Samsung Galaxy S20 FE
recenze

Samsung Galaxy S20 FE

Postaví do latě i vlajkové modely?
5

Samsung Galaxy S20 FE přináší zajímavou výbavu za přívětivou cenu, navíc hned v několika líbivých barevných provedeních. Ještě předtím, než se začnu detailně zabývat tím, co všechno S20 FE umí, uvedu, že zkratka FE odkazuje na „Fan Edition“. Jedná se ale opravdu o splněný sen fanoušků?

Displej: ďábel se skrývá v detailech

Podobně jako v oblasti zvýšené odolnosti nešetřil Samsung ani u displeje. Jedná se o krásný Super AMOLED panel s 6,5 palci, poměrem stran 20:9 a jemností 407 PPI. Nemám mu ani po několikatýdenním používání co vytknout, nabízí líbivé podání barev, dostatečně vysoký jas i skvělé pozorovací úhly. Potěší také miniaturní průstřel selfie kamerky, který je paradoxně menší než u dražšího Galaxy Note20.

Samsung Galaxy S20 FE

Podobně jako u ostatních novinek od Samsungu i zde najdeme čtečku otisků prstů v displeji. Tentokrát se ovšem nejedná o čtečku ultrazvukovou, nýbrž o levnější optickou, která musí při každém odemknutí prst uživatele prosvítit. Její spolehlivost je poměrně vysoká, občas se mi však stávalo, že se telefon odemkl až napodruhé nebo napotřetí. Ultrazvuková čtečka podle mých zkušeností u řady S20 tedy funguje o něco spolehlivěji. Rovněž její umístění by mohlo být lepší (nachází se totiž poměrně nízko), což však může být hodně subjektivní.

Rámečky jsou oproti ostatním Galaxy S20 mírně širší.

Úplně největší pochvalu však Galaxy S20 FE zaslouží za to, že nabízí 120Hz obnovovací frekvenci, která zajistí krásně plynulé používání. Uživatel si tak může vybrat, jestli chce 60, nebo 120 Hz, adaptivní regulace, případně 90 Hz, však chybí. Doposud jsem displej Galaxy S20 FE hlavně chválil, má tedy i nějaké nedostatky? Dá se říci, že ne a jediné, čím se odlišuje od ostatních telefonů série S20 jsou rámečky, které jsou v tomto případě mírně širší. Nejedná se však o žádný průšvih a na komfortu používání to nijak neubírá.

Líbilo se nám
 • 120Hz obnovovací frekvence
 • kvalitní AMOLED panel
 • miniaturní průstřel
Nelíbilo se nám
 • čtečka otisků prstů by mohla být spolehlivější
 • rámečky kolem displeje jsou mírně širší

Zvuk: stereo ano, 3,5mm jack nikoliv

Jak je uvedeno na začátku, Galaxy S20 FE by měl podle výrobce v podstatě splňovat všechny požadavky fanoušků, 3,5mm jack byste však hledali marně (ačkoliv by si jej někteří fanoušci jistě přáli). Co naopak nechybí a je podle mě důležitější než 3,5mm jack, jsou stereo reproduktory. Jsou klasicky nahoře a dole v rámečku a nabídnou solidní kvalitu i dostatečnou hlasitost. Subjektivně jsou o trochu tišší než třeba u Galaxy S20, i tak se však jedná stále o velmi slušně hrající sestavu. Nezklame vás ani kvalita telefonních hovorů, kdy jsem se s protistranou vždy slyšel zcela bez problémů.

Líbilo se nám
 • stereo reproduktory

Výkon hardwaru: je libo Snapdragon, nebo Exynos?

Samsung Galaxy S20 FE dorazil na náš trh jak se Snapdragonem 865, tak s Exynosem 990. V mém případě jsem měl k dispozici druhou verzi bez podpory 5G, která však stále nabízí naprostý dostatek výkonu. Telefonu nečiní problém hrát hry na nejvyšší detaily, náročný multitasking nebo natáčení videí ve vysokém rozlišení. Rovněž jsem nepozoroval, že by se nějak zvlášť zahříval ani u náročnějšího používání.

Společnost procesoru v mém případě dělalo 6 GB RAM a 128GB úložiště typu UFS 3.1, ze kterého zůstane po zapnutí dostupných zhruba 110 GB. Jak již bylo zmíněno, můžete jej rozšířit o microSD kartu o velikosti až 1 TB. Jsem přesvědčen o tom, že svižného chodu se tedy dočkáte i u 5G varianty se Snapdragonem 865, která může být vybavena až 8 GB RAM a 256GB úložištěm.

Líbilo se nám
 • v nabídce Snapdragon i Exynos
 • dostatek výkonu u obou variant
 • rychlé úložiště UFS 3.1
 • podpora paměťových karet

Výdrž baterie: nabíjíme s drátem i bez

Integrovaná baterie o kapacitě 4 500 mAh je s ohledem na velikost displeje velmi solidní volbou, která se podepsala na dlouhé výdrži. Standardně Galaxy S20 FE bez problémů přečká jeden nabitý pracovní den a při mírnějším používání (třeba přes víkend) zvládne i dva dny. Důležité je navíc zmínit, že nechybí podpora 15W bezdrátového a 4,5W reverzního bezdrátového nabíjení, takže si můžete telefon nabít třeba v autě nebo na nabíjecí podložce. Pokud se rozhodnete nabíjet drátem, můžete do telefonu posílat energii až výkonem 25 W, kvůli nižší ceně však v balení najdete pouze 15W adaptér. Rychlost nabíjení dodávaným 15W adaptérem si můžete prohlédnout na přiloženém grafu.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 8 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 15 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 22 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 29 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 35 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 41 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 48 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 58 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 73 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 89 minut
Líbilo se nám
 • podpora bezdrátového (i reverzního) nabíjení
 • drátově lze nabíjet až výkonem 25 W
Diskuze ke článku
Ben Ben
Ben Ben
Dneska v Planeu za 15300kc a s cashbackem za 12300kc...nejvyhodnejsi koupe momentalne :)
Miroslav Boucník
Miroslav Boucník
Ohledně výkonu u Exynosu není problém, problém je, že se šíleně zahřívá třeba i po videu a taky není efektivní při nakládání s baterií...
Ing. Pavol Mydlár
Ing. Pavol Mydlár
Má možnosť natáčať aj spomalené videá ?
Tom K.
Tom K.
S tím vytopením je to jako byste řekli, že drží skvěle pohromadě, ale když se rozsype, nebudete moct uplatnit záruku. Tak to prostě není, buď výrobce slibuje voděodolnost a pak tuto vlastnost drží po celou dobu záruky nebo ji nemá slibovat, nic mezi tím.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze