Samsung Galaxy S10
recenze

Samsung Galaxy S10

Všeuměl s malou výdrží
74

Ve světě mobilních telefonů můžeme mluvit o dvou výrobcích, které zná takřka každý. Jde o Apple s iPhony a Samsung s řadou Galaxy S. A právě ta letos dosáhla jubilea představením modelu Galaxy S10, kterým hodlá zaujmout na první pohled. Vytříbený design i špičková výbava, ve které snad vůbec nic nechybí – novinka má všechny předpoklad stát se prodejním hitem.

Konektivita: nač si vzpomenete

Patrně netřeba dodávat, že Samsung ve svém špičkovém zařízení nabízí veškerý komfort konektivity. Neupřeme mu ale chvíli slávy a možnosti si proběhneme. Základ představuje podpora rychlých dat v síti LTE, přičemž je nabízena v kategorii 20. To znamená teoretickou rychlost stahování až 2 Gb/s. Samozřejmostí je 2,4GHz i 5GHz Wi-Fi, zde dokonce s protokolem ax. Nechybí ani moderní Bluetooth 5.0, které lze využít k bezdrátovému poslechu hudby až na dvou zařízeních současně.

Samsung Galaxy S10

Párování příslušenství či mobilní platby? Pomocí NFC hračka. Vaši polohu pak najdete vždy a spolehlivě díky pozičním systémům GPS, GLONASS, BeiDou i Galileo. I na moderním telefonu ale můžete řešit různé potřeby drátově. Nechybí USB-C či podpora funkce USB host. K telefonu tak připojíte například flashku, externí disk nebo myš.

Líbilo se nám
 • rychlá mobilní data
 • Bluetooth 5.0
 • NFC
 • všechny geolokační služby

Fotoaparát: vždy připraven

Rozseknout, zda Galaxy S10 je či není zcela nejlepší fotomobil, nebude tak jednoduché, ale své schopnosti novinka mezigeneračně posunula opět dále. Hlavní 12megapixelový fotoaparát má optickou stabilizaci a po svém předchůdci přebírá proměnnou clonu. Opět to tedy znamená velmi kvalitní noční snímky. O fotografiích ve dne netřeba hovořit, ty patří jednoznačně ke špičce. Snímky jsou ostré, barevně věrné a takřka bez digitálního šumu. Fotografie v noci pak patří k tomu lepšímu, ale například na Pixely 3 nebo Huawei P30 Pro přeci jen ztrácejí.

Samsung Galaxy S10

Prostředí aplikace fotoaparátu překypuje nejrůznějšími možnostmi a je jen na vás, které využijete a které necháte ladem. Samozřejmostí je režim Panorama i plně manuální režim, kde si můžete nastavit veškeré běžné hodnoty i již zmíněnou clonu. Samsung do aplikace integroval i režim Instagram, který plně funguje pouze v případě, že máte v telefonu i stejnojmennou aplikaci. Nechybí již z loňská známé AR Emoji, kdy se telefon pokusí na základě vašeho obličeje vytvořit emotikonu. Výsledky však nejsou nijak oslňující a osobně mě nezaujaly. Samsung do fotoaparátu integroval také známou funkci Bixby Vision, která dokáže rozpoznávat objekty či dostat text z papíru přímo do vašeho telefonu. Nechybí samozřejmě ani nastavení, avšak po dubnové aktualizaci z telefonu zmizela možnost měnit rozlišení fotografií a na výběr zůstává jen poměr stran (4:3, 16:9, 19,5:9 a 1:1).

Ukázkové fotografie: exteriér, interiér a noc

Sekundární fotoaparát je ultraširokoúhlý. Disponuje 16 megapixely a záběrem 123 °. Výsledky z něj jsou velmi kvalitní, přičemž efekt rybího oka není nijak výrazný. Třetí do party je teleobjektiv s možností dvojnásobného bezztrátového přiblížení. I zde si Samsung uchovává vysokou kvalitu a problémy nastávají jen při zhoršených světelných podmínkách.

Práce fotoaparátů: 1. ultraširokoúhlý, 2. klasický, 3. teleobjektiv
Práce fotoaparátů: 1. ultraširokoúhlý, 2. klasický, 3. teleobjektiv
Práce fotoaparátů: 1. ultraširokoúhlý, 2. klasický, 3. teleobjektiv
Práce fotoaparátů: 1. ultraširokoúhlý, 2. klasický, 3. teleobjektiv
Práce fotoaparátů: 1. ultraširokoúhlý, 2. klasický, 3. teleobjektiv
Práce fotoaparátů: 1. ultraširokoúhlý, 2. klasický, 3. teleobjektiv

Všechny fotoaparáty se mohou aktivně účastnit i záznamu videa – při záznamu ve Full HD i 4K rozlišení mezi nimi můžete přepínat. Výjimku tvoří záznam videí s 60 snímky za vteřinu, kde to nelze. Kvalita videí je nadprůměrná, a to po obrazové i zvukové stránce. S telefonem není problém velmi obstojně nahrát i koncert. Perfektně pracuje také optická stabilizace. Stále působivá jsou superzpomalená videa s 960 FPS, avšak mezigeneračně o žádný posun nejde.

Samsung Galaxy S10 (testovací video) – 2160p, 60 FPS

Samsung Galaxy S10 (testovací video) – 2160p, 30 FPS (koncert)

Samsung Galaxy S10 (testovací video) – 720p, 960 FPS

Samsung Galaxy S10 (testovací video) – 720p, 960 FPS

Čelní fotoaparát má 10megapixelové rozlišení a na rozdíl od varianty Plus je osamocen. Přesto s ním pořídíte velmi kvalitní selfies. Mezi jeho přednosti patří i možnost záznamu 4K videa nebo širokoúhlejší záběr.

Ukázkové fotografie z čelního fotoaparátu
Líbilo se nám
 • tři kvalitní a použitelné fotoaparáty
 • přehledné a funkcemi nabitá aplikace
 • skvělá kvalita fotografií
 • velmi povedené záznamy videa
 • kvalitní čelní kamerka
Nelíbilo se nám
 • noční snímky jen v lepším průměru

Software: výborný Samsung

Na čem Samsung v posledních přibližně třech letech usilovně pracuje je prostředí. Na Galaxy S10 jsme svědky Androidu 9.0 Pie s nejnovějšími bezpečnostními záplatami a nadstavbou One UI, která výrazně usnadňuje ovládání jednou rukou. Důležité věci jsou ihned po ruce bez nutnosti přehmatávat. Jde například o nabídku nastavení či samotnou regulaci jasu v horní liště. Uzpůsobit si můžete tlačítka ovládání, případně je skrýt. O hlasovém asistentovi Bixby již řeč byla. Česky stále neumí, ale nabízí nově tzv. Routines. Telefon dokáže rozpoznávat, kde jste, a dle toho nastavovat své chování. Vše lze samozřejmě přizpůsobit.

Devítkový Android přidal Digitální rovnováhu. Jde o funkci, ve které můžete žasnout nad tím, kolik hodin denně trávíte civěním na displej telefonu. V mém případě to jsou někdy děsivá čísla. Samotná optimalizace je naprosto ukázková, aplikace se spouštějí okamžitě, telefon se nezadýchává a nesetkali jsme se se sebemenším zaškobrtnutím. V tomto ohledu se tak Galaxy S10 řadí k těm nejlepším.

Líbilo se nám
 • propracované a přehledné prostředí
 • výborná optimalizace
 • praktická funkce Galaxy Routines
 • nejnovější bezpečnostní záplaty
Diskuze ke článku
Tomason
Píšete že výdrž je mizerná a pak že procesor je velmi výkonný a úsporný. Právě co já vím, tak procesor se tolik nepovedl a stojí právě za tou velkou spotřebou.
Pan Tau
Mám S10 a výdrž je opravdu špatná prvních pár dní než si systém "sedne". Dnes mám SoT nějakých 7 hodin a výdrž okolo 36 hodin. Stejně jako u druhého telefonu, kteýrm je iPhone XS, kde nabíjím také každých 36 hodin. Jinak je telefon super, volné RAM to ukazuje okolo 4 GB, což je do budoucna super. V systému nikde žádné sekání nebo čekání, takže za mě dobrá volba.
Newek23
Fotoaparát vás nezklame za žádných okolností.

Nelíbilo se nám:
- Noční snímky jen v lepším průměru
Štěpán
Nelibi se mi, ze jen chvalite. Chtelo by to priste vice kritiky (ktera prinasi ovoce v podobe odbornosti a zkusenosti autora, chvalit umi kazdy), ktera k tomuto telefonu urcite patri.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze