Samsung Galaxy A7 (2018)
recenze

Samsung Galaxy A7 (2018)

Tři pohledy ze střední třídy
33

Oživeným trendem mezi smartphony se zřejmě stanou fotoaparáty. Pochopil to i Samsung a svůj model Galaxy A7 (2018) vybavil hned trojicí vzadu. Kromě toho vše zabalil do líbivého vzhledu, přidal 6palcový Super AMOLED displej, velkou paměť a podporu dvou SIM karet. Cena se zastavila pod hranicí 9 tisíc korun. Je to hodně, nebo málo? Pokusíme se to zjistit v dnešní recenzi.

Konektivita: nač si vzpomenete

Zatímco v mnoha ohledech přistoupil Samsung ke škrtům, u konektivity se smiloval. Jakožto majitelé Galaxy A7 (2018) se tak můžete těšit na podporu rychlých dat v síti LTE, přičemž k dispozici je rychlostní kategorie 6, což znamená teoretickou rychlost stahování až 600 Mb/s. Dostalo se také na Wi-Fi s podporou standardu ac. Nechybí ani nejnovější Bluetooth ve verzi 5.0 či NFC čip. Spolehnout se při toulkách můžete na přítomnost GPS, GLONASSu a BeiDou. Lokalizace vaší polohy je otázkou několika málo vteřin.

Samsung Galaxy A7 (2018)

Stinnou stránkou konektivity zůstává již zmíněný starý microUSB konektor. V další výbavě se můžete opřít o prohlížeč od Samsungu či Google Chrome a nechybí ani FM rádio s RDS.

Líbilo se nám
  • LTE
  • NFC
Nelíbilo se nám
  • starý microUSB konektor

Fotoaparát: tři oka v zádech

Dostáváme se k tomu nejpodstatnějšímu, čímž jsou… raz, dva… tři fotoaparáty na zadní straně. Rovnou slyším hlasy mnohých, kteří si povzdechnou nad kvantitou na úkor kvality. To bychom ale novince křivdili. Hlavní 24megapixelový fotoaparát je doplněný o ultra širokoúhlý 8megapixelový objektiv se záběrem 120°. Hlavní fotoaparát lze mimochodem také zařadit mezi širokoúhlé – má nadstandardní záběr 77°. Trojlístek dotváří 5megapixelová kamerka pro práci s hloubkou ostrosti. Každý ze tří objektivů zde tak má své místo a oželet by teoreticky šel jen třetí jmenovaný.

Samsung Galaxy A7 (2018)

Výsledné snímky snesou srovnání i s o něco dražšími telefony. Jsou barevně věrné a ostré po celé ploše. Fotoaparát pracuje svižně a problém mu nedělají makro snímky ani záběry v noci, kde pomůže speciální režim. Ani ten však nenahradí chybějící stabilizaci. Může se tak stát, že snímek v noci příliš ostrý nebude.

Ukázkové fotografie

Jedním tlačítkem přepnete na širokoúhlý fotoaparát, díky kterému do scény dostanete například více přátel či jen větší scenérii. Nutno však samozřejmě počítat s tím, že při 120° záběru již bude lehce patrný efekt rybího oka. Současně také při ultra-širokoúhlém záběru nelze využít přisvětlení LED diodu, což je vcelku pochopitelné.

Ultra-širokoúhlý fotoaparát a jeho schopnost zabrat 120 stupňů
Třetí fotoaparát zvládá v reálném čase práci s bokeh efektem

Zastavme se také u čelního fotoaparátu, který má vysoké 24megapixelové rozlišení a pro potřeby selfies tak více než dostačuje. V horších světelných podmínkách dokáže telefon využít nejen bílé rozzářeného displeje, ale také čelní LED diodu.

Samsung Galaxy A7 (2018)
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

U záznamu videa nechybí elektronická stabilizace, avšak maximální možnost záznamu ve Full HD rozlišení se 30 snímky za vteřinu dnes nikoho neuchvátí. Ve střední třídě již opravdu ne.

Samsung Galaxy A7 (2018) (testovací video) – 1080p, 30 FPS

Líbilo se nám
  • špičková kvalita především ve dne
  • ultra-širokoúhlý objektiv
  • kvalitní čelní kamerka
Nelíbilo se nám
  • nijak zvlášť kvalitní záznam videa
  • hodila by se stabilizace obrazu

Software: osvědčená klasika

Prostředí nám žádné překvapení nepřichystalo. Jde o osvědčenou kombinaci Androidu 8.0 se zářijovými bezpečnostními záplatami a nadstavby Samsung Experience. V telefonu se nenachází zbytečně moc aplikací navíc a optimalizace patří rozhodně k těm povedenějším. Na druhou stranu si telefon dvakrát dokázal postavit hlavu a zcela na několik minut zamrzl. Srovnání s těmi nejdražšími telefony možné není, rozdíly pocítíte. Neodpustíme si také výtku směrem k verzi Androidu – devítka by novince slušela přeci jen více.

Líbilo se nám
  • povedená optimalizace
Nelíbilo se nám
  • mohl být nasazen novější Android
Diskuze ke článku
Pesedm
Další VypaLED..
MicroUSB konektor to je provar.. v téhle cenovce.
A mínus měl dostat i za to pomalé nabíjení, no ale je to Samsung a to se tady nosí..
Blue Sun
Blue Sun
Fotky jsou tedy neskutečný hnus. Jestli tomuhle autor říká "srovnatelné s dražšími telefony", měl by skutečně navštívit očního, protože operace je naprosto nezbytná. Vždyť to jsou neskutečné patlaniny. Efekt rozostření je taky nesmyslný, nepřirozený (na jednom autě rozostří od předních světel, na vedle stojících až od půlky délky).
Novináři by se k tomu taky měli postavit čelem a přestat lhát. Tohle NENÍ dobrý fotoaparát a NENÍ to dobrý telefon. Je nanejvýš průměrný, přitom předražený.
pitchooo
zastaralý microUSB konektor

a cemuze to vadi ? protahne se pres nej s klidem 9V/2A, tedy quick charge no problem, 30MB/sec prenos dat taky no problem. A ze je neco moderni nez to stare... vazeni, nejprv to moderni musi mit taky vic praktickych prinosu a ja jich moc nevidim.
Eedx
Paneboze to je tak těžký aby se už konecne přešlo na USB-C? Cecko je tu uz 3 roky a stale se najdou taci, kteri se tomu brani. Napriklad Samšunt. Čeho tím výrobci chtějí dosahnout? Akorát dělají zmatek v konektorech.
Navíc za takovou cenu bych nic jiného něž Cecko neocekaval.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze