Samsung Galaxy J5 (2017)
recenze

Samsung Galaxy J5 (2017)

Zasluhuje pozornost
50

Samsung samozřejmě není jen o těch nejdražších telefonech, o kterých neustále slyšíme. Nesmíme zapomínat, že tu máme i levnější modely, mezi které nepochybně patří i dnes recenzovaný Galaxy J5 (2017), tedy zařízení, které míří do – v poslední době nelítostné – střední třídy, kde dominují čínští výrobci, avšak Samsung má přeci jen co nabídnout.

Displej: jemný ne, ale pěkný rozhodně ano

Na displej už jsem trochu narazil v předešlé kapitole, takže už víme, že má 5,2 palců. K tomu se přidává HD rozlišení, což nám v dnešní době nedává za 7 tisíc kdoví jakou jemnost. Na běžné používání však postačí a rozlišení může částečně nahradit jeho kvalita. Tento Super AMOLED panel má pěkné barvy, hlubokou černou a dobré pozorovací úhly. Co možná oceníte nejvíce, to je na tuto třídu excelentní rozsah jasu. Doporučuji však nechat zapnutou jeho automatickou regulaci, která dokáže jas vybičovat ještě výše. Díky tomu nebyl ani na nejsilnějším slunci s čitelností problém.

Samsung Galaxy J5 (2017)

Zároveň tu nechybí ani nastavitelný filtr modrého světla či úprava barev displeje, navíc panel kryje 2.5D sklo se zvýšenou odolností. Jen škoda, že se zapomnělo na notifikační LED diodu. Tuto chybu J5 sdílí s letošními telefony řady A.

Líbilo se nám
 • pěkný Super AMOLED displej
 • výborný rozsah jasu
 • odolné 2.5D sklo
 • možnosti nastavení obrazu
Nelíbilo se nám
 • chybí notifikační dioda
 • jen HD rozlišení

Zvuk: změna k lepšímu

Chybějící notifikační dioda není zdaleka to jediné, co letošní Galaxy J5 sdílí s vyšší třídou A. Stejně řešený je tu i reproduktor umístěný na pravé hraně nad vypínacím tlačítkem. Umístění je to dle mého názoru stále výborné, jelikož si reproduktor opravdu jen tak omylem nezacpete.

Samsung Galaxy J5 (2017)

Rovněž i samotný zvuk je potom na překvapivě dobré úrovni. Především hraje opravdu velmi hlasitě, ale ani kvalita není špatná, pokud jej držíte na nějakých 80 %. Na nejvyšší hlasitosti už je to ovšem horší a zejména střední tóny se začnou značně zkreslovat. Na druhou stranu zní zvuk pořád lépe než jinde právě díky lepšímu umístění. Také 3,5mm jack výstup do sluchátek je na dobré úrovni a jako bonus dostanete k telefonu i pecková sluchátka.

Líbilo se nám
 • skvělé umístění reproduktoru
 • velmi hlasitý zvuk
 • do 80 % hlasitosti dobrá kvalita
Nelíbilo se nám
 • na nejvyšší hlasitosti se kvalita zvuku výrazně zhoršuje

Baterie: hezké překvapení

Velmi důležitou část každého smartphonu nepochybně tvoří baterie, která jej musí udržet při životě. Naštěstí mohu konstatovat, že mě baterie s kapacitou 3 000 mAh dokázala velmi mile překvapit. Při běžném používání mi telefon vydržel naprosto pokaždé dva dny s neustálým internetovým připojením a jasem na maximum, takže jsem nemusel nabíjet každý den. S použitím úporného režimu může vydržet i déle, ale to se kvůli značnými omezeními v používání zařízení nevyplatí.

Samsung Galaxy J5 (2017)

I při náročnějším používání potom vydrží telefon spolehlivě od rána do půlnoci i s notnou řádkou procent k dobru. A rovněž v našem redakčním testu vydržela J5 přehrávat HD video přes Wi-Fi necelých 13 hodin, což je velmi dobrý výsledek. Letošní J5 má zkrátka dobrou výdrž za každých podmínek. Nabíjení z 0 na 100 za 2 hodiny sice není z nejrychlejších, ale pořád je mnohem rychlejší než u loňské generace. Víc zamrzí starší microUSB konektor namísto USB-C, byť to se do střední třídy ještě moc nedostalo.

Líbilo se nám
 • výborná výdrž baterie
 • rychlejší nabíjení než loni
Nelíbilo se nám
 • USB-C by telefonu slušelo
Diskuze ke článku
Kulhavec
Vždycky mě pobavěj lidi co tady budou srovnávat nějakou čínu třeba s timhle samsungem. S mobilama dělám už fakt dlouho a troufám si tvrdit že mám dost zkušeností. J5 2017 je novinka a cena je možná trochu přestřelená ale na druhou stranu je to opravdu kvalitní telefon s dobrou konstrukcí, kvalitním displejem, slušnym fotoaparátem a i celkem dobrou výdrží baterky. Papírový parametry nejsou všechno. Radši kvalitní displej s nižším rozlišením než FHD na kterym neni na slunci nic vidět atd... Tohle neni telefon pro nadšence co si budou provnávat pinďoury přes antutu ale pro obyčejnou maminu co chce pěknej telefon od prověřený značky.
Pesedm
Samsung nejenže nebrat, ale rovnou v EU i zakázat.
Važte si každého lidského života †
Alesk6510
Samsung bez notifik.diody, a nebo aod, a za to 7000kc?? A s16gb???to ne. Katda cina je lepsi, a v ty cene,nebo i nizsi, treba xiaomi redmi note4global,4x global. Daleko lepsi. Samsung hruza!!!
Tonda
2 gb ram, dobrej joke

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze