Samsung Galaxy A7
recenze

Samsung Galaxy A7

Kovová galaxie A7
18

Před několika měsíci představený zástupce nové řady Galaxy A od Samsungu, model Galaxy A7, se konečně dostal i k nám do redakce. Stejně jako jeho sourozenci zaujme především svou konstrukcí a designem, nicméně neurazí ani výbavou. Je prémiová řada A tou správnou cestou pro Samsung, jak se dostat blíže k lidem?

Baterie a výdrž: překvapení v kovu

Samsung osadil model Galaxy A7 akumulátorem o kapacitě 2 600 mAh, což je hodnota, která ve mne moc důvěru nevzbuzovala. Nicméně po několika dnech testování jsem se ujistil v tom, že se žádná katastrofa nekoná. Samsung mne naopak příjemně překvapil a praxi je jeho výdrž naprosto bezproblémová.

Detaily Samsung Galaxy A7

Při mém běžném používání čítajícím nějaký ten hovor, internet, chvíli hraní a hodně komunikace skrze IM a emaily, jsem se vždy dožil večera a domů jsem se dostal třeba s 20 % baterie. Pokud jsem však chtěl večer ještě pokračovat někam ven, tak jsem zákonitě musel hledat nabíječku už přes den, protože jinak bych byl kolem 21-22 hod bez telefonu.

V našem standardním testu výdrže, ve kterém testujeme streamování videa ve FullHD kvalitě s 50% hlasitostí do originálních sluchátek a 50% jasem displeje, pak Samsung Galaxy A7 dosáhl hodnoty 483 minut, tedy něco přes 8 hodin. To je vzhledem k parametrům velmi dobrá hodnota, i když mnoho smartphonů se dnes již blíží 10 hodinám.

Zvuk a kvalita reprodukce: pohodlný průměr

Zvukových kvalit se Samsungu Galaxy A7 bohužel moc nedostalo. Hlavně tedy u hlasitého reproduktoru, který můžete použít prakticky pouze pro vyzvánění. Hlasitý projev rozhodně nepatří mezi silné stránky Galaxy A7, i když na druhou stranu jsem slyšel už i horší výstupy. Možná jsem jen zhýčkaný z testování Alcatelu OneTouch Idol 3. Lépe je na tom naštěstí výstup 3,5mm jack konektoru.

Samsung Galaxy A7
Detail hlavního reproduktoru a čočky fotoaparátu s LED

Ten se svou kvalitou řadí sice k průměru, ale běžný uživatel bude jistě spokojen. Pokud připojíte vlastní sluchátka, tak si můžete užít vcelku slušné zvukové podání, pochválit však musím také sluchátka dodávaná v balení. Jedná se o klasické špunty Samsung, nicméně hrají vcelku hezky a musíme pochválit ovládací prvek s mikrofonem, díky kterému můžete ovládat nejen hovory, ale také hlasitost. Trochu mne však mrzí, že k Samsungu zatím nedorazila móda plochých kabelů u sluchátek.

Displej a kvalita zobrazení: S jako SAMOLED

Samsung Galaxy A7 je osazen velmi kvalitním displejem. Jedná se o 5,5palcový Super AMOLED zobrazovač s FullHD rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů. Jakožto u většiny Super AMOLED displejů, i zde se setkáváme s tradičními vlastnostmi, jako je skvělé podání černé, lehce přesaturované podání barev nebo skvělé pozorovací úhly. Jemnost displeje je dnes již celkem běžných 401 ppi, takže rozhodně nečekejte zubaté písmo nebo viditelné pixely.

Displej má velmi dobré zobrazovací vlastnosti a ostré pozorovací úhly

V čem však dost často Super AMOLED displeje od Samsungu zklamou je čitelnost na přímém slunci. Ta je zkrátka mizerná, takže pokud se v těchto dnech libujete ve čtení novinek na telefonu při válení na slunečné pláži, Samsung Galaxy A7 není úplně vhodným společníkem. Ani automatická regulace jasu nedokáže displej tak rozsvítit, abyste na něj v létě bez problémů viděli. Naopak v zimě jistě oceníte zvýšenou citlivost dotykového displeje, takže telefon můžete ovládat také v rukavicích.

Samsung Galaxy A7
Diskuze ke článku
Wyman
Ten lepší displej u G3 berete rozlišením nebo jak? Protože vedle sebe má A7 mnohem lepší displej. Stejně tak s výkonem, G3 je na Kitkatu mnohem méně výkonnější než toto.
Mini
Raději Motorolu Auru. Tohle je cetka na pádlování.
Karel
absenci kancelářského balíku neberu jako minus
Viki
Chci se zeptat redakce, proč máte ve videu, když zapnete Antutu asi 35 000 bodů, když všude jinde má cca. 47 000 bodů?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze