Samsung Galaxy Fit e
recenze

Samsung Galaxy Fit e

Chytrý náramek pro nenáročné
10

Chytrý náramek Samsung Galaxy Fit e je určen nenáročným uživatelům, kteří vyžadují pouze základní funkce. Jak se povedl a zdali za doporučenou cenu 990 Kč nabízí adekvátní hodnotu, to se dozvíte v této recenzi.

Sportovní funkce: velmi omezené

Vaše výsledky si následně prohlížíte v doprovodné aplikaci Samsung Health, která zaznamenává počet ušlých kroků, srdeční tep či různé sportovní aktivity. Kromě počítání kroků a ukazatele spálených kalorií zde můžete najít také informace o spánku (v jehož průběhu mimochodem také spalujete kalorie). Měření spánku podle mě bohužel neprobíhá nijak extra přesně. Kladně lze však hodnotit pohodlnost spaní s nasazeným náramkem díky jeho malé velikosti.

Častokrát se mi stávalo, že jsem musel synchronizaci aplikace s náramkem vynutit manuálně, neboť k ní někdy nedocházelo automaticky. Aplikace Samsung Health je podařená, ovšem provázanost s náramkem je pouze částečná. Můžete si v ní sice prohlédnout spoustu údajů, ale mnoho z nich si musíte do aplikace sami zadávat. Pokud si například chcete jít zaběhat, musíte si nejprve tuto aktivitu manuálně navolit a spustit, neboť náramek dokáže automaticky rozpoznávat pouze chůzi, a to navíc tehdy, jdete-li rychlejším tempem déle než deset minut. Když jsem si náramek bral na jiné formy cvičení (například zmíněné TRX či kruhové tréninky), obvykle se choval tak, jako bych vůbec necvičil, nebo se maximálně uvedl opět do režimu chůze. Je škoda, že neumí začít automaticky monitorovat alespoň běh. Pochválit však lze alespoň automatické notifikace, které dostáváte, pokud se delší dobu nehýbete. V tom případě vás náramek vyzve k tomu, abyste vstali a něco dělali.

Stáhnout Health

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Líbilo se nám
 • automatická detekce chůze
Nelíbilo se nám
 • omezené možnosti měření cvičení
 • nutnost spoustu údajů manuálně upravovat či nastavovat

Zhodnocení: náročnější musí hledat jinde

Chytrý náramek Samsung Galaxy Fit e podle mého názoru postačí nenáročným uživatelům, kteří chtějí v prvé řadě měřit počet ušlých kroků a s tím i množství spálených kalorií, nebo hledají zařízení, kterém jim nabídne možnost získat lepší přehled pomocí jednoduchých notifikací na zápěstí. Za doporučenou cenu 990 Kč lze náramek doporučit pouze nenáročným uživatelům, kteří mají značku Samsung opravdu rádi. Mou největší výtkou je slabší výdrž, neboť u takto „jednoduchého“ chytrého náramku se s ohledem na konkurenci očekává přeci jen výdrž podstatně delší. Zklamán jsem také z malého displeje – relativně velký půdorys modulu chytrého náramku ve vás vyvolá očekávání, že displej je větší. Jasnou volbou Galaxy Fit e tedy rozhodně není a před jeho nákupem byste měli dobře zvážit všechny alternativy. Cenovka tohoto zařízení by podle mého názoru neměla přesahovat 600 korun.

Samsung Galaxy Fit-e

Konkurence

První alternativu nabízí výrobce Xiaomi, který éru levných chytrých náramků odstartoval. Xiaomi Mi Band 4 sice stojí o pár set korun více, ale nabídne barevný displej i delší výdrž. Příplatek se tak podle mého názoru vyplatí.

Xiaomi Mi Band 4

Konstrukce45 × 18 × 9 mm, 22,1 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano
DisplejAMOLED, 0,95" (120 × 240 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, ne, ne
Akumulátor135 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:03 hodin

Další možností je Honor Band 4, který se chlubí 0,95palcovým dotykovým AMOLED displejem a nechybí mu ani voděodolnost nebo měření spánku. Cenově se pohybuje těsně nad hladinou jednoho tisíce korun.

Honor Band 4

Konstrukce43 × 17,2 × 11,5 mm, 23 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ?
DisplejAMOLED, 0,95" (128 × 32 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, NFC
Akumulátor100 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:30 hodin
samsung-galaxy-fit-e
Klady
 • líbivý design
 • nízká hmotnost i rozměry
 • dobře fungující notifikace
 • nízká cena
Zápory
 • slabší výdrž
 • krátký kablík u nabíjecí kolébky
 • opravdu malý displej
 • omezené funkce
Diskuze ke článku
Lukáš
Ioannisi, díky za odpověď! ;-)
Lukáš
Dotaz pro redakci - mohu k nabití použít i rychlonabíječku z S8? Nepoškodí to obě zařízení?
Grom51
Chytrý náramek pro nenáročné ... chybi GPS modul .. jako vazne toto ma nejsou souvislost ? Bude to mit i levny senzor tepu .. takze k nicemu ..
B3TA
Výdrž baterie úplně na nic. Tvrdí 10 dní no tipnul bych, že budete rádi tak za 6.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze