Samsung Galaxy Core Duos
recenze

Samsung Galaxy Core Duos

Dvě jádra a dvě SIM

I na tento rok si společnost Samsung připravila dualSIM telefon, který patří do kategorie střední třídy. Jde o nástupce loňského modelu Samsung Galaxy S Duos. Potěší lepší hardwarové parametry a větší displej a na příjmu můžete být na obou telefonních číslech najednou dokonce i během hovoru. Některé nedostatky, které jsme u Galaxy S Duos kritizovali, ovšem zůstaly i v modelu novém. Více už se dočtete v dnešní recenzi.

Telefonní seznam

Telefonní seznam je opět klasický, ve stylu prostředí TouchWiz. Po vstupu přes ikonku Kontakty se dostanete do nabídky, která je dělena na čtyři záložky. Kontakty jsou až poslední. Třetí záložkou jsou oblíbené kontakty, ve druhé jsou skupiny a první záložka nese jménem Telefon. Přenese vás k protokolu volání a poměrně nezvykle i k číselníku na displeji. Samotný seznam může být doplněn obrázkem, který si seznam může „vytáhnout“ například z Google+. Ke každému kontaktu můžete přidávat řadu čísel, e-mailů, poštovních adres, poznámek a také nastavit vlastní vyzvánění.

Seznam kontaktů a detail

Opomenout nemůžeme ani podporu dvou SIM karet. Pokud číslo vytáčíte na číselníku, jsou k dispozici dvě klávesy se zeleným telefonkem, zde asi není co řešit. Rychle si tak zvolíte, přes jakou SIM kartu chcete hovor uskutečnit. V případě, že si otevřete vybraný kontakt a klepnete na telefonní číslo, dojde rovnou k vytáčení. Hovor proběhne přes upřednostněnou SIM kartu, což vidíte dle čísla v informační liště. Změnit to lze opět rychle v informační liště. V protokolu všech hovorů vždy vidíte, k jaké SIM kartě se přijatý, ztracený či volaný hovor váže. S kvalitou hovoru jsem neměl problémy, dobře jsem slyšel protistranu, stejně jako ona dobře slyšela mě.

Detail kontaktu

Zprávy a e-maily

Při vytváření zpráv zamrzí poměrně malé okno pro samotný text. Při zadávání vidíte ale počet napsaných znaků i počet zpráv, do kterých se váš text po odeslání rozdělí. Přijaté zprávy se zobrazují formou konverzací. V nastavení si lze zvolit styl i barvu konverzační bubliny, dále si můžete zvolit maximální počet uložených zpráv a následně povolit automatické mazání starších zpráv. Zadávání probíhá na české QWERTZ klávesnici, kterou lze změnit v režimu na výšku na alfanumerickou. Využít můžete i technologie Swype, kdy text zadáváte tahem prstu po písmenech.

Zprávy

Opět se zbývá ohlédnout za vyřešením přítomnosti dvou SIM karet. U zpráv je to bez nějakých složitostí. Namísto jednoho tlačítka odeslat jsou přítomna tlačítka dvě a opět si tak můžete zvolit, jakou SIM kartu pro odeslání zprávy využít.

E-maily spravují opět dvě aplikace – E-mail a Gmail. Podporovány jsou protokoly POP3, SMTP a IMAP. Nechybí praktické push notifikace a snadná je práce s přílohami.

Sociální sítě jsou nativně zastoupeny pouze klientem pro Google+. Využít můžete také dva „kecálky“ – Hangouts a aplikaci ChatOn od Samsungu.

Organizační funkce a GPS

Tuto kapitolu tradičně začínáme kalendářem. Ten ale v Galaxy Core Duos zdánlivě není. Místo něho na jeho místo nastoupil S Plánovač. Jeho funkce zůstaly víceméně bez velkých změn, ale prostředí je zcela jiné a vychází z prostředí známé již z ostatních modelů telefonů Samsung Galaxy. V horní části kalendáře je šipka a po kliknutí na ni se objeví postranní panel. V jeho zázemí máme režim náhledů (roční, měsíční, týdenní a denní). Dále obsahuje i přehled programů a úkolů. Událostem můžeme přiřadit výchozí nebo vlastní melodii pro zvukovou signalizaci a zvolit můžeme čas pro připomenutí blížící se události. Kalendáře je možno synchronizovat s Google účtem, Samsung účtem, Facebookem, LDAP, Microsoft Exchange nebo vámi definovaným synchronizačním serverem.

Kalendář a mapy

Z dalších funkcí zmíním například poznámky, kde si můžete zvolit barvu papíru, na který budete psát. Zadávání je možné jen pomocí klávesnice. Využití najde i kalkulačka, které nechybí po otočení telefonu do horizontální polohy pokročilé funkce, jako například mocniny, logaritmy či goniometrické funkce. Vhod přijde i diktafon, stopky, minutka či přehledný správce souborů. Naopak zamrzí, že Samsung tentokrát zcela vypustil nějaký kancelářský balíček a pokud si tak budete chtít přečíst dokumenty v PDF nebo Wordu, případně je i upravit, budete muset zavítat na Obchod Play a nějaké k tomu aplikace zdarma či za poplatek stáhnout.

Stopky, diktafon a kalkulačka

Telefon samozřejmě obsahuje i (A)GPS modul, zjištění polohy je otázkou zhruba deseti vteřin, v kombinaci s vestavěnými Google Mapami ho můžete použít pro navigaci. Pro tu ale musíte být vždy online, mapy do paměti stáhnout a pro navigaci použít nelze.

Diskuze ke článku
Maroš
Pekná recenzia, ale M ma i dualku
bodlak
Manual na str.86 tvrdí,že video lze přibližovat a oddalovat...ale transfokátor umí jen u foto...Je to okopírovaný S2,který to též neuměl...Bude nějaká oprava?
Jakub Šenk
Jakub Šenk
Naposledy upraveno: 9. 9. 2013 21:35
Škoda té ceny. Snad brzy spadne. Jedná se totiž o nejlepší dual sim na našem trhu, alespoň dle mého názoru.

Ostatní konkurence má bohužel menší integrovanou paměť, která se sice dá rozšířit o SD kartu, ale na ni nelze přesunout aplikace, a pokud máte po rozbalení jen 1 GB interní paměti, tak jsou po pár aplikací a her problémy. Absence čidla automatické korekce jasu mi vůbec nechybí, mám ji na současném telefonu, ale stejně ji vypínám, protože se mi při různých úchopech mění jas (často při hraní her na šířku, kdy nechtíc zakrývám čidlo).

Naopak jsem rád za 1 GB RAM, 8 GB integrované paměti (to mě osobně bohatě asi bude stačit) a hlavně vyladěnou funkcionalitu dvou SIM karet, ostatní ji mají horší (např. pokud z jednoho čísla volám, na druhé se mi nikdo nedovolá, u Samsungu ano).

Absence NFC mi už nechybí vůbec. Absence HD videa také ne, rozlišení videa 720*4xx (nevím už kolik bylo řečeno v recenzi) je v mém případě i tak zlepšení.

Za mne tedy čekám jen na zlevnění...
Tonda Jalůvka
Tonda Jalůvka
Dobrý den. Ve videopohledu jste říkal, že mobil nemá funkci na snímaní očí, ale v psané recenzi je naopak napsáno, že ji má. Chtěl bych se tedy zeptat, jak to doopravdy je? Díky za odpověď.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze