Samsung Galaxy Note8
recenze

Samsung Galaxy Note8

Když se podaří, co se dařit má
97

Dvouletá absence nejpopulárnějšího tabletofonu historie je v České republice u konce. Samsung Galaxy Note8 dorazil na český trh a dle očekávání se jedná o nekompromisní zařízení. Nalákat vás může nejen na vzhled, ale například i na duální fotoaparát, skener oční duhovky či oblíbený stylus S Pen. Cena dle očekávání míří vysoko a my se v recenzi podíváme, zda si ji novinka obhájí.

Kolébka DeX: i Note změníte na počítač

I ke Galaxy Note8 si můžete přikoupit stojánek DeX, který po spojení s monitorem přemění váš chytrý telefon takřka v klasický stolní počítač. Přeskupí se prostředí a klíčové aplikace podporují celoobrazové zobrazení. Vyřízení e-mailů, zhlédnutí filmů či práce s dokumenty skrze kancelářský balík MS Office je tak velmi snadná. Na stojánku či chcete-li kolébce DeX najdete HDMI výstup, dva USB porty a také LAN konektor pro ethernetový kabel. Napájení i komunikaci doku s telefonem zajišťuje USB-C.

Samsung Galaxy Note8

Stylus S Pen: nedáte jej z ruky

K prostředí se u řady Note neodmyslitelně váže také stylus S Pen. Lehkým vycvaknutím ze spodní hrany zařízení jej vytáhnete a stejným způsobem jej navrátíte zpět. Po vytažení se může automaticky otevřít nabídka různých funkcí. Máte možnost rychle vytvořit poznámku psaním na klávesnici či stylusem. Velmi dobře pak funguje převod ručně psaného textu do klasického.

Kromě klasických poznámek máte k dispozici i rychlé psaní, například přímo na screenshot aktuálního displeje. Velmi rychle si tak poznamenáte to, nač nechcete zapomenout. Pomocí stylusu můžete také vyřezávat části obrazovky. Hodí se i možnost překladu, kdy nad textem v cizí řeči stylus jen přidržíte. Tím se dostáváme k další specialitě S Penu. Displej na něj reaguje už zhruba ve dvoucentimetrové vzdálenosti. Spoustu úkonů tak uděláte, aniž byste se displeje dotkli. Konkrétní akci může zajistit i tlačítko na stylusu. Při vytváření textů či náčrtů máte možnost určovat sílu čáry úrovní přítlaku. O hrot se nemusíte obávat, Samsung vám přibalil několik identických náhradních a také speciální kleštičky na jejich výměnu.

Nezmínili jsme ještě funkci snadné tvorby animací. Stačí když jednoduše nakreslíte obrázek či nápis a průběh vzniku uložíte. Animaci máte následně možnost sdílet se svými přáteli.

Líbilo se nám
  • pohodlné držení stylusu
  • množství funkcí
Diskuze ke článku
Tester
Svižné prostředí? Vy jste ten telefon ani nedrželi v ruce ne? I já jsem viděl plno záseků v animacích a to byl telefon nastaven na nižší rozlišení!
Absolut NoFak
Ble
Dr.Sid
Skleneny zada, ctecka vzadu, zahnuty displaj, a 27k .. Samsung jde proste jinam .. ja tam za nim uz nepujdu .. a to pero casem nekdo zacne delat taky .. snad ..
Luky
SPen jo proc ne, ale postupne chcete od stylusu vice. Pro mou potrebu a plne vyuziti radeji iPad Pro s pencilem, nebo Surface at to ma smysl k praci. Jen vas tahaji za nos a to pisu jako uzivatel Note 2 a Note 4. Mobil ma byt mobilem, at jde technologicky dopredu, ale zustane v kompaktnich rozmerech. Note 8 je fakt uz velky padlo plny kompromisu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze