Samsung Galaxy A71
recenze

Samsung Galaxy A71

Velký a štíhlý elegán
25

Střední třída v podání Samsungu se v roce 2020 nijak zásadně neliší od loňska. Dnes testovaný Galaxy A71 nabízí skutečně velký displej, čtveřici zadních fotoaparátů, opravdu velmi tenké tělo a svižné nabíjení. Přesto se nám na mysl vkrádá otázka, zda to bude stačit na obhájení aktuální 12tisícové ceny.

Displej: kvalitní AMOLED

Na čelní straně je dominanta celého telefonu: 6,7palcový Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, který má kvalitní barevné podání i výbornou čitelnost. Dobře funguje regulace jasu a lze říci, že se jedná o jeden z nejlepších zobrazovačů u podobně drahých telefonů. Displej je vybaven i technologií Always-on, kdy můžete mít neustále na očích čas, datum a zmeškané události. Vše jde nastavit. Typem zobrazení počínaje a konkrétním vzhledem konče. K dokonalosti by tak někomu mohla chybět informační dioda.

Samsung Galaxy A71

Ve středu horní části je v displeji průstřel pro čelní fotoaparát, který je větší než u dražších řad Galaxy. Vše jde na vrub rámečku kolem fotoaparátu. Na druhou stranu je řešení průstřelem z estetického hlediska nadále lepší než výřez u konkurence. Není překvapením, že v displeji je i čtečka otisků prstů. Je však bohužel jen optická a váš prst ne vždy rozpoznává.

Samsung Galaxy A71
Líbilo se nám
 • Always-on
 • velký a jemný displej
 • čtečka otisků prstů přímo v displeji...
Nelíbilo se nám
 • ...která ale nefunguje zcela spolehlivě
 • postrádáme informační diodu

Zvuk: obyčejná klasika

Hlasitý reproduktor je na těle pouze jeden, a to na spodní hraně. K hlasitosti nemáme výtek, samotná kvalita je již pouze průměrná. Chválíme za přítomnost 3,5mm jacku a slušných špuntových sluchátek přímo v balení.

Samsung Galaxy A71
Líbilo se nám
 • 3,5mm jack

Výkon hardwaru: spokojí se i náročnější

Samsung nepodcenil hardwarovou výbavu, která má pevné základy na procesoru Snapdragon 730 a 6GB operační paměti. Tato kombinace zajišťuje více než dostatečný výkon pro náročné aplikace i hry. V AnTuTu telefon dosáhl na více než 270 tisíc bodů. Interní 128GB paměť poskytne reálně zhruba 109 GB a je dále rozšiřitelná paměťovými kartami o velikosti až 512 GB. Ani zde tak nespatřujeme žádný kompromis.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • slušná interní paměť
 • výkonný procesor

Výdrž baterie: slušný základ

I přes tenkou konstrukci se Samsungu podařilo nasadit baterii s kapacitou 4 500 mAh a výdrž se při středně náročném používání, kdy se takřka nijak neomezujete, pohybuje kolem 1,5 dne. Na dva dny se lze bez větších obtíží rovněž dostat. Nabíjení je možné výhradně drátově, což je trochu škoda. Na druhou stranu je to výkonem 25 W a k plnému nabití dojde za zhruba hodinku a čtvrt.

Samsung Galaxy A71
Líbilo se nám
 • dobrá výdrž
 • svižné nabíjení
Nelíbilo se nám
 • chybí bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
Khan
Ten fotak mi teda za 12k moc extra neprijde.
Proc sem nedat konkurenta Mi Note 10? Hlavne sem nacpat S10e... jiste to je stejna cilovka :D Jinak tech konkurentu ma tento kram samozrejme mnohem vic...
Anonym
Čtečka, budoucí podpora a cena jsou dealbreaker..
Ash
Ten foťák dělá hrozný patlanice, jak tohle může někdo označit za vynikající fotky? Na slunci i ve stínu je to hnus.
M.X.
Strasny kram ve vsech ohledech.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze