Samsung Galaxy S6 (edge)
recenze

Samsung Galaxy S6 (edge)

Počátek nové éry

Všechno začalo krycím názvem „Project Zero“, výsledkem je Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Mnohým možná Samsung vyrazil dech, jiní stále nejsou spokojeni. Jedno je ale jisté, obě novinky jsou špičkové, designově povedené a dá se říci, že zcela naplnily naše očekávání. Jak už to ale bývá, ne vše se podařilo dotáhnout k dokonalosti. A i na to se v dnešní podobné recenzi zaměříme.

Multimediální funkce: škoda FM rádia

Novinky od Samsungu jsou pro konzumaci a vytváření multimediálního obsahu doslova jako stvořené. O kvalitách zvukové reprodukce jsme si již pověděli, hodí se tedy podívat na integrované přehrávače hudby. V tomto případě Samsung volí stálici, respektive svůj vlastní přehrávač a přehrávač Hudba Play. Oba fungují naprosto spolehlivě, po Hudbě Play sáhnou především ti, kteří ocení příkladnou synchronizaci s dalšími Android zařízeními. Interní přehrávač je jinak poměrně klasický. Velký důraz je kladen na covery alb, které lze také nechat stáhnout z internetu. Zamrzí ovšem absence FM rádia, konkurence ho nabízí. Radost ovšem udělá integrovaný infraport pro ovládání domácí techniky. Integrovaný videopřehrávač, který je součástí galerie, si poradí s formáty AVI i MKV a to včetně kodeků DivX a Xvid. Trápit se nemusíte ani s rozlišením, neboť 1080p videa telefon samozřejmě zvládá s přehledem, problém dokonce není ani 4K rozlišení, což je vzhledem k umu záznamu v takto vysokém rozlišení pochopitelné. Narazíte až při snaze přehrát titulky, které nativní přehrávač neukáže. Tuto drobnost však lze vyřešit instalací alternativního přehrávače, například špičkový VLC player, který se konečně ustálil i v Obchodě Play.

Multimediální funkce

V obchodě Google Play celkově naleznete i spoustu dalšího multimediálního obsahu, protože ve standardní výbavě Samsung nepředinstalovalo žádné hry. Když už mluvíme o hrách, ani v tomto ohledu se nemusíte nijak omezovat a instalovat můžete absolutně cokoli, co se vám zalíbí, procesor vás nijak zdržovat nebude. Namátkou Real Racing 3, Asphalt 8, GTA, Deat Trigger 2... Zkrátka vše, co vás napadne, skvělý procesor je navíc příslibem do budoucna, ani pak totiž nenastane žádný problém.

GPS: jedna, dvě, poloha!

Samsung Galaxy S6 (edge) exceluje také co se navigačních funkcí týče, k dispozici je jak A-GPS, tak také čip GLONASS a elektromagnetický kompas, který usnadňuje orientaci na mapě. Fixace je okamžitá a během několika sekund vidíte svoji přesnou polohu, a to i v případě, kdy nemáte přímý výhled na oblohu, typicky tedy v bytě/domě. K prohlížení map využijete stálici v podobě aplikace Mapy od Googlu, které ke svému fungování vyžadují internetové připojení. Naštěstí si část map můžete uložit i do mezipaměti, při troše snahy a hlavně trpělivosti není problém uložit hned několik větších měst. Při plánování trasy a vyhledávání zájmových bodů je však internet nutností, navíc, takto uložené mapy lze skladovat maximálně 20 dní, pak je nutná jejich aktualizace. Ale to je fakt, který je společný pro všechna zařízení s operačním systémem Android.

Google Mapy a Google Navigace

Pro automobilovou navigaci využijete aplikaci Navigace, i u té je internetové připojení nezbytné, trasu si však můžete naplánovat s předstihem a data se tak budou stahovat jen při nenadálých událostech, například při změně trasy a tedy nutnosti cestu přepočítat. I tak se ale shodneme, že tento způsob je trochu omezující. Pokud to s navigací myslíte vážně, stejně dříve nebo později sáhnete po některé z off-line alternativ. Nabízí se například špičková navigační aplikace HERE, která je pro Android zařízení dostupná zdarma, navíc s možností stáhnout si celý svět včetně českého hlasu pro navigaci zcela zdarma. Vaše peněženka se tak nemusí bát dodatečných výdajů a na displeji Samsungu vypadají mapy zkrátka skvěle. Pokud bychom měli zmínit nějaké negativa navigační aplikace HERE, bude to především menší zastoupení zájmových bodů. To ale navigaci jako takové (z bodu A do bodu B) nijak nevadí, přinejhorším stačí zadat přímou adresu k danému místu. Za nulové náklady takové omezení jistě stojí.

Diskuze ke článku
DeX.DC
Kdyz se divam na tu recenzi tak obsahla to chvalim ale podivam li se na PLUSY a MINUSY tak je hned jasne ze ten mobil oproti S5 nema nic za co by ho stalo koupit. Je je z hodnotnych materialu ty uz tady jsou par let takze nic noveho. Misto toho aby upravil vzhled GALAXY ALPHA a pridal ji tom HW, IP68, vetsi baterku a uzivatelsky vymenitelnou + SD tak zadeji okopiruje iPhone 6 a jen prida bezdratove nabijeni. Mobil o nicem
anonymní jméno II
Super recenze, díky :-))
radek
ano, je to skvělý telefon, ale nemám v oblibě android od Samsungu s jeho předinstalovaným paskvilem
Kamil
Jak na Edge variantě vypadají third party aplikace, když je zakřivení součástí standardního rozlišení display? Můžete dát pár detailnějších fotek při čelním pohledu, jestli jde vidět vše a něco se neschová?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze