Samsung Galaxy S7
recenze

Samsung Galaxy S7

člen ligy výjimečných

Nová vlajková loď společnosti Samsung pro rok 2016 je tu. Samsung si vzal to nejlepší z předchozí generace, upravil některé designové prvky a samozřejmě také výrazně zvýšil výkon. Kromě toho navíc navrátil některé funkce, po kterých uživatelé horlivě volali. Jak se novinka povedla jako celek? Nejen to prozradí naše podrobná recenze.

Displej: královská podívaná

I když se hojně debatuje o tom, jestli má Quad HD rozlišení u mobilních telefonů smysl, Samsung nehleděl na okolnosti a i novinka dostala na 5,1palcové úhlopříčce do vínku toto rozlišení. Zachováno zůstala také technologie Super AMOLED, která u novinky dostává další rozměr. O tom však až později. Vzhledem k zachování totožného rozlišení 2 560 × 1 440 pixelů na stejné úhlopříčce dostáváme logicky také stejnou jemnost, a to 576 pixelů na palec. Ta je tak opravdu špičková a o tom, že jednotlivé pixely nemáte šanci zachytit, nemusíme ani hovořit. Dodáme, že displej je i v této generaci chráněn odolným sklem Gorilla Glass ve verzi 4.

Samsung Galaxy S7

Takto špičkový displej však najde využití i u virtuální reality, respektive u speciálního příslušenství Gear VR, které bylo k dispozici zdarma pro první šťastlivce, kteří si novinku předobjednali. Samostatná cena tohoto doplňku pak činí 3 490 Kč. U virtuální reality musíme mít na paměti, že se na displej díváme z nepoměrně bližší vzdálenosti, proto se vysoké rozlišení hodí. U Samsungu Galaxy S7 je zážitek velmi dobrý, pochopitelně stejně kvalitní jako u modelu Galaxy S6. A jak již víme, vyšší rozlišení pro bezchybný zážitek by se stále hodilo, Samsung tedy do budoucna může spekulovat i nad dosazením 4K displeje. Ten jako jediný nabídne Xperia Z5 Premium od Sony. V tomto ohledu je tedy vysoké rozlišení výhodou a nejedná se pouze o „marketingovou taškařici“.

Specifikace Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 edge Samsung Galaxy S7
Úhlopříčka displeje 5,1 palců 5,1 palců 5,1 palců 5,1 palců
Rozlišení displeje Full HD (1 920 × 1 080 px) QHD (2 560 × 1 440 px) QHD (2 560 × 1 440 px) QHD (2 560 × 1 440 px)
Jemnost displeje 432 PPI 576 PPI 576 PPI 576 PPI
Technologie zobrazení Super AMOLED Super AMOLED Super AMOLED Super AMOLED
Odolné sklo Gorilla Glass 3 Gorilla Glass 4 Gorilla Glass 4 Gorilla Glass 4

Kompletní srovnání naleznete v našem katalogu!

Super AMOLED neztratil nic ze své pověsti, jedná se tedy vyloženě o sytý zobrazovač, jehož výrazné barevné podání naštěstí lze v nastavení displeje „uměle“ oslabit, respektive vybrat si můžete mezi sytým nebo adaptivním zobrazením (zobrazení, které se mění v závislosti na tom, co na smartphonu aktuálně děláte). Co říci o displeji novinky jako o celku? Displej je bezesporu špičkový, jasný, s příkladnými pozorovacími úhly a díky speciální vrstvě netrpí tolik ani na sluneční odlesky. Co dále můžeme vyloženě pochválit, je nastavení intenzity jasu. Ten lze regulovat natolik velkoryse, že ve tmě displej oči nijak nedráždí a ve dne se naopak umí lusknutím prstu změnit ve velice zářivý, kdy nečiní problém ani ostré sluníčko. Zamrzí tedy jen absence odemknutí displeje dvojitým poklepáním a zvýšená citlivost pro ovládání displeje v rukavicích.

Samsung Galaxy S7

Novinkou Samsungu Galaxy S7 je funkce Always On, kterou starší generace bohužel nedostanou. Jedná se o to, že po zamknutí displeje se na něm úsporně rozsvítí aktuální čas, datum, kapacita baterie a zmeškané události (například zmeškaný hovor, SMS nebo e-mailová pošta), případně náhled kalendáře nebo jedna z přednastavených fotografií. Všechny dostupné varianty umožňují zobrazit příchozí notifikace a ihned si tak můžete udělat obrázek o tom, jestli je nutné telefon odemykat. Této funkce samozřejmě prozatím neumí využít všechny aplikace, občas je tedy nutné displej přeci jenom rozsvítit. Funkci Always On lze samozřejmě také vypnout. Po zhasnutí displeje trvá zhruba jednu vteřinu, než se Always On aktivuje, v této době telefon jako by „zamrzne“ a chvíli se stane neaktivním. Dalším benefitem funkce Always On je také možnost nastavit si jednoduchý barevný grafický motiv. Stále je ale nutné myslet na to, že technologie Super AMOLED umožňuje rozsvítit pouze používané pixely. Čím více zobrazených pixelů, tím logicky i vyšší spotřeba funkce Always On. Pokud si tedy na různé geometrické tvary nepotrpíte, doporučujeme nechat pozadí bez výplně.

Funkce Inteligentní pohotovostní obrazovky a Always On

My funkci Always On hodnotíme kladně, jedna věc nás však trochu iritovala. Veškeré zobrazené informace čas od času „poskočí“ (změní svoje umístění, kvůli zamezení vypalování informací na displej) a uživatel má tak logicky tendenci zkoumat, co se změnilo. Bude zřejmě trvat dlouho, než si na to periferní pohled očí zvykne a nebude této změně věnovat pozornost. Pak ovšem funkce Always On trochu ztrácí smysl, nehledě na to, že při spánku svit může některé náchylnější jedince vyrušovat. Pokud funkci Always On ponecháte vypnutou, může se hodit notifikační LED dioda, kterou Galaxy S7 disponuje také. Ta není konfigurovatelná, můžete pouze určit, jestli ji chcete vypnout a nebo naopak.

Zmenšit obrazovku? Vybrat plovoucí okno? Není problém

I když Samsung Galaxy S7 nenabídne nijak obrovský displej, chce uživatelům pomoci při jeho ovládání. První možností je nechat si zmenšit grafiku uživatelského rozhraní. Pro to stačí třikrát poklepat na domovské tlačítko a displej se automaticky zmenší tak, aby byl pohodlně ovladatelný jednou rukou. Jedním stiskem si navíc můžete zvolit, jestli se displej přiblíží pravému, nebo naopak levému kraji obrazovky. To stejné lze zvolit i u číselníku a klávesnice, zkrátka vše důležité se přiklopí k vámi vybrané straně obrazovky. Pokud vám tato možnost nestačí, můžete aktivovat dvojité okno a ovládat tak dvě aplikace zároveň. Funkci MultiWindow vyvoláte dlouhým stiskem kontextového tlačítka. Následně si vyberete dvojici aplikací, které chcete souběžně využívat. U aplikací máte možnost prohodit jejich strany, případně přetahovat informace z jednoho okna do druhého. Potěší také neomezená možnost úprav velikosti jednotlivých oken. Poslední zajímavostí je režim plovoucí aplikace, která umožní, aby se například aplikace Kalkulačka zobrazila přes editor textových zpráv. S tímto oknem následně můžete posouvat dle libosti. Stejně tak snadno můžete měnit velikost plovoucího okna.

Líbilo se nám:

 • výborné pozorovací úhly displeje a antireflexní vrstva
 • variabilita podsvícení displeje
 • syté barevné podání s možností uživatelských úprav
 • funkce Always On
 • špičková jemnost displeje 576 PPI

Nelíbilo se nám:

 • funkce Always On občas trochu rozptyluje pozornost

Zvuk: jeden reproduktor musí stačit

Samsung u novinky zvolil stejné umístění reproduktoru jako u předchozí generace, nalezneme jej tedy na spodní hraně kovového rámečku. Stále se jedná o jeden reproduktor, na stereo si tedy musíme nechat zajít chuť. To je ale asi jedna jediná nevýhoda, kterou můžeme zmínit. Zvuk je totiž opravdu povedený, novinka nás potěšila. Zvuk je skvěle poslouchatelný i při maximální hlasitosti a v žádném případě nepůsobí plechovým dojmem. Naopak je skvěle optimalizovaný a potěšit by měl i náročnější uživatele. I při maximální hlasitosti navíc reproduktor nerezonuje. Za výstup se tak nemusíte stydět ani na menší party.

Samsung Galaxy S7

To samé musíme říci o zvuku do dodávaných sluchátek. Ta jsou velmi povedená a až na design, který měl jasnou předlohu v těch od Applu, jsou sluchátka jednoduše perfektní. Nedochází k téměř žádnému zkreslení, zvuk je čistý, jasný a sluchátka navíc skvěle drží v uších, a to nejenom díky sofistikovanému tvaru, ale také díky dodávaným gumovým koncovkám. Samsung tedy dokázal, že i s jedním reproduktorem mohou novinky konkurovat špičkám v oboru, i když HTC i Apple nabízejí ještě o trochu kvalitnější podání a také vyšší maximální hlasitost.

Líbilo se nám:

 • kvalitní výstup
 • maximální hlasitost

Nelíbilo se nám:

 • škoda absence stereo reproduktorů

Baterie a výdrž: záleží na vás

Jedním z nejskloňovanějších dotazů v souvislosti s novým Samsungem Galaxy S7 je jednoznačně výdrž baterie a debaty o kapacitě baterie celkově. My si celou situaci popíšeme popořadě. Tak zprvu, baterie je stále nevyměnitelná, za což může nové konstrukční zpracování. Kapacita baterie však povyrostla, a to poměrně výrazně. Zatímco Samsung Galaxy S6 nabídl kapacitu 2 550 mAh, což byla na poměry tamní funkční výbavy minimální hodnota, v Galaxy S7 nalezneme baterii s kapacitou rovných 3 000 mAh. Kvůli větší kapacitě musel Samsung trochu zvětšit tloušťku zařízení, my ovšem tento krok kvitujeme s povděkem, nepatrně vyšší tloušťka za lepší výdrž rozhodně stojí.

Samsung Galaxy S7

A jak je na tom novinka po stránce výdrže? Enormní překvapení nenastalo, přesto je pozorovatelné zlepšení. Při středně náročném používání, kdy budete připojeni neustále k internetu, vyřídíte 20 minut hovorů, pošlete 10 SMS zpráv, strávíte hodinu prohlížením webových stránek a hodinu poslechem hudby, vám po 12 hodinách zbude zhruba 40 % baterie. Na poloviční kapacitu klesne baterie zhruba kolem 17. odpolední, a to v případě, že telefon budete odpojovat od nabíječky v 8 hodin ráno. Kapacita, která vám zbude večer před spánkem, je tedy už do dalšího dne nepoužitelná, i když je zhruba o 20 % vyšší než u Galaxy S6. Nabíjet tedy budete téměř pravidelně každý večer, výjimkou může být situace, kdy telefon během dne téměř nepoužijete, maximálně pro přečtení příchozích notifikací. V takovém případě vám do dalšího dne může zbýt i 30 až 40 % kapacity baterie.

Pokud k běžnému vytížení připočtete intenzivní používání e-mailu, instant messengerů, pořízení pár fotek a navigaci skrze A-GPS, procenta mizí rychleji, avšak ne tak dramaticky. Nejvýraznějším žroutem energie je v tomto případě hlavně energeticky náročný displej a samozřejmě také čip GPS. V takovém případě tedy můžete Galaxy S7 vybít i během jednoho odpoledne.

Samsung samozřejmě neupustil ani od svých oblíbených režimů úspory baterie. Tím prvním je klasický úsporný režim, který omezí jas, frekvenci procesoru a vypne osvětlení tlačítek a jejich vibrace. To vše se projeví na výdrži poměrně pozitivně a v případě krizových situací vydrží telefon v tomto stavu zhruba o 4 hodiny déle než normálně. Samsung však nezapomněl ani na svůj Ultra úsporný režim, který zahalí celé prostředí do černobílých odstínů a omezí většinu funkcí. V takovém případě lze výdrž prodloužit (za ideálních podmínek) až o jeden celý den.

I když se může zdát, že novinka si, co se týká výdrže baterie, nijak výrazně nepolepšila, opak je pravdou. Už se totiž nestává, že by procenta baterie mizela téměř za pochodu a vám přímo před očima. Optimalizace je mnohem lepší. Pokud se naučíte pár základních triků (například vypínat Wi-Fi, když ji nepotřebujete, případně zakázat automatickou synchronizaci dat na pozadí), vcelku bez problému novinka přežije od samého rána (7:00) až do pozdního večera (zhruba do půlnoci). Pokud budete zařízení vytěžovat ještě méně a ponecháte jas na automatický režim, s trochou snahy se dočkáte i jednoho dne a dopoledne toho následujícího.

Model Kompletní dobití Stream videa Kapacita baterie OS
Samsung Galaxy S7 1:35 hod. 8:58 hod. 3 000 mAh Android 6 Marshmallow
Samsung Galaxy S6 edge 1:29 hod. 8:37 hod. 2 600 mAh Android 4.4 KitKat
Samsung Galaxy S5 2:14 hod. 6:34 hod. 2 800 mAh Android 5.0 Lollipop
HTC One M9 1:58 hod. 8:37 hod. 2 840 mAh Android 5.0 Lollipop
Kompletní specifikace naleznete v našem katalogu mobilů!

Provedli jsme také náš klasický test výdrže při streamování videa v kvalitě 1080p. Telefon byl přihlášen do LTE sítě, připojen k Wi-Fi, jas displeje snížen na 50 %, potlačeny aktualizace a zvuk přenášen na poloviční hlasitost do peckových sluchátek Koss. Výsledná výdrž se dostala na 8 hodin a 58 minut. Loňský Galaxy S6 dosáhl ve stejném testu času 8 hodiny a 37 minut (s verzí Androidu 4.4). V čem nám Samsungu opět udělal radost, je nejen integrované bezdrátové dobíjení standardu Qi (tedy stejného, jaký používají Nokie nebo Nexusy), ale zejména rychlost nabíjení. Jak již víme, uvnitř krabičky nalezneme rychlonabíjecí zdroj, který telefon dobije na 80 % za zhruba 65 minut, na kompletní dobití si počkáte o 30 minut déle. Celkem se tedy Galaxy S6 dobije během 1 hodiny a 35 minut.

Líbilo se nám:

 • vyšší kapacita baterie
 • bezdrátové nabíjení a podpora rychlého nabíjení Quick Charge
Diskuze ke článku
Hon
No mě se líbí jak vše vychvalujete a rovnáte s konkurencí rok starou,včetně LG G5 která ještě ani není na trhu po které bych sáhnul mnohem raději než upatlaném skleněném šamšungu který tak usilovně chválíte možná bych to dělal taky za ty peníze ale neudělám to proto že samsung S7,edge nic nového nepřinesl jen pár vylepšení o kterých se tak strašně mluví a ty neduhy se opět skrývají že.
blue.sun
Redmarx a Novak by se meli uz trosku odbrzdit...
Franta
Samsung Galaxy S7 - 20 bodů z 10. Doufám, že touhle recenzí už konečně skončí ta nehorázná mediální masáž nových Samsungů aneb každá druhá novinka o S7 nebo S7 Edge.
Psychone
Do diskusí obvykle nepíší, ale Absolon Novak je taková cur**** hlava, že sem musím napsat... Tenhle člověk je asi tak omezený a doma má pravděpodobně Lumii 630 apod. Neříkám, že beru miliony, ale když na neco nemám, tak to nehaním. Nemám peníze abych si koupil Porche, ale rozhodne nelezu na diskuse a nehanim tuto značku...

Podle Počtu příspěvků evidentně nemáš moc co dělat, a tvůj zivot je asi ubbohý a prázdný. . Užívej...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze