Samsung Galaxy S7 edge
recenze

Samsung Galaxy S7 edge

Bez ostychu na vrchol

Galaxy S7 není jedinou vlajkovou lodí společnosti Samsung pro rok 2016, neboť mnozí vyhlíželi také zakřivenou variantu s přídomkem edge. Samsung u novinky mezigeneračně zvýšil velikost úhlopříčky a samozřejmě ji napěchoval tím nejlepším hardwarem. Výsledný mix zhodnotíme v dnešní podrobné recenzi.

Multimediální funkce: chybí FM rádio

Novinka od Samsungu je pro konzumaci a vytváření multimediálního obsahu doslova jako stvořená. O kvalitách zvukové reprodukce jsme si již pověděli, hodí se tedy podívat na integrované přehrávače hudby. V tomto případě Samsung volí svůj vlastní přehrávač a také přehrávač Hudba Play. Oba fungují naprosto spolehlivě, po Hudbě Play sáhnou především ti, kteří ocení příkladnou synchronizaci s dalšími Android zařízeními. Interní přehrávač je jinak poměrně klasický. Velký důraz je kladen na obaly alb, které lze také nechat stáhnout z internetu. Zamrzí ovšem absence FM rádia, když konkurence ho nabízí. Integrovaný videopřehrávač, který je součástí galerie, si poradí s AVI i MKV, a to včetně kodeků DivX a Xvid. Trápit se nemusíte ani s rozlišením, neboť 1080p videa telefon samozřejmě zvládá s přehledem a problém není ani 4K rozlišení, což je vzhledem k umu záznamu v takto vysokém rozlišení pochopitelné. Narazíte až při snaze přehrát titulky, které nativní přehrávač neukáže. Tuto drobnost však lze vyřešit instalací alternativního přehrávače, například špičkového VLC for Android.

Multimediální funkce

Novinkou je také režim Game Launcher, který uspořádá automaticky všechny vaše hry na jedno místo. Funkce Game Tools pak zase umožní zablokovat tlačítko kontextové nabídky a tlačítko zpět v průběhu hraní her, stejně tak omezí i oznámení nových aktualizací a umožní jednoduše zaznamenat video obrazovky. Pro hráče tedy funkce jako stvořené.

Líbilo se nám:

 • Game Launcher
 • špičkový výkon pro náročné 3D hry

Nelíbilo se nám:

 • absence FM rádia

GPS: spolehlivá za všech okolností

Samsung Galaxy S7 edge exceluje také co se navigačních funkcí týče. K dispozici je jak A-GPS, tak také čip GLONASS a elektromagnetický kompas, který usnadňuje orientaci na mapě. Fixace probíhá okamžitě a během několika sekund vidíte svoji přesnou polohu, a to i v případě, kdy nemáte přímý výhled na oblohu, typicky tedy v interiéru. K prohlížení map využijete stálici v podobě aplikace Mapy od Googlu, která ke svému fungování vyžaduje internetové připojení. Naštěstí si část map můžete uložit i do mezipaměti, stejně tak existuje možnost off-line navigace pro uloženou oblast. Částečně už tedy Google Mapy nahrazují tradiční navigační aplikace.

Navigace Google Mapy

Líbilo se nám:

 • rychlá fixace satelitů

Telefonní a organizační funkce, SMS: klasika

Rovněž telefonní a organizační funkce jsou shodné s modelem Galaxy S7, proto si opět zmíníme jen to nejdůležitější. Všechny důležité telefonní funkce jsou logicky ukryty pod položkou Telefon. Ta seskupuje standardní číselník s protokolem hovorů, oblíbené položky a konečně také kontakty. Zde se zobrazují jak ty uložené na SIM kartě, tak také například z Gmailu, Skypu, WhatsAppu, LinkedInu nebo Viberu. Pokud si některé kontakty nepřejete zobrazovat, stačí pod položkou „více zdrojů“ daný zdroj vypnout. Zmíníme také kvalitu hovoru. Ta je výborná i ve velmi hlučném prostředí, a to i přesto, že hlasitost reproduktoru pro hovory nepatří mezi ty nejvyšší.

Telefonní funkce, Zprávy

Standardní editor zpráv je poměrně propracovaný, kromě standardních funkcí potěší možnost zálohovat SMS zprávy, zablokovat nežádoucí uživatele nebo zprávy přeskupit. Nechybí zde ani možnost přidávat různé nálepky nebo přílohy, čímž se zpráva automaticky převede do multimediální zprávy. Typickou přílohou může být obrázek, krátké video, zvuk nebo také vizitka kontaktu ve formátu vCard. Pro e-mailovou komunikaci jsou v Galaxy S7 edge připraveny hned dvě aplikace, konkrétně E-mail a Gmail. I v tomto případě funguje vše bez problémů.

Kancelářské funkce jsou v Galaxy S7 edge zastoupené kompletně. Nechybí propracovaný S Plánovač, poznámky a diktafon s několika možnostmi záznamu (skupinová konverzace, nahrávání jednotlivce).

Líbilo se nám:

 • přehledné prostředí
 • kvalita hovoru
 • základní editor SMS a MMS zpráv pracuje bezchybně
 • S Plánovač
 • kvalitní záznam diktafonu

Internet a konektivita: až na infraport kompletní

Kromě základu v podobě GPRS a EDGE nabídne Galaxy S7 edge také HSPA+ 42 Mb/s, nechybí ani podpora rychlých datových přenosů LTE Cat 9 do rychlosti až 450 Mb/s, navíc s podporou všech českých pásem. Přítomnost NFC nepřekvapuje. Na kratší vzdálenosti využijete Wi-Fi a/b/g/n/ac a také Bluetooth ve verzi 4.2. Vzhledem k dodávanému příslušenství logicky nechybí ani podpora OTG, takže si bez problému připojíte USB flashdisk, případně snadno synchronizujete vaše data. Pokud čekáte infračervený port, budete zklamaní. Ani varianta s přídomkem edge totiž touto funkcionalitou nedisponuje.

Prohlížení internetu

Líbilo se nám:

 • LTE Cat 9
 • NFC, USB OTG

Nelíbilo se nám:

 • absence infračerveného portu
Diskuze ke článku
Absolon Novak
Absolon Novak
Naposledy upraveno: 20. 4. 2016 07:52
Opět lagující Touchwiz, sice se nesetká tolik jako u S4, ale pořád laguje. Spuštění hry trvá dvakrát déle než na iPhone 6S Plus.

Největší hrůza hrůzoucí je kvalita fotografií, to je prostě peklo.

Reálný fotky SGS7 Edge ve srovnání s konkurencí vychází Samsung hodně špatně. Sony Z5 fotí o poznání lépe než SGS7. Ve srovnání s LG G3/4 to také není žádný zázrak, oba fotí o mnoho lépe než SGS7. Xiaomi Mi4 a Mi5 má také o poznání lepší výsledky fotoaparátu.

SGS7 (Edge)
https://goo.gl/photos/RNbmkMyVZQRVcPFa6
https://goo.gl/photos/qWBrSqHGjNNNpm538
https://goo.gl/photos/nVZNS3RYtpnVPVYZ8


Když Samsung nedokáže konkurovat ani dva roky starým modelům jako LG G3 to je šílenost.
blue.sun
Netušil jsem, že lidská blbost jde povýšit na takovou úroveň, co předvádí Novák...
DeX.DC
Pres aplikaci AIDA64 zjisten zadni fotoaparat od Samsungu. Nevim jesti je to plus ci minus, ale sem asi jeden z mala.
JaroB
No mne tu v recenzii chýba podstatná a život dosť znepríjemňujúca vlastnosť tohoto mobilu...a to je desné ovládanie jednou rukou, neustále náhodné dotyky obrazovky a s tým spojené problémy / náhodné vytáčanie, uzavretie alebo otvorenie nejakej app atď. Ten telefón proste nejde poriadne chytiť aby si niečo omylom nespravil, vždy sledoval a bol v strehu ...Ergonómia tomuto telefónu absolútne ale absolútne chýba...NEEXISTUJE jednou rukou ovládať tento telefón! Nezalomíš tak palec aby si stlačil multitasking a o šípke späť ani nehovorím...VŽDY si musíš pomôcť druhou rukou čo nie vždy je možné ... je to síce krásny kus telefónu ktorý ustúpil na úkor pohodlnému ovládaniu ...ešte mi nedorazila opravná aktualizácia ktorá by mala opraviť náhodné dotyky na kraji obrazovky...ak to nebude použiteľné ani po nej tak sa asi budem ním musieť rozlúčiť lebo pre mňa je ovládanie dôležitejšie ako vzhľad a pomer displeja

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze