není vůbec snadné. Samsung Galaxy Tab S 10.5 však rozhodně stojí za povšimnutí a je mezi modely výrobce tím nejlepším.

samsung-galaxy-tab-s-105
Klady
 • mnoho zajímavých funkcí a vychytávek
 • povedený štíhlý design
 • příjemné materiály
 • čtečka otisku prstů
 • IR port
 • kvalitní reproduktory
 • velmi dobrý výkon
 • skvělá výdrž baterie
 • špičkový displej
 • kvalitní konstrukce
Zápory
 • nevhodně umístěné ovládací klávesy
 • vysoká cena
 • špatná ergonomie
 • velmi špatně optimalizovaný software
 • displej je na slunci nečitelný
Diskuze ke článku
D5503 (st15i)
jako vážně? optimalizace? lidi stačí si nahrát jiný louncher :DDDD jak jednoduchý nebo si nahrát čistý android ;) a jako divím se že jste mezi konkurenty nenasadili Xperia tablet Z2 který má schodný výkon téměř ;)
anonym
Už by aj bolo dobré prestať s otrepanou trápnou pesničkou o optimalizácii... Pri špičkových zariadeniach od samsungu nie sú žiadne problémy s optimalizáciou dokiaľ tam nenainštalujete 40 hovadín čo väčšina z vás robí. U žiadneho z popredných vlajkových modeloch som problém nevidel ba dokonca aj pri vysokej záťaži systému išlo všetko hladko takže by ste skutočne nemali toľko otrepávať kým ste ho neskúšali.
Tester
Pokud je špatně optimalizovaný systém, tak je ten tablet naprosto o ničem... Navíc když v dnešní době za tu cenu máte výkonný tablet s Windows 8
Patrik Netexik Halmi
Patrik Netexik Halmi
Ta optimalizace hrůza a cena taky.Ještě mít 9GB volné z 16GB tak to opravdu ne.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze