Samsung Galaxy A7 (2018)
recenze

Samsung Galaxy A7 (2018)

Tři pohledy ze střední třídy
33

Oživeným trendem mezi smartphony se zřejmě stanou fotoaparáty. Pochopil to i Samsung a svůj model Galaxy A7 (2018) vybavil hned trojicí vzadu. Kromě toho vše zabalil do líbivého vzhledu, přidal 6palcový Super AMOLED displej, velkou paměť a podporu dvou SIM karet. Cena se zastavila pod hranicí 9 tisíc korun. Je to hodně, nebo málo? Pokusíme se to zjistit v dnešní recenzi.

Displej: spolehlivý Super AMOLED

V případě displeje začneme nejprve rámečky. Ty rozhodně nejsou minimální. V lepším případě o nich lze mluvit jako o malých. Nad a pod displejem je menší pruh, avšak rámeček se vyskytuje i na bocích displeje. Samotný Super AMOLED displej má na 6 palcích Full HD+ rozlišení a řadí se k tomu nejlepšímu ve střední třídě. Skvělá čitelnost i automatická regulace jasu je samozřejmostí. Dostalo se i na funkci Always On a vy tak máte neustálý přehled o zmeškaných událostech. Aspoň malá náplast za chybějící informační diodu. O ochranu se stará sklíčko Gorilla Glass, avšak Samsung již nespecifikoval konkrétní verzi.

Během testu se mi telefon zcela pravidelně odemykal v kapse. Nepomohlo ani zapnutí funkce Blokovat náhodné doteky. Situaci spolehlivě vyřeší pouze jakákoliv forma zabezpečení, ať už PIN kódem nebo čtečkou otisků prstů.

Líbilo se nám
  • kvalitní displej
  • funkce Always On
Nelíbilo se nám
  • chybí informační dioda
  • rámečky kolem displeje mohly být menší

Zvuk: obyčejná klasika

Zvukově vás Galaxy A7 nijak zvlášť neoslní. Jediný hlasitý reproduktor se nachází na spodní hraně. Výstup do sluchátek pak uspokojí všechny nenáročné posluchače, což platí i pro dodávané pecky.

Samsung Galaxy A7 (2018)

Výkon hardwaru: místa je dostatek

Samsung modelu Galaxy A7 nadělil osmijádrový procesor Exynos se 4GB operační pamětí. Výkonově na tom telefon není špatně, ale pokud hrajete často náročné hry, nebudete s ním nijak zásadně spokojeni. Například nový Asphalt 9 běží se slušnou plynulostí, ale třeba téměř úplně postrádá jakékoliv stínování. Běžné uživatele telefon však nijak limitovat nebude. Totéž platí o 64GB interní paměti, kterou navíc lze rozšířit pomocí dedikovaného slotu pro paměťovku. Reálně pro vás po prvním zapnutí zbývá něco kolem 50 GB volného prostoru.

Benchmark testy
Líbilo se nám
  • slušný výkon
  • velká interní paměť

Výdrž baterie: přes den vás nezklame

Baterie svou kapacitou 3 300 mAh asi nikoho neoslní. Výdrž jako taková však není vůbec špatná. S jedním dnem můžete počítat v každém případě, a to i při náročnějším používání. Nevisíte-li neustále na internetu, dokáže se vám telefon odměnit i dvoudenní výdrží. Čas nutný k úplnému nabití rekordy netrhá – telefon si vyžádá minimálně dvě hodinky na nabíječce.

Při našem testu výdrže se Samsung Galaxy A7 (2018) při přehrávání streamovaného videa v kvalitě 1080p dostal na čas 8 hodin 46 minut.

Líbilo se nám
  • slušná výdrž
Diskuze ke článku
Pesedm
Další VypaLED..
MicroUSB konektor to je provar.. v téhle cenovce.
A mínus měl dostat i za to pomalé nabíjení, no ale je to Samsung a to se tady nosí..
Blue Sun
Blue Sun
Fotky jsou tedy neskutečný hnus. Jestli tomuhle autor říká "srovnatelné s dražšími telefony", měl by skutečně navštívit očního, protože operace je naprosto nezbytná. Vždyť to jsou neskutečné patlaniny. Efekt rozostření je taky nesmyslný, nepřirozený (na jednom autě rozostří od předních světel, na vedle stojících až od půlky délky).
Novináři by se k tomu taky měli postavit čelem a přestat lhát. Tohle NENÍ dobrý fotoaparát a NENÍ to dobrý telefon. Je nanejvýš průměrný, přitom předražený.
pitchooo
zastaralý microUSB konektor

a cemuze to vadi ? protahne se pres nej s klidem 9V/2A, tedy quick charge no problem, 30MB/sec prenos dat taky no problem. A ze je neco moderni nez to stare... vazeni, nejprv to moderni musi mit taky vic praktickych prinosu a ja jich moc nevidim.
Eedx
Paneboze to je tak těžký aby se už konecne přešlo na USB-C? Cecko je tu uz 3 roky a stale se najdou taci, kteri se tomu brani. Napriklad Samšunt. Čeho tím výrobci chtějí dosahnout? Akorát dělají zmatek v konektorech.
Navíc za takovou cenu bych nic jiného něž Cecko neocekaval.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze