Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Samsung Galaxy S7
recenze

Samsung Galaxy S7

člen ligy výjimečných

Nová vlajková loď společnosti Samsung pro rok 2016 je tu. Samsung si vzal to nejlepší z předchozí generace, upravil některé designové prvky a samozřejmě také výrazně zvýšil výkon. Kromě toho navíc navrátil některé funkce, po kterých uživatelé horlivě volali. Jak se novinka povedla jako celek? Nejen to prozradí naše podrobná recenze.

Čtečka otisků prstů: stále stejně (dobře)

Senzor otisků prstů jsme u modelu Galaxy S6 velmi chválili. Konečně totiž šlo přikládat prst z různých úhlů bez nutnosti po čtečce přejíždět. Rychlost odemknutí se běžně pohybovala pod dvě sekundy. Byli jsme tedy zvědaví, co Samsung vylepší u novinky. A bohužel, kromě nepatrné změny tvaru se dalších změn moc neudálo. Ukládání samotného otisku je na dnešní dobu poměrně zdlouhavé, celý proces zabere zhruba 20 sekund. Například u Huaweie Mate 8 celý proces zabere necelých 10 sekund. Rovněž se nezrychlilo ani rozeznání otisku při odemykání telefonu, stále si tedy počkáte zhruba 2 sekundy. I v tomto ohledu je tedy konkurence dále. Samsung tak s velkou pravděpodobností dosadil stejný senzor, což se mu logicky nabízelo.

Samsung Galaxy S7

Doplníme, že senzorem můžete odemknout zařízení, ověřit Samsung účet nebo se přihlásit na web. Opět nic, co bychom neznali už z modelu Galaxy S6. Zamrzí také to, že čtečka není v neustálé pohotovosti – vždy je tedy nutné zmáčknout domovské tlačítko a počkat na to, než vás senzor rozpozná. Chválíme alespoň úspěšnost rozpoznání, průměrně vás senzor rozpozná v 9 z 10 případů. Citlivý je pouze na mokré a mastné prsty, v takovém případě se o identifikaci nemusíte ani pokoušet.

Přidání otisku prstu

Senzor tepové frekvence: hlásím problém

Jak už jsme zmínili, senzor tepové frekvence je nově více odhalen než u Galaxy S6. Není to vůbec na škodu a Samsung chtěl zřejmě eliminovat problémy s měřením. To by ovšem nesměl odstranit chromové orámování, které udávalo správnou polohu prstu na senzoru. Nově se nám bohužel dost často stávalo, že senzor žádal o správné přiložení prstu, i když byl zdánlivě přiložen správně. Většinou se totiž při pohledu na přední stranu těžko odhaduje, kde je správné umístění prstu. V tomto ohledu novinka tedy zaostává, občas je nutné měření opakovat hned několikrát, dokud si váš prst na polohu čtečky nezvykne. Následně je již měření stejně rychlé a přesné jako v případě Galaxy S6. Málokdo by ale očekával, že taková drobnost jako změna orámování senzoru bude mít za následek nutnost opakovat měření. Namísto čočky fotoaparátu bychom však u senzoru menší výstupek naopak ocenili.

Samsung Galaxy S7

Tepová frekvence se po úspěšném změření následně zanese do grafů ve známé aplikaci S Health, tedy stejně jako výsledky vašeho cvičení. Z nasbíraných dat pak vytvoří poměrně zajímavé statistiky. O účelovosti tohoto senzoru nemá příliš smysl hovořit, někteří uživatelé ho ocení, jiní ho ani nevyužijí, každopádně stejně jako u čtečky otisků prstů hodnotíme kladně alespoň iniciativu ze strany Samsungu nabídnout zákazníkům „něco navíc“. Mezi další možnosti, které aplikace dokáže vyhodnotit, je například hodnota SpO2 (okysličení krve), sledování příjmu kofeinu, vody, hmotnosti a další informace lze nahrát manuálně (krevní tlak, glukóza v krvi,....)

Aplikace S Health

Gesta systému

Kromě senzorové výbavy se Samsung Galaxy S7 může pochlubit poměrně rozsáhlou nabídkou gest. Všechna gesta se ukrývají pod nabídkou „Pohyby a gesta“ přímo v nastavení. Prvním pomocníkem je „Přímé volání“. Jistě tu situaci znáte: díváte se na vizitku určitého kontaktu nebo vám přijde zpráva a vy chcete okamžitě telefonicky reagovat. U Galaxy S7 stačí telefon přiložit k uchu a rovnou se hovor s daným kontaktem automaticky vytočí. Inteligentní upozornění pak oceníte v případech, kdy se po delší době vracíte k uspanému zařízení. Jemnou vibrací při zvedání vás rovnou upozorní, jestli máte na displeji očekávat nějakou zmeškanou událost. Perfektně funguje také inteligentní pauza, kterou oceníte při sledování vašich oblíbených videoklipů. Telefon neustále detekuje, jestli se na displej díváte. Pokud ne, automaticky přehrávané video pozastaví – to aby vám neuniklo nic důležitého. Dobře funguje také ztlumení zařízení při příchozím hovoru, kdy telefon stačí otočit displejem dolů.

Gesta a Laboratoř

Poslední vychytávkou v nastavení je pak možnost vytvoření screenshotu pouhým přejetím ruky po displeji (z jedné strany na druhou). Důležité je pouze po celou dobu udržet kontakt s displejem. Novinkou je také to, že si můžete vytvořit velmi dlouhý screenshot, například webové stránky. Stačí po vytvoření screenshotu klepnout na tlačítko „Více“ a postupně přidávat další a další screenshoty. Výsledek je vhodný především pro sdílení. Chytrý je rovněž pohotovostní režim, který kontroluje, zda se po uplynutí intervalu osvětlení displeje stále díváte na telefon, nebo ne. V prvním případě se displej ponechá rozsvícený, v opačném případě displej pohasne. Jedním příkladem za všechny může být například posouvání stránky podle toho, kam váš zrak právě směřuje nebo rozsvícení displeje s notifikacemi máchnutím ruky nad zhasnutým displejem.

Líbilo se nám:

  • množství gest
  • senzor tepové frekvence

Nelíbilo se nám:

  • senzor otisků prstů nedoznal žádné výrazné změny
  • senzor tepové frekvence nepracuje již tak precizně, je nutné častěji měnit polohu bříška prstu
Diskuze ke článku
Hon
No mě se líbí jak vše vychvalujete a rovnáte s konkurencí rok starou,včetně LG G5 která ještě ani není na trhu po které bych sáhnul mnohem raději než upatlaném skleněném šamšungu který tak usilovně chválíte možná bych to dělal taky za ty peníze ale neudělám to proto že samsung S7,edge nic nového nepřinesl jen pár vylepšení o kterých se tak strašně mluví a ty neduhy se opět skrývají že.
blue.sun
Redmarx a Novak by se meli uz trosku odbrzdit...
Franta
Samsung Galaxy S7 - 20 bodů z 10. Doufám, že touhle recenzí už konečně skončí ta nehorázná mediální masáž nových Samsungů aneb každá druhá novinka o S7 nebo S7 Edge.
Psychone
Do diskusí obvykle nepíší, ale Absolon Novak je taková cur**** hlava, že sem musím napsat... Tenhle člověk je asi tak omezený a doma má pravděpodobně Lumii 630 apod. Neříkám, že beru miliony, ale když na neco nemám, tak to nehaním. Nemám peníze abych si koupil Porche, ale rozhodne nelezu na diskuse a nehanim tuto značku...

Podle Počtu příspěvků evidentně nemáš moc co dělat, a tvůj zivot je asi ubbohý a prázdný. . Užívej...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze