Samsung Galaxy J6+
recenze

Samsung Galaxy J6+

Jihokorejská jistota s vyšší cenou
32

Nižší třída v podání Samsungu má aktuálně jméno Galaxy J6+. Jedná se o moderně vypadající smartphone s velkým displejem, zdánlivě slušným hardwarem či duálním fotoaparátem. Na první pohled má vše, na co dnešní zákazníci slyší. Cena je na poměry výrobce také nízká. Trefil se Samsung do černého, nebo to ještě stále není ono?

Displej: šestipalcové lákadlo

Lákadlem bude samozřejmě displej, a to díky své 6palcové úhlopříčce. Šetřilo se však na technologii i počtu pixelů – jde o klasický IPS panel s hraničním HD+ rozlišením. Extra viditelného rastru se však obávat nemusíte. Spíše oceníte, že je displej dobře čitelný venku i z ostrých úhlů. Dostalo se i na dobře fungující automatickou regulaci jasu. O odolném sklíčku se Samsung nezmiňuje, nicméně škrábance jsme na displeji zatím nezaznamenali. Rámečky se snaží být menší, ale dnešní optikou nijak zvlášť malé nejsou. Alespoň jde však telefon pohodlně uchopit.

Telefonu bohužel chybí nejen informační dioda, ale také funkce Always-On. Zmeškané události tak můžete snadno přehlédnout.

Líbilo se nám
  • velký displej
Nelíbilo se nám
  • chybí informační dioda
  • nižší rozlišení displeje

Zvuk: běžný standard

Reproduktor je překvapivě v horní části pravého boku. Podivné místo, ale budiž. Důležité je, že zvukový projev je hlasitý. Kvalitou ovšem neoplývá. Výstup do sluchátek pak nenáročné posluchače uspokojí.

Samsung Galaxy J6+

Výkon hardwaru: ukládejte co jen chcete

U hardwaru se Samsung přiklonil k nezbytnému průměru. Procesor Snapdragon 425 doplňuje 3GB operační paměť. Tato kombinace samozřejmě stačí na většinu her.

Benchmark testy

Na českém trhu se nachází slabší varianta modelu Galaxy J6+ nabízející 32GB úložiště. Reálně je pro vás připraveno 23 GB prostoru a samozřejmě již zmíněný slot pro paměťovky.

Líbilo se nám
  • podpora paměťových karet

Výdrž baterie: slušný výkon

Baterie s kapacitou 3 300 mAh vám nabídne více než jednodenní výdrž. Při střídmějším používání se nebyl problém vyšplhat ke dvěma celým dnům. Nabíjení však dle očekávání nijak svižné není – počítejte s téměř 2 hodinami.

Při našem testu výdrže telefon přehrával streamované HD video po dobu 8 hodin 46 minut, než se kvůli vybití vypnul.

Líbilo se nám
  • slušná výdrž
Diskuze ke článku
milda
Jak tak koukám na videorecenzi, přijde mi, že jen telefon vybalíte z krabice, přihlásíte se ke googlu účtu, uděláte pár snímků a za 2 dny je telefon zrecenzován...
Blue Sun
Blue Sun
Hm, autore, kdy jsi naposledy držel v ruce nějaký Samsung? Tlačítka hlasitosti na levém boku patří k poznávacím znakům Samsungu už roky a jejich uživatelé na to jsou zvyklí. Proč by to tedy měli u levné J6 měnit?
Pravěký Snapdragon 425 stačí na většinu her? Možná pokud se jedná o nějaké hříčky typu Bubble shooter, ale na běžné hry opravdu nestačí, ten procesor je tragický. Ve své době byl nižší třídou a dneska to je lowendová tragédie, horší už jsou jen základní Mediateky, ale ty se nedávají do mobilů za čtyři a půl tisíce. Pak se ale nemůžete divit, že je prostředí pomalejší...
Konstrukce a vzhled... no, zcela mimo realitu. Ale za ty čtyři tisíce to už aspoň třídně odpovídá. Za vstupní cenu kolem šesti tisíc to byl opravdu úlet hodně mimo.
Fotky... některé vypadají docela hezky, ale třeba věž kostela je příšerná. Takhle nekonzistentní focení se mi nelíbí.
Shrnutí: chce to novou generaci a to tak, že hodně rychle. Snad se Samsung probere dřív, než to trvalo Nokii.
Ondra
Kupte si za 7k A8 2018 a nebuďte blbý. S tímhle čipsetem je výsměch vycházet v roce 2019..
Mimochodem doopravdy poprvé si budu stěžovat na "recenzi". Tlačítka nalevo má i S9. Reproduktor napravo měla právě i Galaxy A8 2018, kde si recenzent tehdy (dle mého názoru správně) nemohl umístění vynachválit. Ta recenze zde na serveru pořád je, je tam napsáno že se jedná o skvělé umístění. Trochu konzistenci prosím..
pitchooo
CPU, za ty love aspon SD450 a nebo uz 625. Konkurence nespi a uz se snazi nejzakladnejsi SD 4xx nepouzivat, to patri do kategorie 2500kc max. Tak ci onak, nedoporucil bych tento samtung.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze