Konektivita: palec nahoru za NFC
Připojit se rychle a snadno k internetu již nesmí být výsadou jen dražších telefonů. A tak i Samsung Galaxy J6+ nabízí Wi-Fi ac a základní LTE (podporované na obou SIM), které s rychlostí stahování až 150 Mb/s bohatě stačí všem běžným uživatelům. Spolehnout se dále můžete na Bluetooth 4.2 a geolokační služby GPS, GLONASS a BeiDou. Vyhledání vaší polohy je rychlé a přesné i v městské zástavbě. Samsung neopomněl ani čip NFC, za což jej chválíme – mezi levnými telefony rozhodně není samozřejmostí.
- LTE
- přesná lokalizace vaší polohy
- NFC
Fotoaparát: slušný základ
Zadní strana se pyšní duálním fotoaparátem. Hlavní má 13 megapixelů se slušnou světelností f/1.9 a sekundární kamerka je 5megapixelová, přičemž slouží jen pro práci s hloubkou ostrosti v reálném čase.
Kvalita fotografií ujde. Samsung se snaží i v nižší třídě. Telefonu samozřejmě nejlépe svědčí ideální světelné podmínky, kdy produkuje barevně věrné i ostré snímky. Se slábnoucím světlem přibývá šumu a fotografie nemusí být zcela ostré. Samotný portrétní režim nefunguje vyloženě zle, tedy alespoň na levný telefon. Líbilo se nám, že výsledek vidíte, ještě než fotografii pořídíte.














Čelní fotoaparát s 8 megapixely doplňuje přisvětlovací dioda. Skvěle se tak hodí pro selfies z večírků.
Videa hlavním fotoaparátem pořídíte ve Full HD rozlišení s 30 snímky za vteřinu. Kvalita? Průměrná, což je v dané třídě standardem.
Samsung Galaxy J6+ (testovací video) – 1080p, 30 FPS
- solidní snímky během dne
- méně kvalitní výsledky za horšího světla
Software: přehledný, ale starší a pomalejší
Prostředí vás ničím nepřekvapí, tedy pokud jste za poslední dva roky měli v ruce nějaký telefon od Samsungu. Nasazen je Android 8.1 a nadstavba Samsung Experience, která je lehká, přehledná a intuitivní na ovládání.
Kdyby byla optimalizace dotažená k dokonalosti, neměli bychom takřka výtek. Občas se telefon zamyslí, nebo mu déle trvá spuštění i základních aplikací. Výrobce také prozatím dlabe na aktualizace – bezpečnostní záplaty jsou platné k loňskému září.
- přehlednost
- drobné nedostatky v optimalizaci
Pravěký Snapdragon 425 stačí na většinu her? Možná pokud se jedná o nějaké hříčky typu Bubble shooter, ale na běžné hry opravdu nestačí, ten procesor je tragický. Ve své době byl nižší třídou a dneska to je lowendová tragédie, horší už jsou jen základní Mediateky, ale ty se nedávají do mobilů za čtyři a půl tisíce. Pak se ale nemůžete divit, že je prostředí pomalejší...
Konstrukce a vzhled... no, zcela mimo realitu. Ale za ty čtyři tisíce to už aspoň třídně odpovídá. Za vstupní cenu kolem šesti tisíc to byl opravdu úlet hodně mimo.
Fotky... některé vypadají docela hezky, ale třeba věž kostela je příšerná. Takhle nekonzistentní focení se mi nelíbí.
Shrnutí: chce to novou generaci a to tak, že hodně rychle. Snad se Samsung probere dřív, než to trvalo Nokii.
Mimochodem doopravdy poprvé si budu stěžovat na "recenzi". Tlačítka nalevo má i S9. Reproduktor napravo měla právě i Galaxy A8 2018, kde si recenzent tehdy (dle mého názoru správně) nemohl umístění vynachválit. Ta recenze zde na serveru pořád je, je tam napsáno že se jedná o skvělé umístění. Trochu konzistenci prosím..