Samsung Galaxy Fit e
recenze

Samsung Galaxy Fit e

Chytrý náramek pro nenáročné
10

Chytrý náramek Samsung Galaxy Fit e je určen nenáročným uživatelům, kteří vyžadují pouze základní funkce. Jak se povedl a zdali za doporučenou cenu 990 Kč nabízí adekvátní hodnotu, to se dozvíte v této recenzi.

Systém a výkon: za málo peněz málo muziky

Operační systém náramku s názvem FreeRTOS představuje proprietární řešení od Samsungu, které nabízí opravdu jen to nejzákladnější. Hodinky vám tak kromě času zobrazí aktuální srdeční tep, ušlé kroky, spálené kalorie, nejbližší událost v kalendáři, délku spánku a lokální počasí, pokud si tuto možnost zapnete v doprovodné aplikaci Galaxy Wear.

Tato aplikace spolu s aplikací Samsung Health je v podstatě jedinou možností, jak s náramkem komunikovat. Ovládání náramku doporučuji provádět pouhým ťukáním do dotykového displeje, pomocí nějž se posouváte výše uvedenými ukazateli směrem doprava. Během prvního seznámení jsem se snažil pro pohyb v nabídce používat svajpování, avšak záhy jsem zjistil, že nefunguje příliš dobře. Z tohoto způsobu ovládání a celkově velmi limitovaných možností ovládání jsem byl vskutku zklamán, což pravděpodobně budete i vy, pokud přecházíte z nějakého schopnějšího chytrého náramku. Je potřeba si však uvědomit, že Galaxy Fit e představuje opravdu to nejzákladnější pro nenáročné uživatele.

Je určený jen opravdu nenáročným.

Pochválit mohu samotné propojení s telefonem, které probíhalo bezproblémově na zařízeních s iOS i Androidem. Kromě již zmíněných funkcí lze nastavit rovněž buzení vibracemi (které jsou naštěstí dostatečně silné) či nastavení pro jednotlivé aplikace. Notifikace na náramku doprovodí krátké zavibrování a zobrazí se krátký náhled události, ikonka dané aplikace (například Messenger nebo Telegram) a název odesílatele, takže víte, kdo a jak vás kontaktoval. Skrze doprovodnou aplikaci můžete rovněž náramek aktualizovat a také restartovat (nefunguje-li správně), případně resetovat, čímž dojde ke smazání všech informací a odpojení od telefonu. Toto je rovněž jediný způsob, jak náramek restartovat, neboť se za tímto účelem na samotném zařízení nenachází žádné tlačítko.

Aplikace je též místem, kde budete pravděpodobně sledovat stav baterie či změníte ciferníky, u nichž máte na výběr ze šesti různých stylů. Kromě času mohou zobrazovat rovněž srdeční tep, ušlé kroky či spálené kalorie. Pouze jediný z nich zobrazuje i kapacitu baterie.

Líbilo se nám
  • nejdůležitější informace jsou k dispozici
Nelíbilo se nám
  • omezené možnosti ovládání

Výdrž baterie: žádná sláva

Samsung Galaxy Watch Fit e disponuje baterií o kapacitě 70 mAh, která mi při zapnutých notifikacích s vibracemi a standardním (neztlumeném) jasu displeje zajistila přibližně čtyřdenní výdrž. Z hlediska výdrže (chcete-li využívat možnosti náramku) se tak nejedná o žádné terno a Samsung má v této oblasti rozhodně prostor pro zlepšení.

Samsung Galaxy Fit-e

Nabíjení aspoň probíhá poměrně rychle – nabití z nuly doplna zabralo přibližně jednu hodinu při použití z adaptéru od smartphonu.

Nelíbilo se nám
  • slabší výdrž
Diskuze ke článku
Lukáš
Ioannisi, díky za odpověď! ;-)
Lukáš
Dotaz pro redakci - mohu k nabití použít i rychlonabíječku z S8? Nepoškodí to obě zařízení?
Grom51
Chytrý náramek pro nenáročné ... chybi GPS modul .. jako vazne toto ma nejsou souvislost ? Bude to mit i levny senzor tepu .. takze k nicemu ..
B3TA
Výdrž baterie úplně na nic. Tvrdí 10 dní no tipnul bych, že budete rádi tak za 6.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze