Samsung Galaxy Core Duos
recenze

Samsung Galaxy Core Duos

Dvě jádra a dvě SIM

I na tento rok si společnost Samsung připravila dualSIM telefon, který patří do kategorie střední třídy. Jde o nástupce loňského modelu Samsung Galaxy S Duos. Potěší lepší hardwarové parametry a větší displej a na příjmu můžete být na obou telefonních číslech najednou dokonce i během hovoru. Některé nedostatky, které jsme u Galaxy S Duos kritizovali, ovšem zůstaly i v modelu novém. Více už se dočtete v dnešní recenzi.

Baterie a výdrž

Telefon je osazen Li-Ion baterií s kapacitou 1800 mAh (6,84 Wh), podle údajů výrobce vydrží až 9 hodin hovoru (3G) nebo 300 hodin v pohotovosti. Jelikož jde o telefon pro dvě SIM karty, je nutné při využití obou slotů počítat s o něco menší výdrží, než u srovnatelného telefonu s jednou SIM. S přehledem vám na jedno nabití vydrží jeden den, dva dny pokud ho budete používat méně často.

Průběh vybíjení baterie

Vyzkoušeli jsme opakovaný test přehrávání online videa skrze Wi-Fi připojení, s jednou kartou přihlášenou do 3G sítě při 50% jasu displeje. Telefon se vypnul po 6 hodinách a 45 minutách, což je ve srovnání s telefony stejné třídy velmi dobrý výsledek. Doba nabíjení do 100% činila 2,5 hodiny, do 80% se nabil za 1 hodinu a 40 minut.

Baterie a sloty na karty

Zvuk

Součástí prodejního balení jsou docela povedená bílá sluchátka kombinovaná s mikrofonem. Jedná se klasické pecky do uší, jejich plastové koncovky ovšem nemají klasické kulaté zakončení, ale jsou vytvarované tak, aby lépe držely v uších. V plastové části, kde se nachází mikrofon, je i kulaté tlačítko, kterým můžete pozastavit a poté zase spustit přehrávání. Jestliže toto tlačítko stisknete dvakrát rychle za sebou, spustí se následující skladba. Mimo sluchátek můžete poslouchat hudbu (a samozřejmě všechny ostatní zvuky) i skrze integrovaný monofonní reproduktor na zadní straně. Výstup do skuchátek hodnotím jako velmi dobrý, bez problémů jsem vydržel poslouchat hudbu z tohoto telefonu po většinu pracovního dne. Kvalita hlasitého reproduktoru je dobrá, ale externí reproduktory nenahradí ani náhodou, ostatně jako většina telefonů.

Dotyková tlačítka jsou podsvícená

Displej

Úhlopříčka displeje má 4,3 palců, jeho rozlišení je dnes už průměrných 480 x 800 bodů. Je vyroben klasickou TFT technologií, takže čekejte o něco horší čitelnost na slunci, nicméně barevné podání displeje, čitelnost a pozorovací úhly jsou dobré, o několik řádů lepší, než laciné TFT displeje v telefonech nižší třídy.

Jas displeje se dá regulovat pouze ručně, chybí automatické čidlo, což je jedna z největších nevýhod a neduhů telefonu. Pro změnu intenzity jasu ale nemusíte složitě chodit až do nastavení, stačí stáhnout horní lištu dolů, zde je posuvník pro jeho regulaci.

Displej nezkresluje při pohledu zboku barvy

Telefon je vybaven funkcí „Chytrý pohotovostní stav“, kterou známe už z vyšších modelů výrobce. Pokud si ji zapnete, pak telefon bude pomocí předního fotoaparátu snímat vaše oči a displej zůstane zapnutý, pokud se na něj díváte. Podmínkou je samozřejmě dobré okolní osvětlení, ve tmě tato vychytávka fungovat nebude.

Dual SIM

Standardně funguje duální režim tak, že můžete být v jednom okamžiku na příjmu na obou telefonních číslech, ovšem pokud budete na jednom čísle telefonovat, na druhém budete v tom okamžiku pro volajícího nedostupní. Hardwarově tedy telefon dva nezávislé hovory na různých SIM kartách neumí.

Telefonování se dvěma SIM kartami

Abyste byli aktivní na obou číslech najednou i v průběhu hovoru, musíte si v nastavení telefonu zapnout funkci „Dvě SIM karty vždy zapnuté“. Ta funguje tak, že zapne přesměrování hovoru z jedné SIM karty na druhou a naopak. Potom, když budete například na SIM1 hovořit a někdo vám zavolá na SIM2, dojde k přesměrování tohoto telefonátu na SIM1, přičemž stávající (první) hovor na SIM1 bude podržen (volající bude informován o tom že hovoříte, jakmile hovor zvednete, budete spojeni), můžete se pak mezi oběma hovory přepínat.

Telefonování se dvěma SIM kartami

Co se týče internetového spojení a hovorů, můžete přijímat hovory a zároveň mít aktivní internetové připojení na jiné SIM kartě. Tuto možnost si též musíte v nastavení zapnout, budete ale varováni, že toto nastavení může způsobit zpomalení přenosu.

Výběr ikon a číselník

Na první i druhé SIM kartě si můžete vybrat režim sítě (GSM / WCDMA), ovšem najednou může být WCDMA (3G) režim vybraný pouze na jedné z obou SIM karet. V nastavení si můžete pro každou ze SIM karet vybrat kvůli lepšímu vizuálnímu rozlišení jinou ikonku, zvolit si primární SIM kartu pro datové přenosy nebo hovory či zprávy.

Nastavení současného zapnutí dvou SIM karet

Hardware

Pomalejší procesor a grafický čip byly slabší stránkou staršího modelu Galaxy S Duos. Jeho následovník Galaxy Core Duos je na tom znatelně lépe, běží na čipsetu Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8625, který obsahuje dvoujádrový procesor na frekvenci 1200 MHz a grafický čip Adreno 203. Výsledky několika benchmarků můžete vidět na screenshotech níže.

Výsledky benchmarků

Velikost paměti RAM je 1 GB, což je pro tento telefon dostatečné množství, při běžném použití jsem měl stále volných zhruba 420 MB.

Výsledky benchmarků

Interní paměť má velikost 8 GB, ovšem něco zabírá systém, k dispozici tak máte jen 4,75 GB. Úložnou paměť ale můžete rozšířit pomocí microSDXC karet (maximálně 64 GB). Aplikace na SD kartu nejdou přesunout.

Zvládne i 3D hry
Diskuze ke článku
Maroš
Pekná recenzia, ale M ma i dualku
bodlak
Manual na str.86 tvrdí,že video lze přibližovat a oddalovat...ale transfokátor umí jen u foto...Je to okopírovaný S2,který to též neuměl...Bude nějaká oprava?
Jakub Šenk
Jakub Šenk
Naposledy upraveno: 9. 9. 2013 21:35
Škoda té ceny. Snad brzy spadne. Jedná se totiž o nejlepší dual sim na našem trhu, alespoň dle mého názoru.

Ostatní konkurence má bohužel menší integrovanou paměť, která se sice dá rozšířit o SD kartu, ale na ni nelze přesunout aplikace, a pokud máte po rozbalení jen 1 GB interní paměti, tak jsou po pár aplikací a her problémy. Absence čidla automatické korekce jasu mi vůbec nechybí, mám ji na současném telefonu, ale stejně ji vypínám, protože se mi při různých úchopech mění jas (často při hraní her na šířku, kdy nechtíc zakrývám čidlo).

Naopak jsem rád za 1 GB RAM, 8 GB integrované paměti (to mě osobně bohatě asi bude stačit) a hlavně vyladěnou funkcionalitu dvou SIM karet, ostatní ji mají horší (např. pokud z jednoho čísla volám, na druhé se mi nikdo nedovolá, u Samsungu ano).

Absence NFC mi už nechybí vůbec. Absence HD videa také ne, rozlišení videa 720*4xx (nevím už kolik bylo řečeno v recenzi) je v mém případě i tak zlepšení.

Za mne tedy čekám jen na zlevnění...
Tonda Jalůvka
Tonda Jalůvka
Dobrý den. Ve videopohledu jste říkal, že mobil nemá funkci na snímaní očí, ale v psané recenzi je naopak napsáno, že ji má. Chtěl bych se tedy zeptat, jak to doopravdy je? Díky za odpověď.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze