Samsung Galaxy A20e
recenze

Samsung Galaxy A20e

Poctivý a levnější Samsung je konečně tady
19

Levné telefony jsou v nabídkách výrobců velmi důležité. Do tradičně přeplněné nižší střední třídy letos Samsung poslal novinku Galaxy A20e. Ta má jednak napravit reputaci po loňských nepovedených „Jéčkách“ a jednak zatopit veškeré konkurenci. Špatně na to nejde. Není přerostlá, dobře padne do ruky a nabízí vše podstatné za necelých pět tisíc korun.

Konektivita: nač si vzpomenete

Samsung Galaxy A20e dostal do vínku plnohodnotnou konektivitu. Jakožto majitelé se tak můžete těšit na podporu rychlých dat v síti LTE, přičemž k dispozici je rychlostní kategorie 12, což znamená teoretickou rychlost stahování až 600 Mb/s. LTE vám pofrčí na obou vložených nanoSIM kartách. Dostalo se také na Wi-Fi s podporou standardu ac. Nechybí ani nejnovější Bluetooth ve verzi 5.0 či NFC čip. Jednoznačnou pochvalu si zaslouží USB-C konektor, který mezi konkurenty není pravidlem. Při toulkách světem se můžete spolehnout na přítomnost GPS, GLONASSu a BeiDou. Lokalizace vaší polohy trvá několik málo vteřin.

Líbilo se nám
  • USB-C
  • LTE
  • NFC

Fotoaparát: zrozen pro momentky

Fotografické schopnosti Samsungu Galaxy A20e stojí na 13megapixelovém snímači, který pořizuje barevně věrné a ostré snímky, samozřejmě především za dne. S ubývajícím světlem vzniká šum a nepříjemnost v podobě rozmazání snímku nastává častěji.

Samsung Galaxy A20e

Přidanou hodnotu vytváří sekundární ultraširokoúhlý fotoaparát s 5 megapixely. Rozlišení je však příliš nízké a výsledky nenadchnou. Abyste se dočkali alespoň slušných snímků, zkoušejte fotit pouze krajinky za slunného dne.

Ukázkové fotografie

Video lze zaznamenávat ve standardním Full HD rozlišení s 30 snímky za vteřinu. Kvalita je opět průměrná.

Samsung Galaxy A20e (testovací video) – 1080p, 30 FPS

Pro potřeby selfies je ve výřezu připravena 8megapixelová kamerka, jejíž kvalita plně postačuje pro potřeby sociálních sítí.

Samsung Galaxy A20e
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu
Líbilo se nám
  • ultraširokoúhlý objektiv
Nelíbilo se nám
  • horší kvalita snímků při nedokonalém světle
  • ultraširokoúhlý fotoaparát není přesvědčivý

Software: Samsung už umí

Samsung Galaxy A20e se chlubí Androidem 9.0 Pie, květnovými bezpečnostními záplatami a nadstavbou One UI. V této cenové kategorii patří jednoznačně k nejlepším. Samotné prostředí je přehledné, není zde zbytečně mnoho aplikací navíc a kladem je i velmi slušná optimalizace. Nic se neseká. Občasné delší spouštění aplikací přičítáme jen průměrnému hardwaru.

Líbilo se nám
  • přehledné prostředí
  • nejnovější Android
Diskuze ke článku
R1S0
menovana konkurencia su vacsie telefony.... ked uz tak brat kolegu A40.
Pesedm
K čemu tohle Samsungu je.. a navíc předražený.
To ,,Občasné delší spouštění aplikací,, je laagování, ještě že se ten displej nedá vypalovat.

Jinak v recenzi mně chybí přehled dobíjení jako v předchozích a také ve zdejších recenzích kvalita hovorů a signálu.
ghj
chtel bych tento mobil v tele A3.
Liny911
Za kačku svlíkačku. Bude to k paušálům za suchý z nosu... Ze zmíněných konkurentů jako jediný nabízí NFC, to je podle mě klíčové. Nic tomu nechybí. Firmy to nakoupí jako služebáky, mámy, tátové, tety a babičky konečně ymění Huawei Y5 2015 za novej přístroj a jing s yangem zůstane v rovnováze.

Pro 80% běžných smrtelníků dokonalý přístroj. V tom horizontu 2-5 let, co jim to bude sloužit, je fuk, že Xiaomi stojí o 500 míň a jde rychlejc PUBG... A bůra to szojí jen teď, ceny padnou, slevy padnou. Tipuju start v červenci v O2 Extra výhodách za 4295,-

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze