Samsung Galaxy A71
recenze

Samsung Galaxy A71

Velký a štíhlý elegán
25

Střední třída v podání Samsungu se v roce 2020 nijak zásadně neliší od loňska. Dnes testovaný Galaxy A71 nabízí skutečně velký displej, čtveřici zadních fotoaparátů, opravdu velmi tenké tělo a svižné nabíjení. Přesto se nám na mysl vkrádá otázka, zda to bude stačit na obhájení aktuální 12tisícové ceny.

Konektivita: nač si vzpomenete

Galaxy A71 dostal do vínku plnohodnotnou konektivitu. Můžete se proto těšit na podporu rychlých dat v síti LTE, přičemž k dispozici je rychlostní kategorie 12, což znamená teoretickou rychlost stahování až 600 Mb/s. LTE vám pofrčí na obou vložených nanoSIM kartách. Dostalo se také na Wi-Fi s podporou standardu ac. Nechybí ani nejnovější Bluetooth ve verzi 5.0 či NFC. V dané kategorii je pak třeba USB-C konektor již samozřejmostí. Při toulkách světem se můžete spolehnout na přítomnost GPS, GLONASSu a BeiDou. Lokalizace vaší polohy trvá několik málo vteřin.

Líbilo se nám
  • USB-C
  • NFC

Fotoaparát: čtyři čočky do placu

Oproti loňsku se na zadní straně zvýšil počet fotoaparátů. Základem je 64megapixelový snímač se světelností f/1.8, který standardně fotí do 16 megapixelů a skládá čtyři snímky do jednoho. Máte však možnost si vynutit plných 64 megapixelů. Kvalita snímků je během dne vynikající. Ubývající světlo může přinést lehký šum, případně neostrost, tu způsobuje zejména absence optické stabilizace obrazu. Na teleobjektiv se sice nedostalo, ale při 64megapixelovém rozlišení se lze v nouzi spolehnout i na mírné digitální přiblížení bez výraznajší ztráty kvality.

Samsung Galaxy A71

S druhým 12megapixelovým fotoaparátem pořídíte ultraširokoúhlé snímky se záběrem 123°. Vyšší rozlišení dává tomuto typu snímků smysl a výsledky stojí za to takřka za všech podmínek.

Ukázkové fotografie

Zbylé dva fotoaparáty mají 5 megapixelů. Jeden dokáže pořizovat makro snímky už od 3 centimetrů, což se někdy může hodit. Druhý je zde pak pro potřebu práce s hloubkou ostrosti.

Nakonec je zde čelní fotoaparát s 32 megapixely, jehož výsledky jsou zárukou kvalitních selfies.

Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

Záznam videa hlavním fotoaparátem je umožněn až ve 4K rozlišení, přičemž kvalita obrazu je průměrná, stejně tak zvuku. Zamrzí, že ani při Full HD rozlišení nedocílíte vyšší snímkovací frekvence než 30 snímků za vteřinu.

Samsung Galaxy A71 (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Líbilo se nám
  • ultraširokoúhlý objektiv
  • kvalitní 64megapixelový snímač

Software: perfektní OneUI

Prostředí Samsung svěřil do rukou Androidu 10 a své nadstavby OneUI 2.0, přičemž optimalizace je zvládnutá na jedničku a v telefonu po prvním zapnutí nejsou zbytečné aplikace navíc. Mezi doplňkovými funkcemi je kupříkladu možnost rozdělení obrazovky a trošku překvapivě i funkce zvaná Okraje obrazovky, která byla původně určena pro řadu Galaxy Note. I na Galaxy A71 můžete od okraje vytáhnout boční panel se zástupci aplikací či kompasu. Dodejme, že v současné době jsou v telefonu lednové bezpečnostní záplaty.

Líbilo se nám
  • přehledné prostředí
  • velmi dobrá optimalizace
Diskuze ke článku
Khan
Ten fotak mi teda za 12k moc extra neprijde.
Proc sem nedat konkurenta Mi Note 10? Hlavne sem nacpat S10e... jiste to je stejna cilovka :D Jinak tech konkurentu ma tento kram samozrejme mnohem vic...
Anonym
Čtečka, budoucí podpora a cena jsou dealbreaker..
Ash
Ten foťák dělá hrozný patlanice, jak tohle může někdo označit za vynikající fotky? Na slunci i ve stínu je to hnus.
M.X.
Strasny kram ve vsech ohledech.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze