Samsung Galaxy J3 (2017)
recenze

Samsung Galaxy J3 (2017)

Osvědčená klasika. Nic víc, nic míň.
16

Jihokorejský Samsung se tradičně těší velké oblibě a nemusí být nutně řeč o vlajkové lodi, ale i například o základním modelu. Letos jde o Galaxy J3 (2017). Pětipalcová novinka má 16GB interní paměť, sedmičkový Android nebo 13megapixelový fotoaparát. Cena jen lehce přesahuje čtyři tisíce korun. Půjde o vhodný vánoční dárek?

Konektivita: internet vám posviští

Co se týká konektivity, Samsung nabídne jak HSPA, tak rychlé LTE včetně všech tuzemských frekvencí a samozřejmě „eNková“ Wi-Fi. Nechybí nízkoenergetické Bluetooth 4.1, avšak NFC už tu nenaleznete. Z dalších funkcí můžeme vyzdvihnout podporu Dual SIM. Infračervený port novinka nenabízí.

Líbilo se nám
  • podpora LTE

Fotoaparát: slušný standard své třídy

Samsung má vcelku slušné fotoaparáty i u levnějších modelů a Galaxy J3 (2017) je toho důkazem. Disponuje 13megapixelovým fotoaparátem s automatickým ostřením a přisvětlovací LED diodou. Velmi slušné snímky novinka produkuje především v exteriérech, kde potěší věrné podání barev i dobrá ostrost po celé ploše snímku. V noci již ostrost klesá, stejně tak v interiérech, kde se projevuje i absence stabilizace obrazu. Všechny ale potěší přehledné prostředí.

Samsung Galaxy J3 (2017)

Ukázkové fotografie

Ukázkové fotografie

Záznam videa je umožněn až ve Full HD rozlišení se 30 snímky za vteřinu. Kvalita je průměrná, a to jak ve směru obrazu, tak zvuku.

Samsung Galaxy J3 (2017) (testovací video) – 1080p, 30 FPS

Novinka se vcelku zaměřuje na tvorbu selfies. Čelní kamerka dostala do vínku 5megapixelové rozlišení a také přisvětlovací LED diodu. Solidní snímek tak pořídíte například i v noci.

Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu
Líbilo se nám
  • přehledné prostředí
  • slušné snímky
  • čelní kamerka s LED diodou
Nelíbilo se nám
  • nevhodně umístěný reproduktor

Software: mohlo by to být lepší

Prostředí Samsung sjednotil napříč svým portfoliem. I v základním modelu se nachází Android 7.0 Nougat s prostředím Samsung Experience 8.1. Počítat můžete například i s režimem rozdělení displeje pro dvě aplikace nebo jednoduchým režimem, který lze spustit trojitým stiskem domovského tlačítka. Optimalizace není špatná, ale k dokonalosti ještě chybí kus cesty.

Líbilo se nám
  • přehledné prostředí
Nelíbilo se nám
  • slabší optimalizace prostředí
Diskuze ke článku
XYZ
Na větších shopech vidím cenu 4900. A prodávat za ty prachy HD displej bez čidla jasu a s procesorem, co se nechytá ani na obstarožní Mediatek Helio P10, to zvládne opravdu jenom Samsung...
mrtva_zizala
Nokia 3 je cistokrevna tragedie diky MTK, takhle zabit telefon to se jen tak nepovede.

Samsung si necha platit za znacku, tak to proste je. Nevim jak moc je ziskovy J segment, opustil bych ho a soustredil se na Ačkovou řadu. Osobne radim lidem pri pozadavku na telefon do 3,5kk Xiaomi, ten toho nabizi nejvic.

Opet je zminena jako nevyhoda nevyndatelna baterie, ptam se proc... to je nejake zaujeti autora ? tak je to u drtive vetsiny telefonu na trhu.
SV
No brzo na recenzi když telefon je na trhu už 4měsíce. Ale chápu že toto rozdává operátor zadarmo ke svým drahým tarifům. Tak musí se udělat recenze, aby věděli lidi co dostávají za odpad. Ale jako druhý zdarma proč né ale kupovat to nemá cenu né za 4 tisíce.
Absolut NoFak
Blink, blink, blink, blink

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze